Hitlerį šlovinantys pasveikinimo gestai gali atsirūgti LRT: laidos turinį svarstys komisija

Linas Lapėnas ir Asta Baukutė (Alfa.lt ekr. nuotr.)
Linas Lapėnas ir Asta Baukutė (Alfa.lt ekr. nuotr.)
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2017-01-11 17:02

Skandalingas aktorės Astos Baukutės gestas per LRT televizijos laidą „Atspėk dainą“ gali atsirūgti ir pačiai televizijai.

Šiandien Lietuvos radijo ir televizijos komisija svarstė televizijos programoje LRT TELEVIZIJA sausio 6 d. transliuotą muzikinę laidą „Atspėk dainą“, per kurią aktorė A. Baukutė demonstravo Hitlerį šlovinantį pasveikinimo gestą.

Atkreiptinas dėmesys, kad kitoje „Atspėk dainą“ laidoje praėjusių metų pabaigoje (gruodžio 30 d.) šis gestas irgi buvo pademonstruotas vieno laidos dalyvio.

Siekdama atsižvelgti į visas aplinkybes vertinant televizijos programoje paskleistą informaciją, LRTK nusprendė surinkti visą reikalingą medžiagą bei transliuotojo vadovybės paaiškinimus ir numato svarstyti klausimą dėl poveikio priemonių taikymo artimiausio posėdžio metu.

reklama

Alfa.lt primena, kad Laidos „Atspėk dainą“ metu dvi priešininkų komandos mėgina įspėti dainas-mįsles. Atspėjusi vieną iš Simono Donskovo dainų, kurios autorius yra žydų kilmės, A. Baukutė kelioms sekundėms šoko iš savo vietos, viena ranka atliko į nacistinį saliutą panašų veiksmą, o kita, pridėjusi du pirštus virš lūpų, pavaizdavo Adolfą Hitlerį.

Vėl atsisėdusi aktorė kelis kartus garsiai sušuko į priešininkų komandos pusę „žydas“. Toks akibrokštas nejaukiai privertė jaustis ir kai kuriuos aktorės kolegas, buvusius greta.