Trumpas patvirtino: su programišių atakomis susijusi Rusija

ELTA | Alfa.lt
2017-01-11 19:12

Trečiadienį išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas surengė oficialią spaudos konferenciją. Čia jis dar kartą patvirtino, kad neturi nieko bendro su Rusija.

D. Trumpo atstovas spaudos konferencijos pradžioje perskaitė pranešimą, kuriame buvo griežtai pasmerkta „Buzzfeed“ išplatinta publikacija. Jis įvardino tai kaip „liūdnu ir apgailėtinu bandymu gauti daugiau paspaudimų”.

JAV ŽINIASKLAIDA: RUSŲ ŽVALGYBOS RANKOSE – TRUMPĄ KOMPROMITUOJANTI INFORMACIJA

reklama

Vėliau pristatė išrinktą viceprezidentą Mike Pence. Jis kritikavo žiniasklaidos darbą, skelbiant esą neteisingą informaciją. Pasak jo, žiniasklaida yra šališka ir siekia sumenkinti išrinktąjį prezidentą D. Trumpą.

D. Trumpas pradėjo konferenciją juokaudamas, kad kasdienės spaudos konferencijos jam tikriausiai padėjo laimėti rinkimus. Tiesa, išrinktasis JAV prezidentas padėkojo žiniasklaidos priemonėms, kurios nuosaikiai sureagavo į išplatintą, skandalą sukėlusią ataskaitą.

„Kas žino, kas ją išplatino? Galbūt žvalgybos atstovai“, – konferencijoje svarstė D. Trumpas.

JAV išrinktasis prezidentas D. Trumpas trečiadienį taip pat pareiškė, kad jo administracija sukurs daugiausiai darbo vietų per visą istoriją.

Jau pačioje jos pradžioje respublikonas užsiminė apie pranešimus, esą Rusija ateityje gali jam daryti spaudimą: amerikiečių žiniasklaida pranešė, jog žvalgyba turi iki šiol nepatikrintos medžiagos, kuria D. Trumpas esą gali būti šantažuojamas.

„Visiška gėda, kad tokia informacija pateko į išorę, – sakė D. Trampas. – Visiški ligoniai parašė 35 puslapių ataskaitą”.

„Visa tai absoliuti nesąmonė”, – pridūrė jis.

D. Trumpas praėjusiomis savaitėmis pasisakė už geresnius santykius su Rusija. „Mes matysime, kokie bus mano santykiai su Rusija”, – kalbėjo jis trečiadienį, pridurdamas, kad nėra tikras, kaip tai atrodys.

„Aš tikiuosi, aš sutarsiu su V. Putinu”, – sakė jis.

TRUMPĄ ĮSIUTINO JAV ŽVALGYBOS INFORMACIJA: AR GYVENAME NACISTINĖJE VOKIETIJOJE?

reklama

Tiesa, D. Trumpas pirmą kartą pripažino, kad į Demokratų Nacionalinio Komiteto serverius įsilaužė Rusijos hakeriai.

„Manau, kad tai buvo Rusija ... Bet buvo išsilaužta ir iš kitų šalių“, – patvirtino D. Trumpas.

Praėjusiomis savaitėmis D. Trumpas dar reiškė abejones dėl JAV slaptųjų tarnybų išvadų, anot kurių, rusų programišiai įsilaužė į Demokratų partijos kompiuterius. Žvalgyba kaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną taip kišusis į rinkimų kovą, kad paveiktų ją D. Trumpo naudai.

„Mes būsime didžiausias darbo vietų kūrėjas, kokį sukūrė Dievas. Aš tuo tikiu. Aš jums garantuoju”, – spaudos konferencijoje kalbėjo išrinktasis prezidentas. Taip jis pakartojo atitinkamą rinkimų kampanijos pažadą. Jis to labai sieks, patikino D. Trumpas.

Jis taip pat pareiškė ir toliau neketinąs skelbti savo mokesčių deklaracijos. Išskyrus reporterius, daugiau niekam ji nėra įdomi, teigė respublikonas.

D. Trumpas savo verslo imperiją oficialiai perleido sūnums. Per savo pirmąją spaudos konferenciją po pergalės rinkimuose jis trečiadienį sakė pasirašęs atitinkamus dokumentus. Jo sūnūs Erikas ir Donaldas jaunesnysis esą perima „visišką" jo verslo kontrolę, praneša agentūra AFP.

Jis pats versle nedalyvaus, pabrėžė D. Trumpas. „Mano sūnūs vadovaus įmonėms, – kalbėjo jis. – Jie tai darys labai profesionaliai. Jie to su manimi neaptarinės”.

D. Trumpo advokatė Šeri Dilon spaudos konferencijoje sakė, kad koncernas per jo prezidentavimo laikotarpį nesudarinės jokių naujų sandorių su užsieniu.

„Praėjusiomis savaitėmis atšaukta daugiau kaip 30 planuotų sandorių su užsienio partneriais”, – sakė ji.

Š. Dilon patikino, jog amerikiečiai gali neabejoti, kad D. Trumpas, kaip prezidentas, išvengs kolizijos su savo, kaip nekilnojamojo turto magnato, interesais.

reklama

„Mes turėsime apskritai vieną geriausių vyriausybių”, – kalbėjo išrinktasis prezidentas. Ypač esą puikus yra būsimasis valstybės sekretorius Reksas Tilersonas. Taip esą apie buvusį didžiausio pasaulyje naftos koncerno „ExxonMobil” prezidentą kalba ir kiti. Jis ieškojęs sumanių žmonių, apie interesų konfliktus esą negali būti kalbos.

Kalbėdamas apie sveikatos apsaugos sistemą, D. Trumpas sakė: „Obamacare” yra visiška katastrofa”. Kadenciją baigiančio prezidento Barako Obamos pradėta sveikatos reforma esą bus atšaukta ir tada pakeista. Kaip ir kuo, D. Trumpas nepasakė. Tačiau, anot jo, bus sukurta kažkas geriau.

D. Trumpas pareiškė, kad nedelsiant Meksikos pasienyje bus pradėta statyti mūro siena. Jis neketinąs laukti metų ar pusantrų. Kaštus, anot išrinktojo prezidento, padengs Meksika.

Trumpas patvirtino: su programišių atakomis susijusi Rusija

D. Trumpo spaudos konferencija
+2