Keistas meilės romanas: užfiksuota, kaip beždžionė bando pasimylėti su elniu

Snieginė beždžionėlė bandė poruotis su dėmėtuoju elniu
Snieginė beždžionėlė bandė poruotis su dėmėtuoju elniu
© Youtube.com
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-01-11 13:33

Įvairiausius interneto tinklalapius apskriejo vaizdo įrašas, kuriame snieginė beždžionėlė iš Japonijos rodo norą poruotis su dėmėtuoju elniu. Šis vaizdelis nustebino ne vieną – nuo kada skirtingų rūšių gyvūnai jaučia vieni kitiems trauką?

Gamtoje yra gan įprasta, kad snieginės beždžionės naudojasi elniais kaip transporto priemone – be jokių skrupulų joja ant jų nugarų. Tačiau šis beždžionės patinas, užšokęs elnio patelei ant nugaros, iš tiesų bandė su ja poruotis, ir ne vieną kartą. Elnio patelė, pastebėjusi, ką išdarinėja beždžionė, vis stengėsi ja nusikratyti.

Mokslininkai pastebėjo, kad šios japoniškos beždžionėlės ne pirmą kartą demonstruoja seksualinį potraukį elnių patelėms. Kai kurios iš jų nepasiduoda ir pabėga, o kitos veliasi į romantiškus nuotykius su kita rūšimi.

Keistas ir netikėtas fenomenas, kai dviejų skirtingų rūšių atstovai seksualiai traukia vienas kitą ir poruojasi, jau vieną kartą buvo užfiksuotas. Antarktinis ruonis seksualiai priekabiavo prie karališkųjų pingvinų. Apie tai tuomet rašė mokslinis žurnalas „Primates“.

Tiesa ta, kad toks gyvūnų seksualinis elgesys yra gan dažnas reiškinys, tačiau tik tarp tų rūšių, kurios itin linkusios varžytis dėl partnerio. Kai ateina metas poruotis, kai kurie gyvūnai masturbuojasi arba juos gali staiga imti traukti ta pati lytis.