Lietuva nuo Rusijos planuoja atsitverti siena

LNK
2017-01-15 20:45

Lietuva nuo Rusijos planuoja atsitverti siena. Dar šį pavasarį pasienyje su Kaliningradu planuojama pradėti jos statybas. Kol kas numatytų milijonų užtenka tik paprastai tinklinei tvorai, todėl svarstoma, ar tverti visą sausumos ruožą paprasta tvora, ar tik dalį, bet įrengiant moderniausią stebėjimo techniką.

Pasieniečių vadas žemėlapyje rodo, kiek dar liko tvoromis ar kameromis neapsaugotos Lietuvos išorinės sienos. Tai – visa sienos atkarpa su Kaliningrado sritimi.

Du trečdaliai, apie 90 kilometrų, Lietuvą nuo Kaliningrado skiriančios sienos eina vandeniu – Nemunu, Šešupe. Daugiau nei trečdalis jos eina sausuma. Šią dalį planuojama apsaugoti atsitvėrus siena.

Sieną pasieniečiai stato norėdami apsisaugoti ne tik nuo kontrabandos ar žmonių gabenimo. Tvorų statybas paspartino ir įtampa tarp Rusijos ir Vakarų.

„Tai, aišku, gali būti kontrabandininkai, gali būti specialiųjų jėgų kariai. Niekam ne paslaptis, kad Rusija treniruojasi, modeliuoja patekimus į kaimyninių valstybių teritorijų patekimą slapčia. Visos technikos priemonės yra skirtos apsunkinti tą patekimą, kontroliuoti situaciją. Bet absoliučių apsaugos priemonių nėra“, – teigė Arvydas Anušauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys.

Seime aptariant sienos su Rusija statybas, neapsispręsta, kokia tvora atsitverti: pigesne tinkline ar kompiuterizuota su sekimo sistemomis.

Šiemet tvorai skirta apie 30 milijonų eurų – dalis iš biudžeto, dalis iš Europos Sąjungos. Darbai pasienyje jau gali prasidėti šį pavasarį. Tiek milijonų, anot ministro, pakaktų visai sienos sausumos atkarpai aptverti tik paprasta tvora.

Plačiau – reportaže.