Laimę patekti į „Euroviziją“ bando ir gerai žinomi atlikėjai

"Eurovizijos" atrankos filmavimas
"Eurovizijos" atrankos filmavimas
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-01-10 22:36

Šio antradienio vakarą LRT studijoje buvo filmuojama antroji „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankos laida. Jos metu dėl galimybės atstovauti savo šaliai susirungė net 13 dalyvių. Vis dėlto tik 6 iš jų keliaus į kitą etapą, o 7 turės pasitraukti.

Šį vakarą vertinimo komisiją sudarė muzikos apžvalgininkai Kazimieras Šiaulys ir Ramūnas Zilnys, „Eurovizijos“ komentatorius Darius Užkuraitis bei dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Pirmoji į sceną žengė grupė „E.G.O“, kuri atliko kūrinį „My story“.


„Nenoriu jūsų gąsdinti, norėčiau pagirti. Skambate visai neblogai, bet priedainio frazė kiek skystoka. Geras kūrinys, jį girdėti „Eurovizijos“ finale nebūtų gėda. Po praėjusio savaitgalio buvau praradusi visas viltis, bet dabar jūs jas man grąžinote“, – sakė Jazzu.

„Matėsi, kad jūs žinote, ką darėte scenoje. Primenate „One direction“. Daina verta bent jau nacionalinės atrankos aukščiausių vietų“, – komentavo D. Užkuraitis.

Dainininkė Monee pristatė dainą „nnn“.


„Džiaugiuosi, kad šią dainą parašė lietuvių autoriai. Mes pamatėme balsingą merginą, apie kurią 99 procentai televizijos žiūrovų bus tikriausiai nė negirdėję arba girdėję labai mažai. Bloga žinia yra tai, kad reikia pastiprinti priedainį. O šiaip kūrinys tikrai labai geras. Blogiausia dalis, kad jis yra visiška nesąmonė, nes su tokiu pavadinimu jį bus sunku rasti internete“, – komentavo K. Šiaulys.

„Jūsų numeris vertas dėmesio, bet aš nemačiau avantiūrizmo. Gal jus užgožė vizualizacija“, – sakė R. Zilnys.

„Nemanykite, kad aš ir toliau būsiu viena, esu pasiruošusi ant šios scenos augti“, – atsakė pati atlikėja.

Muzikinio teatro aktorių grupė „Varieté“ kabareto stiliumi atliko dainą, kurios pavadinimas toks pats, kaip ir grupės „E.G.O“, – „My story“.


„Jeigu turime dvi dainas tuo pačiu pavadinimu, galiu pasakyti, kad pirmąja patikėjau labiau. Gabriele, užsiminėte apie miuziklą ir kabaretą, bet neradau čia nei to, nei to. Aš nematau prasmės, daina man atrodo neverta dėmesio, nesupratau, ką jūs norite pasakyti mums. Vaidinantys dainininkai ir dainuojantys aktoriai – nežinau, ar tai reikalinga. Jūs ne visos esate hitai, ne visos reikalingos šiai scenai“, – kritikos nevengė J. Arlauskaitė-Jazzu.

„Vaikinų istorija ir mane įtikino labiau. Man smagu matyti daug gražių moterų scenoje. Bet aš šitos dainos nepriėmiau kaip atskiro, išbaigto numerio. Jūsų visų vokaliniai gebėjimai toli gražu nėra lygūs. Tai tikrai nebuvo blogai, bet gerai irgi nebuvo“, – Jazzu pritarė ir D. Užkuraitis.

„Išsirinkote sau rimtą grupės pavadinimą. Jūs – aktorės, bet, matyt, čia yra jūsų pati pradžia. Varjetė yra nemirštantis žanras. Linkiu jums šiame žanre toliau augti“, – teigė K. Šiaulys.

„Viskas buvo pasakyta, jūs neįsižeiskite, jūs gi – aktorės, galite draugams rytoj pasakyti, kad tiesiog sugalvojote suvaidinti, kad norite sudalyvauti „Eurovizijoje“, – juokavo R. Zilnys.

Gabrielius Vagelis atliko savo kūrybos dainą „Feel Myself Free“.


