Lietuviai ieško Lietuvą mylinčių antrųjų pusių

Lietuvaičiai
Lietuvaičiai
© Paulius Peleckis
Flirtas.lt
2017-01-11 13:01

Potencialių antrųjų pusių ieškantys lietuviai nori, kad jų simpatija puoselėtų patriotiškus jausmus. Pažinčių svetainės Flirtas.lt apklausa atskleidė, kad beveik pusei respondentų svarbu arba labai svarbu, kad jų išrinktieji mylėtų Lietuvą. Jie taip pat įvertino, kiek jiems rūpi šalies nepriklausomybė ir ką reiškia Lietuva.

„Dėl ne taip seniai buvusios okupacijos ir represijų dauguma lietuvių turi labai tvirtą nuomonę apie Lietuvą, nepriklausomybę ir laisvę. Ši patirtis dar tokia gaji, kad tautiečiai netgi renkasi antras puses, įvertindami ir jų vertybes šalies mastu. Nakties prieš beveik 26 metus atsiminimai lydi ir vienija mus iki šiol“, – aiškina Flirtas.lt ekspertas Marius Petrauskas.

Apklausos metu respondentai nuo 1 iki 10 vertino, kiek jiems svarbu, kad antroji pusė mylėtų Lietuvą. Net 48 proc. dalyvių atsakė skirdami aukščiausius balus – 8, 9 ir 10. Moterys šiuo klausimu pasirodė reiklesnės vyrams – 56 proc. norėtų vyro patrioto.

Septyni iš dešimties apklaustųjų atskleidė, kiek jiems reiškia Lietuvos nepriklausomybė, skirdami 8, 9 ir 10 balų. Šiais balais 55 proc. respondentų įvertino ir savo jausmus mūsų šaliai.

Tyrimas atliktas 2017 m. sausį. Jame dalyvavo 2 080 lietuvių, antrosios pusės ieškančių bent vienoje pažinčių svetainėje.