Premjeras: turi likti iki 5 valstybinių universitetų

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
© Paulius Peleckis
ELTA
2017-01-11 15:52

Studijų, įskaitant ir aukštąsias mokyklas, įstaigos turės jungtis, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, o Vyriausybė lauks akademinės bendruomenės ir kitų suinteresuotų grupių siūlymų, kaip tai galima būtų padaryti efektyviausiai.

Pasak ministrės, šiuo metu Lietuvoje aukštasis mokslas yra nekonkurencingas, neatitinka regionų ir darbo rinkos lūkesčių, o švietimo sistema inertiška, įstaigos dubliuoja viena kitą, aukštojo mokslo įstaigos nepajėgia konkuruoti dėl studentų, mokslo užsakymų tarptautiniu mastu. Kokiais būdais švietimo įstaigos bus stambinamos, bus sprendžiama, atsižvelgiant į faktais paremtus argumentus.

„Galbūt numatoma jungtis tarp skirtingų švietimo sektorių <...>. Galbūt tas jungimasis galėtų būti ir nacionaliniu lygmeniu, miesto lygmeniu“, – Vyriausybėje pristatydama pirmines švietimo sistemos pertvarkos gaires kalbėjo J. Petrauskienė.

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, pateikti pasiūlymai nėra galutiniai, tačiau taps atspirties tašku diskusijoms ir būsimai reformai.

„Tikslas yra vienintelis – turėti kokybišką, konkurencingą aukštąjį mokslą, universitetus, kurie būtų ne vien edukacijos įstaigos, bet įstaigos, kur atliekami moksliniai tyrimai“, – kalbėjo premjeras.

reklama

„Remiamės labai aiškiais ir objektyviais kriterijais, o ne emocijomis, mes esame atviri diskusijai, bendruomenės taip pat galės mums įrodinėti, dalyvauti diskusijose“, – pridūrė ministras pirmininkas.

Šiuo metu šalyje yra 14 valstybinių universitetų, remiantis dabartinėmis tendencijomis, po pertvarkos jų galėtų likti apie 5, sakė Premjeras ir pridūrė, kad Vyriausybė šiuo klausimu nėra nusistačiusi jokio konkretaus skaičiaus.

Prezidentė palaiko iniciatyvą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė palaiko Vyriausybės siekį mažinti aukštųjų mokyklų skaičių bei gerinti aukštojo mokslo kokybę ir pabrėžia, kad aukštojo mokslo reforma – šios Vyriausybės prioritetas.

„Aukštojo mokslo reforma – vienas pagrindinių 17-ajai Vyriausybei Prezidentės įvardytų prioritetų. Prezidentė palaiko Vyriausybės siekį mažinti aukštųjų mokyklų skaičių ir gerinti aukštojo mokslo kokybę“, – nurodoma „Eltai“ atsiųstame Prezidentės spaudos tarnybos komentare.