Vilniaus vairuotojams teks plačiau atverti pinigines: brangsta automobilių stovėjimas

Alfa.lt
2017-01-11 20:02

Automobilių stovėjimo vietų kontrolierius Renatas sako, kad mėginančių palikti automobilį nesusimokėjus, dabar vos vienas kitas. Paprastai į kontrolierių rankas pakliūva ne vietiniai.

Jau šį pavasarį situacija senamiestyje turėtų keistis: arba automobilių sumažės, arba nemokančiųjų už stovėjimą padaugės. Savivaldybė nori parkavimą pabranginti beveik euru. Kol kas svarstoma didinti stovėjimo mokestį dviejose zonose: raudonojoje ir pačioje brangiausioje mėlynojoje. Čia vietoj euro 80 už valandą, tektų mokėti 2 eurus 50. Didesnėmis kainomis norima atgrasyti vairuotojus nuo važiavimo į senamiestį.

„Šiandien centre apie 30 proc važinėja ratais ir neturi, kur pasistatyti, kaip pastebėjo vilniečiai, 16:02 nors jei parkavimas ir brangus, dažnai trūksta vietų, beveik 94 proc viso laiko užimta, kai mūsų analizė patvirtina, kad 85 proc. tas maksimalus vidurkis yra kai gali rasti vietų. Tai noras yra, kad visi atvažiavę rastų vietos, kad stabdys būtų ne eilė, o kaina. Kad tie, kam per brangu, galėtų šalia senamiesčio statyti”, – teigia remigijus Šimašius.

Vairuotojus norima priversti automobilius palikti atokesnėse nuo senamiesčio vietose ir keliauti pėsčiomis. Tačiau atokesnės vietos nusikelia tolokai nuo centro – jas stumia plečiamos brangiausios zonos. Beje ir atokesni, net ir miegamaisiais vadinami rajonai, jau apmokestinti . Vairuotojai sako, kad pasirinkimo nelabai turi, reiks ir mokės.

Plačiau – reportaže.

reklama