Istorinis kadras: pamatykite, kaip Žemė atrodo iš Marso

Žemės planeta
Žemės planeta
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-01-10 14:37

Marsas arba Raudonoji planeta – tai tarsi magnetas, traukiantis mokslininkus pastarąjį dešimtmetį. Ir ne veltui. Būtent minėtoji planeta gali tapti mūsų prieglobsčiu netolimoje ateityje, kai pavyks ten įsteigti pirmąsias kolonijas.

O kol kas Marse darbuojasi robotizuota technika bei aplink planetą nuolatos zuja kosminiai zondai, kuriuos kažkada čia atsiuntė mokslininkai iš Žemės.

NASA bei kitų kosmoso agentūrų mokslininkai bando surinkti kuo daugiau medžiagos apie Žemės kaimynę ir galbūt tai padėtų suprasti, kas kažkada dėjosi ar vis dar dedasi Marse. Beje, tai puikus būdas nuspėti, kas vieną dieną gali nutikti ir mūsų planetai.

Tačiau šįkart ne apie tai. Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūra NASA neseniai gavo unikalų kadrą iš „Mars Reconnaissance Orbiter“ zondo. Kuo nuotrauka unikali?

Žemė iš Marso

reklama

Tiesiog joje matomas Žemės planeta ir vienintelis jos kosminis palydovas Mėnulis. Būtent šis kadras parodo, kaip iš Raudonosios planetos atrodo Žemė. Tarp kosminio zondo ir Žemės fotografavimo metu buvo nei daug, nei mažai – 205 milijonai kilometrų.

Nepaisant to, aukštos kokybės „HiRISE“ kameros padarytoje nuotraukoje galima aiškiai įžvelgti mūsų planetos žemynus. Beje, apgauti gali tai, jog Mėnulis nuotraukoje atrodo pakankamai arti Žemės.

Iš tiesų taip yra tik todėl, kad kadro metu Mėnulis atsidūrė beveik tiesiai prieš Žemę Marso atžvilgiu.

Istorinis kadras: pamatykite, kaip Žemė atrodo iš Marso

Žemės planeta