JAV žiniasklaida: rusų žvalgybos rankose – Trumpą kompromituojanti informacija

D. Trumpas
D. Trumpas
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-01-11 10:59

CNN skelbia, kad praėjusią savaitę JAV prezidentui Barackui Obamai ir išrinktajam šalies vadovui Donaldui Trumpui buvo pristatyti slapti dokumentai, kuriuose atskleidžiama, kad rusų pareigūnai turi pluoštą D. Trumpą kompromituojančios informacijos.


Dviejų puslapių apžvalga buvo pateikta kaip priedas prie šalies žvalgybos ataskaitos apie Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimus. CNN šaltiniai atskleidžia, kad apžvalgoje pateikiama asmeninė ir finansinė informacija, kompromituojanti D. Trumpą.

Slaptą informaciją praėjusią savaitę JAV prezidentui pristatė Nacionalinės žvalgybos direktorius Jamesas Clapperis, Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Jamesas Comey‘us, Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) direktorius Johnas Brennanas ir Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) direktorius admirolas Mike‘as Rogersas.

reklama

CNN šaltinių teigimu, žvalgybų vadovai nusprendė pridėti aprašą apie rusų turimą D. Trumpą kompromituojančią informaciją prie prezidento rinkimų apžvalgos tam, kad išrinktasis JAV prezidentas sužinotų, kokia informacija apie jį cirkuliuoja.

Vadovai pabrėžė, kad Rusijos agentai sukaupė abiem JAV partijoms nenaudingos informacijos, tačiau iki šiol buvo paviešinta tik demokratams ir jų kandidatei į prezidento rinkimus Hillary Clinton pakenkusi informacija.

Ši informacija nebuvo oficialia 2016-ųjų prezidento rinkimų apžvalgos dalimi, tačiau kai kurie pareigūnai tikino, kad dokumentas pateikė dar daugiau įrodymų, jog Maskva siekė pakenkti H. Clinton ir padėti D. Trumpui.

Apžvalgoje taip pat nurodoma, kad per rinkimų kampaniją tarp D. Trumpo pagalbininkų ir Rusijos valdžios tarpininkų vyko apsikeitimo informacija procesų.

JAV žiniasklaida primena, kad informacija apie D. Trumpo ir Rusijos komunikaciją praėjusiais metai buvo pristatyta Kongreso lyderiams.

CNN, remdamasi savo šaltiniais žvalgybos agentūrose, tvirtina, kad D. Trumpas susipažino su dokumentais, kuriuose nurodoma, kokią informaciją apie jį sukaupė rusų žvalgyba. Tačiau nežinoma, ar ši situacija buvo aptarta D. Trumpo ir JAV žvalgybos institucijų vadovų susitikime.

Išrinktojo prezidento atstovai atsisakė komentuoti informaciją. O pats D. Trumpas savo socialinio tinklo paskyroje kategoriškai neigė paviešintą informaciją.


Netikėtai rasta informacija

Informacija, kad rusai turi naujai išrinktąjį prezidentą kompromituojančios medžiagos, buvo rasta visai netikėtai. CNN duomenimis, respublikonai, nusiteikę prieš D. Trumpo kandidatavimą į prezidentus, pasamdė buvusį britų žvalgybos MI6 agentą, kuris turėjo surinkti informacijos apie nekilnojamojo turto magnatą.

reklama

Proceso metų buvęs britų žvalgybininkas iš šaltinių Rusijoje sužinojo, kad tokio pobūdžio informacija jau surinkta – tai padarė rusai. 2016 metų rugpjūtį britas sukauptą informaciją perdavė FTB agentui, apsikeitimas įvyko Romoje.

CNN teigimu, visas buvusio MI6 agento surinktos informacijos turinys negali būti paviešintas dėl specifinių detalių.