„Dažniausiai šneku labai kritiškai ir atrodau žiežula, bet tu suminkštinai mano širdį. Turi viską, ko reikia scenoje. Galbūt kažką pakeisčiau, bet daina man patiko. Patiko ir tai, kad nebuvo jokio „išsidraskymo“. Noriu pagirti tave už tavo kūrybą. Mes dar neįpusėjome visų laidų, bet galiu pasakyti, kad jau turiu savo favoritą“, – gyrė vaikiną J. Arlauskaitė-Jazzu.

„Gabrielius turi gražų balsą, o su šiais plaukais atrodo kaip jaunas vikingas. Ši daina turi vieną įdomų dalyką: kai klausiau jos, nuolat prisimindavau „One Republic“ dainą. Nėra „fejerverkinio“ priedainio, bet gal tai yra ir gerai“, – sakė R. Zilnys.

Ieva Zasimauskaitė atliko dainą „You saved me“.


„Galvoju, kad jei nestovi vietoje ir progresuoji, nenutolsti nuo savęs. Susiformavęs dainininkas juk ir turėtų žinoti, ko jis nori. Praėjusių metų daina man patiko labiau. Bet šiaip Ievos gerumas paperka, ir tai buvo gražus pasirodymas. Bet ar to užtenka „Eurovizijai“, nesu tikra“, – komentavo J. Arlauskaitė-Jazzu.

„Iš tikrųjų labai puikus vaizdas. Bet galvojant apie autorių ir aranžuotę, muzikoje yra dinaminiai ženklai. Viskas labai gražu, bet tose trijose minutėse pristinga dinamikos. Jūs – tikrai puiki atlikėja, bet čia jau ne jūsų kaltė, o autorių ir aranžuočių“, – sakė K. Šiaulys.

Rugilė Daujotaitė atliko kūrinį, pavadinimu „Perkūne ugniaveidi“.


„Aš tiesiog nieko nesupratau, bet gal tai žavu. Viena šio pasirodymo bėda yra ta, kad gerai buvo tik aukštos natos, bet šiaip negaliu suprasti, kas tai yra. Tai tokia košė, kurios niekaip neįsivaizduoju atstovaujančios Lietuvą“, – komentavo R. Zilnys.

„Išsprogo akys, nes nieko nesupratau ir nežinau, ar noriu suprasti. Atsidūriau miške, išsigandau, kad išveš į kitą mišką, vėliau – į kosmosą. Reziumė: aš pasidaviau, tai buvo taip beprotiška...“ – nuostabos neslėpė J. Arlauskaitė-Jazzu.

„Sujungti nesujungiamus dalykus pavyksta retam. Pas jus viskas buvo šiek tiek perspausta, padidinta. Ar tai – klubai, ar šamanai, ar lietuvių liaudies dainos. Jums reikėtų kažkaip išgryninti tai, ką norėjote padaryti. Nežinau, ar verta jungti tiek daug dalykų. Tačiau balsas jūsų įdomus, manau, galite jį panaudoti, ir labai naudingai“, – pastebėjo D. Užkuraitis.

„Ar nors vienas jūsų girdėjote, apie ką aš dainavau?“ – paklausė pati atlikėja.

„Girdėjau, bet tikriausiai labiau suteikti kūriniui prasmės tai nepadėjo“, – atsakė R. Zilnys.

Dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia atliko įspūdingą kūrinį „Sacrifice“. Moteris dainą pradėjo sėdėdama ant aukštai scenoje iškelto sosto, o viso kūrinio metu laipteliais vis leidosi žemyn. Tai – jau trečiasis atlikėjos bandymas laimėti nacionalinę „Eurovizijos“ atranką.


„Eurovizijoje“ man visada labai patinka matyti Mią. Šįkart, Mia, nusprendei kalti į kaktą taip, kaip reikia. Viskas buvo įspūdinga, tas sostas aukštybėse, tik aš pergyvenau, kad tu nenukristum lipdama žemyn. Su vokalu visą laiką viskas buvo tvarkoje. Kalbant apie dainą, tai pritrūko muzikinių niuansų. Pasirodymas įspūdingas, atrodai nuostabiai“, – pagyrų negailėjo D. Užkuraitis.

„Jaučiausi pakankamai gerai, nes buvo iš tiesų geras pasirodymas. Mano galva, tų šokėjų nereikėjo absoliučiai. Jūs pagalvojote apie pasirodymo išpildymą. Dėl dainavimo pritarčiau Dariui. Kadangi dainuojate apie auką, norisi daugiau to pasiaukojimo, aistros. Be to, jūs man priminėte Laną Del Rey“, – sakė J. Arlauskaitė-Jazzu.

