Klaidos lenkimo metu kaina pernelyg didelė, kad nekreiptum dėmesio

Avarija Vilniuje
Avarija Vilniuje
© Policija
Alfa.lt
2017-01-11 16:48

Lietuvos keliais kasdien zuja tūkstančiai automobilių. Nors statistika rodo, jog eismo saugumo situacija gerėja ir avarijose žūsta vis mažiau žmonių, deja, vairuotojų klaidų neišvengiama ir toliau. Nemažai avarijų įvyksta lenkimo metu, todėl saugaus eismo ekspertai nuolatos akcentuoja šio manevro pavojingumą.

Sausio pradžioje Vilniuje, Eišiškių plente, susidūrė du vokiški automobiliai „Opel Vectra“ ir „Opel Corsa“. Per eismo įvykį automobilio „Opel Vectra“ vairuotojas, norėdamas atlikti lenkimo manevrą, persirikiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais važiavusiu automobiliu „Opel Corsa“.

„Opel Vectra“ taip pat kliudė lenkiamą policijos tarnybinį automobilį „Mitsubishi L200“, kurį vairavo Vilniaus apskr. VPK Vilniaus raj. PK, 1-ojo veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas. Jis buvo blaivus, uniformuotas, tarnybos metu. Nors smūgio būta ypač stipraus, laimei, jog aukų buvo išvengta ir per eismo įvykį abu automobilių „Opel“ vairuotojai buvo tik sužeisti.

Akivaizdu, jog šios avarijos būtų buvę galima išvengti, jei ne vairuotojo klaidos ir objektyviai neįvertintos aplinkybės. Kelių eismo taisyklėse (KET) akcentuojama, jog lenkimo manevras yra leidžiamas tik tada, kai tai leidžia kelio ženklai bei kelio ženklinimas.

Tačiau net ir tai nereiškia, jog lenkimo manevrą atlikti yra saugu. Vairuotojas, prieš išvažiuodamas į priešpriešinę eismo juostą, turi įvertinti ir daugybę kitų faktorių, tokių kaip iš priešais artėjančios kliūtys, oro sąlygos, kelio danga, judėjimo greitis, matomumas, paties vairuotojo įgūdžiai bei kt.

reklama

Vairuotojai neretai pamiršta, jog neužtenka atrasti pakankamo laiko tarpo staigiai aplenkti automobilį. Kelyje nuolatos juda ir kiti eismo dalyviai, už kurių veiksmus lenkiantysis pats negali atsakyti. Pėstieji, laukiniai gyvūnai ar kiti vairuotojai visada gali išdygti kelyje, kai to mažiausiai tikimasi.

Dėl šių faktorių vairuotojų prašoma įvertinti ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių galimą elgesį kelyje, stebėti kelio ženklus ir ženklinimą, oro ir kelio sąlygas. Juk sutaupyta minutė lenkiant automobilį visada gali grįžti pavojingu bumerangu, pareikalavusiu aukų.

Klaidos lenkimo metu kaina pernelyg didelė, kad nekreiptum dėmesio

Avarija Vilniuje