Joniškio žemės ūkio mokykloje sėjama baimė: vienas iš mokinių serga atvira tuberkuliozės forma

LNK
2017-01-11 20:13

Joniškio žemės ūkio mokykloje – sujudimas. Prieš pat didžiąsias metų šventes, o kartu ir dviejų savaičių moksleivių atostogas pasklido žinia, kad visi ugdymo įstaigos nariai privalo atlikti sveikatos patikrinimą dėl tuberkuliozės, mat vienam iš trečiakursių nustatyta atvira šios ligos forma. Mokyklos administraciją ši žinia sukrėtė – tuberkulioze sergantis vaikas yra iš tvarkingos ir socialiai atsakingos šeimos. Nepaisant sunkiai suvokiamo fakto, imtasi visų atsargumo priemonių.

„Iš tikrųjų tas pranešimas buvo prieš pat atostogas, 20 dieną. Be abejo, jis savotiškai šokiravo visus, bet kadangi mes žinojom, kad laikytis įstatymo mes privalom, pirmas žingsnis, kuris buvo padarytas, nes tai buvo paskutinės dienos, dar kartą kartoju, prieš atostogas, mes dienyno pagalba išsiuntėm pranešimus tėvam. Pirmas tai buvo sukrėtimas, nes mes žinojom, kad vaikas buvo iš labai geros šeimos, pasiturinčios. Mes žinom, kas yra liga, kuri plinta vis dėlto pirmiausia kokioj aplinkoj? Ten buvo, yra iš tikrųjų labai rūpestinga, tvarkinga šeima”, – sako Liudmila Božidaj, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Visi mokyklos bendruomenės nariai, tiek darbuotojai, tiek mokiniai, iki sausio 16 dienos privalo būti pasitikrinę sveikatą. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui sako į situaciją besistengianti reaguoti ramiai, mat užsikrėtęs moksleivis – retas svečias mokykloje, tad ir kontaktas su ugdymo įstaigos bendruomenės nariais buvo minimalus.

„Jis labai nedaug buvo mokykloje. Rugsėjo mėnesį jis turėjo leidimą nelankyt mokyklos dėl žemės ūkio darbų padedant tėvams. Yra tokia nuostata, leidimas. Jis grįžo nuo spalio pradžios, ir spalio 15-ą jau užfiksuotas jo pirmas sveikatos, pirmoji sveikatos pažyma, kurioje parašyta, kad jis serga“, – teigia L. Božidaj.

Į įvykį kur kas ramiau reagavo moksleiviai. Jaunuoliai sako, kad nė minčių, jog gali sirgti tuberkulioze, neturi, mat su trečiakursiu jokio kontakto niekada neturėjo, o ir jaučiasi esantys sveiki.

Plačiau – reportaže.