Gripas atakuoja Lietuvą: pareikalavo pirmųjų aukų

LNK
2017-01-10 20:43

Pirmosios gripo aukos šiemet. Mirė du garbaus amžiaus vilniečiai. Specialistai perspėja, kad sergamumas gripu drastiškai didėja. Žmonės skundžiasi, kad medikai į negalavimus nekreipia dėmesio ir liepia gerti temperatūrą mažinančius vaistus, kol situacija būna tokia, kad jau reikia gultis į ligoninę.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras suskaičiavo, kad pirmąją šių metų savaitę, palyginti su praėjusių metų pirma savaite, 10 kartų daugiau ligonių susirgo gripu, 8 kartus daugiau paguldyta į ligonines.

„Pagrindinis gydymas – šiluma, ramybė ir mažiau streso. Žmonės turi gulėti, ilsėtis ir išsisirgti, o mes dažnai nekreipiame dėmesio į savo bėdas ir einam kiek galime – plaučių uždegimais sergančių pakilimas“, – aiškino Jolanta Vokietienė, Panevėžio ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja.

Štai Respublikinė Panevėžio ligoninė pilna – medikai, sako, kad daugiausiai gulinčiųjų yra garbaus amžiaus ligoniai, kurie nuėję į polikliniką išsirašyti vaistų susirgo gripu ir gavo komplikacijų.

Gripas pavojingas mažiems vaikams, nėščioms moterims, taip pat pagyvenusiems žmonėms ir nesvarbu kokio amžiaus, jeigu jie serga lėtinėmis ligomis. Dažniausia gripo komplikacija – plaučių uždegimas. Specialistai sako, kad dabar pavojingiausias metas, nes po didelių šalčių atšilo.

reklama

Plačiau – reportaže.