Seimo pirmininkas įvertino Baukutės skandalą: įžvelgė ne tik aktorės atsakomybę

A. Baukutė ir V. Pranckietis
A. Baukutė ir V. Pranckietis
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2017-01-11 10:23

Skandalas, į kurį aktorė Asta Baukutė įsipainiojo, kai laidos „Atspėk dainą“ metu demonstravo Hitlerį vaizduojančius gestus, supurtė ne tik Lietuvą. Į tai sureagavo JAV žiniasklaida, žinoma, progos nepraleido ir Rusijos žiniasklaidos priemonės, kurios ypač plačiai nušvietė šį incidentą.

„Žinių radijo“ laidoje apie skandalingą situaciją buvo paklaustas ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris tai įvertino „absoliučiai blogai“, tačiau pastebėjo, kad dalis atsakomybės tenka ir televizijos vadovams, kurie atsakingi, koks turinys patenka į eterį.

„Absoliučiai blogai. Tuo labiau kad tai buvo įrašas, reiškia, prieš rengiant transliaciją tame įraše tas buvo matoma, kodėl režisierius ar kas nepašalino to epizodo. Tai irgi keista“, – apie A. Baukutės išsišokimą laidoje kalbėjo V. Pranckietis.

„Keista, galbūt tai buvo kažkoks spontaniškas jos (A.Baukutės – Alfa.lt) pasireiškimas, bet buvo vienareikšmiška reakcija iš vadovybės, ta laida buvo paskelbta uždaryta. Tai buvo labai normali reakcija, labai gera reakcija, ir jeigu laida uždaryta, kokių dar ten pareiškimų reikia, kad mes irgi smerkiame? Žinoma, kad mes smerkiame. Net negalvojame, kad galėtų būti kitaip, tokie reiškiniai negalėtų išeiti į eterį, bet tai įvyko ir, manau, galbūt atsakomybę prisiimti turėtų ir vadovai, kurie atsako už eterio kokybę, etiką ir visa kita“, – skandalingą istoriją įvertino Seimo pirmininkas.

reklama

Alfa.lt primena, kad Laidos „Atspėk dainą“ metu dvi priešininkų komandos mėgina įspėti dainas-mįsles. Atspėjusi vieną iš Simono Donskovo dainų, kurios autorius yra žydų kilmės, A. Baukutė kelioms sekundėms šoko iš savo vietos, viena ranka atliko į nacistinį saliutą panašų veiksmą, o kita, pridėjusi du pirštus virš lūpų, pavaizdavo Adolfą Hitlerį.

Vėl atsisėdusi aktorė kelis sykius garsiai sušuko į priešininkų komandos pusę „žydas“. Toks akibrokštas nejaukiai privertė jaustis ir kai kuriuos aktorės kolegas, buvusius greta.