Seime pritarta Konkurencijos įstatymo pataisoms

Konkurencija versle
Konkurencija versle
  © 123rf.com
Alfa.lt
2017-01-12 10:07

Ketvirtadienio posėdyje Seimas pritarė Konkurencijos įstatymo pataisoms, pernai pateiktoms Ūkio ministerijos. Jos turėtų sutvirtinti nukentėjusiųjų fizinių ar juridinių pozicijas, siekiant kompensuoti neteisėtais veiksmais (konkurencijos pažeidimu) padarytą finansinę žalą.

Naujuoju įstatymu suvienodinant Lietuvos ir Europos Sąjungos konkurencijos teisę reglamentuojančius įstatymus, nukentėję verslo atstovai nebebus taip priklausomi nuo Konkurencijos tarybos kaip anksčiau, mat savo pažeistus interesus galės ginti ir privačia tvarka, taip pat turės geresnes galimybes žalos išieškojimui jau po tarybos sprendimo.

Taip pat nuo šiol užmokesčiai už pranešimų apie neteisėtą rinkos koncentraciją nagrinėjimą keliaus tiesiai Konkurencijos tarybai, o ne į valstybės biudžetą. Tvarka pakeista motyvuojant tuo, kad dabartinis valstybės rinkliavų reglamentavimas neužtikrina Konkurencijos tarybos darbo sąnaudų padengimo, nagrinėjant tokius ginčus.

Seimo Teisės departamentas iškėlė abejonių dėl šios naujovės, tačiau, pasak „valstiečių“ frakcijos nario Bronislovo Matelio, „tai nėra didelė naujovė, panašiai yra finansuojama ir ryšių reguliavimo tarnybos veikla“.

Socialdemokratas Skardžius posėdyje teigė, kad, „svarstant sekančių metų biudžetą, reikėtų numatyti didesni finansavimą tokiai svarbiai institucijai kaip Konkurencijos taryba“.

Įstatymo pataisos įsigalios nuo vasario 1 d.