Skvernelis seka Karbauskio pėdomis: ketina lietuviams įteikti po dovaną

LNK
2017-01-10 22:26

Patriotiškos naujienos: premjeras Saulius Skvernelis seka Ramūno Karbauskio pėdomis – ketina lietuviams įteikti po dovaną. Tik ne tautinį kostiumą, o Lietuvos vėliavą.

Valdžios vizija: kitais metais, kai šalis minės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, lietuvis švęs ne tik pasipuošęs tautiniu kostiumu, bet ir žvelgdamas į trispalvę. Viena trispalvė kainuoja apie 20–30 eurų. Tiesa, dovanos ne visiems, o ieškos tų, kurie patys vėliavos įsigyti negali.

„Tikrai nereikės mokesčių deklaracijos rodyti, aš tiesiog žiūrėdamas į akis paklausiu, jei bus tokia galimybė, ar turite, dėl ko neturite? Dėl to, kad neturiu, už ką ir gaus. Kai kas gal bandys pasinaudoti, bet tai būtų mūsų pilietiškumo ir sąmoningumo parodymas“, – aiškino premjeras.

S. Skvernelis sako, kad pats po visas trobas gal nevažinės ir neieškos, kur vėliavos nėra, nėra tiek laiko, bet galbūt surengs specialias akcijas, galbūt prisidės visuomenininkai ir verslininkai. Beje, kaip ir Karbauskis tautiniams kostiumams, taip ir Skvernelis vėliavoms biudžeto pinigų neims – ieškos rėmėjų.

Premjeras pripažįsta, kad vėliavos neturi ne tik nepasiturintieji, bet ir dažnas pietryčių Lietuvos gyventojas. Pavyzdžiui, Sudervė yra visai netoli Vilniaus, bet kraštas lenkiškas. Ne vienerius metus čia virė nesutarimai dėl niekaip nenukabinamų lenkiškų gatvių pavadinimų lentelių, čia ir per valstybines šventes vėliavos nekyla.

Plačiau – reportaže.