Deivydas Žygas pristatė kūrinį „Only you“.

„Jūsų ambicijos didelės, bet nežinau, ar talento pakanka. Reikia labai daug ir sunkiai dirbti, jei nori kažką pasiekti“, – sakė J. Arlauskaitė-Jazzu.

„Pasaulyje daug pavyzdžių, kad nebūtina dainuoti dainų, kurias pats parašai. Nežinau, ar jums duota būti dainininku. Aš suprantu tą norą ir tikėjimą, kad gali kažkur nueiti. Tačiau tai, kur esate dabar, nėra vieta, iš kurios būtų galima kažko tikėtis“, – sakė R. Zilnys.

„Kiek žinau, kad esate dalyvavęs konkursuose, bet dabar galbūt esate praradęs formą. Ir su atlikimu, ir su daina yra daug problemų“, – pastebėjo D. Užkuraitis.

Rasa Kaušiūtė atliko dainą „Fly“.


„Sakykime, kad aš skridau kartu su Rasa. Daina vykusi, graži, didinga. Griebėte jautį už ragų. Vokalistai pasakytų geriau, bet man kartais atrodė, kad jautėtės nepatogiai“, – sakė D. Užkuraitis.

„Jūsų balsas puikus. Žinau, kad turite puikų muzikinį išsilavinimą, bet manau, jog šį pasirodymą galite patobulinti“, – sakė K. Šiaulys.

Gabrielė Vilkickytė atliko dainą „Jūra“ lietuvių kalba.

„Man gražu. Gražus balsas, aranžuotė, jūsų balsas, tik manau, kad kūrinys neturi nieko bendro su „Eurovizija“. Lietuvoje jau yra viena Jurga Šeduikytė, o klausantis jūsų atrodo, kad jūs – dvi seserys, kurios niekada viena apie kitą nieko nežinojo“, – pastebėjo R. Zilnys.

„Daina artima man, man patiko. Deja, „Eurovizijai“ ji per pilka. Tačiau Jurgos kūryba visai kitokia, o tavo balsas labai gražus, norėčiau vieną dieną ateiti į tavo koncertą“, – pagyrų atlikėjai negailėjo Jazzu.

Lawreigna atliko kūrinį „Freedom“.


„Pasirodymas sukėlė dviprasmiškų emocijų. Pati jūs šiek tiek „plaukiojote“, ne viskas visada buvo stabilu, tačiau jūs vis išsisukdavote. Išgirdusi pirmus akordus, dar pagalvojau, kad kažkas kitokio. Tačiau praėjus įžangai supratau, kad tai – šabloniškas „eurovizinis“ kūrinys“, – pastebėjo J. Arlauskaitė-Jazzu.

„Atlikėja atrodo įspūdingai, bet turite „plaukiojančią“ intonaciją“, – sakė K. Šiaulys.

Kotryna Juodzevičiūtė atliko kūrinį „Love Shadow“.


„Vizualiai tai – neabejotinai geriausias šio vakaro pasirodymas. Man pačiam taip pat šis kūrinys labai įsiminė. Skeptikai tikriausiai pasakys, kad viskas labai kartojasi“, – sakė R. Zilnys.

„Aš manau, kad šis pasirodymas, be abejonės, vertas ir kito etapo“, – džiaugėsi D. Užkuraitis.

Valdas Lacko atliko dainą „It's so unfair“.

„Valdas, be jokios abejonės, yra praėjusių metų atrankos atradimas. Jis teigė, kad šįkart jo kūrinys geresnis nei prieš metus, tačiau aš nesu tikras. Bet su Valdu yra taip, kad jis įsijaučia į dainą, gražiai ją sudainuoja“, – komentavo R. Zilnys.

„Tai labai neutrali daina. Jūs turite labai daug energijos, jėgos. Esmė, kad man jūs šiais metais esate „skanesnis“ nei pati daina“, – teigė Jazzu.

„Valdai, jūs esate didelis netikėtumas“, – pastebėjo K. Šiaulys.

Komisija savo balsus atidavė jau šįvakar. Paskutinę vietą šįkart komisija skyrė D. Žygui. Trečiąją vietą užėmė G. Vagelis, antrąją – I. Zasimauskaitė, o pirmoji atiteko Miai.

Laimę patekti į „Euroviziją“ bando ir gerai žinomi atlikėjai

"Eurovizijos" atrankos filmavimas
+61