Pro Žemę prazvimbė asteroidas, kurį pastebėjo labai vėlai

Asteroidas
Asteroidas
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-01-10 16:03

Šios savaitės pradžioje daugelis tikrai nė neįtarė, kad pro mūsų planetą praskriejo maždaug dešimties aukštų pastatui prilygstantis kosminis akmuo, apie kurį mažai kas težinojo.

Šis asteroidas nustebino ir daugelį pasaulio astronomų, kurie apie artėjantį kosminį objektą nežinojo praktiškai iki paskutinės akimirkos.

Kosminis akmuo, pramintas kodiniu vardu 2017 AG13, buvo pastebėtas tik šeštadienį Arizonos Katalinos Dangaus tyrimų universiteto mokslininkų.

Jie aptiko skriejusį asteroidą ir apskaičiavo, kad jo skersmuo siekia maždaug 15–34 metrų, o greitis – apie 16 kilometrų per sekundę.

Kaip rašo „Science Alert“, asteroidas iš tiesų buvo netoli Žemės planetos žvelgiant kosminiais masteliais, kadangi nuo Žemės jis buvo nutolęs perpus arčiau, nei yra vienintelis Žemės palydovas Mėnulis.

reklama

Jei toks kosminis kūnas atskrietų į Žemę, tai prilygtų maždaug 700 kilotonų bombai, šimtus kartų galingesnei nei atominė bomba Hirošimoje.

Visgi kompiuterinė simuliacija parodė, kad asteroidas sprogtų ore, maždaug 15 kilometrų aukštyje, didžiausią žalą padarytų sukelta smūginė garso banga.