Šventė Panevėžyje: „Lietkabelis“ patiesė Vokietijos čempionato lyderį!

„Lietkabelis – „Lietuvos rytas“
© Fotodiena.lt
2017-01-11 20:56

Panevėžio „Lietkabelio“ (1/1) krepšininkai Europos taurės „Top 16" etape iškovojo pirmąją pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose sugebėjo palaužti Vokietijos čempionato lyderį Ulmo „Ratiopharm“ (0/2) klubą.

Lietuvos klubas nuo varžovų atsilikinėjo beveik viso mačo metu, tačiau ketvirtajame kėlinyje sugebėjo mobilizuotis ir pakreipti įvykius sau naudinga linkme.

Panevėžiečiai po 10 žaidimo minučių atsiliko 17:27, o po dviejų kėlinių - 41:53. Per trečiąjį ketvirtį aikštės šeimininkai sumažino atsilikimą iki keturių taškų 60:64. 33-iąją min. „Lietkabelis" išlygino rezultatą 68:68. Likus žaisti 3 min. 37 sek., svečiai buvo susigrąžinę septynių taškų persvarą (78:71), bet panevėžiečiai laimėjo atkarpą net 13:0.

Po Žygimanto Janavičiaus taiklių baudos metimų „Lietkabelis“ prieš prasidedant paskutinei minutei įgijo 6 taškų persvarą, bet paskutinėmis rungtynių sekundėmis vis tiek privertė jaudintis „Cido“ arenoje susirinkusius žiūrovus.

Panevėžio klubas likus 2 sekundėms turėjo 2 taškų pranašumą ir kamuolį savo rankose, tačiau tas pats Ž. Janavičius suklydo jį išmesdamas iš už šoninės linijos. Vokiečiai aidint sirenai turėjo progą išplėšti pergalę. Laimei, svečių metimas tikslo nepasiekė, o K. Maksvytis galėjo lengviau atsikvėpti.

Ulmo ekipa Vokietijos pirmenybėse šį sezoną kol kas iškovojo 17 pergalių ir nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

Kitą savaitę Lietuvos klubas išvykoje susitiks su Miuncheno „Bayern“ komanda.

„Lietkabelis“ šį sezoną debiutuojame Europos taurėje, todėl pergalė antrajame turnyro etape Panevėžio klubui tapo nauja istorine žyma.

„Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis 21, Kšištofas Lavrinovičius 19, Benas Madgenas 12, Gintaras Leonavičius 11, Lorenzo Williamsas 8.

„Ratiopharm“: Raymaras Morganas 27, Augustine‘as Rubitas 18, Brandonas Hobbsas 13, Tayloras Braunas 11.