Net ir toks menkas atributas gali nulemti jūsų kelionės baigtį

Žiema
Žiema
© Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-01-10 13:51

Lietuvą sukausčius tikram žiemos speigui, nemaža dalis vairuotojų kankinosi prie savo automobilių. Nors pagrindinė galvos skausmo priežastis – neužvedamas automobilis, visgi vairuotojai žiemą gali susidurti ir su daugiau problemų.

Kartais net nepagalvojame, jog toks elementarus dalykas kaip automobilio skysčiai gali turėti įtakos ne tik vairavimo kokybei, bet ir piniginės storiui. Netinkamai parinkti automobilio skysčiai gali kirsti per kišenę ir už įvairių komponentų remontą teks pakloti pluoštelį pinigų.

Tai galioja ir visų vairuotojų pažįstamam langų plovimo skysčiui, kuris greičiausiai pasibaigia ir yra keičiamas dažniausiai. Daugelis vairuotojų jau taip pat gerai žino tai, kad langų plovimo skystis yra dviejų tipų – žieminis ir vasarinis.

Bet tokių žinių kartais gali nepakakti. Parduotuvių lentynose galima atrasti tikrai ne vieno gamintojo žieminį langų plovimo skystį. O ar kada pagalvojote, kuo jie skiriasi ir ar gali vienas langų plovimo skystis būti kažkuo geresnis ar prastesnis už kitą.

Patikėkite, gali. Tą puikiai iliustruoją laidos „Ne vienas kelyje“ atliktas eksperimentas, kurio metu bandyta išsiaiškinti, kuo langų plovimo skysčiai skiriasi vienas nuo kito ir į kuriuos produktus vairuotojui reiktų atkreipti didesnį dėmesį.

reklama

Juk niekas nenorėtų tokios situacijos, kai kelyje papurškus ant lango skysčio, stiklas netikėtai ima ir apsitraukia plona ledo plėvele, pro kurią nieko nesimato. „Juk užpyliau žieminį skystį!“, - mintyse pagalvoji, nors iki tragedijos jau gali būti vos vienas žingsnis.