„Valstiečių“ populiarumo pikas: kas lemia sėkmę ir kada reitingai pradės ristis žemyn?

Info TV
2017-01-10 10:47

Naujausi reitingai rodo – „valstiečiai“ (LVŽS) vis dar ant bangos ir gali džiaugtis populiarumo vaisiais.

Per paskutinį mėnesį LVŽS reitingai šoktelėjo dar beveik 4 procentais, o vienu populiariausių politikų lieka premjeras Saulius Skvernelis.

INFO TV viešėjęs politologas Liutauras Gudžinskas sako, kad situacija ganėtinai panaši į 2012-uosius, kai socialdemokratai taip pat kone gerino populiarumo rekordus.

„Tuomet socialdemokratai buvo lyderiaujanti partija, tada irgi populiarumas gana ilgą laiką buvo aukštame lygyje. Tai toks „valstiečių“ populiarumo tęstinumas tikrai nėra stebinantis, juolab kad apskritai kol kas vyksta tik valdžios suformavimo procesas. Kai kurie ministrai atrodo pakankamai progresyvūs, žadantys, kitiems galbūt imponuoja R. Karbauskio iniciatyvos“, – laidoje kalbėjo politologas.

Anot L. Gudžinsko, rinkėjai šiuo metu užsiėmę stebėtojo poziciją, laukia pirmųjų rimtų valdžios darbų, tačiau yra bet kurią akimirką pasiruošę kritikuoti, o po klaidų ar nepopuliarių sprendimų tie rekordiniai reitingai gali nusiristi.

reklama

„Turėkime galvoje, kad pirmą laiką iškilo tokia jėga, kuri nėra nei konservatoriai, nei socialdemokratai. Rinkėjai, panašu, laukia, kokios bus naujos tendencijos“, – situaciją įvertino politologas.

Vis dėlto politologas sako, kad būtų sunku tikėtis, jog šios partijos populiarumas dar galėtų kilti į viršų, tačiau dabartinis rezultatas Lietuvos mastu yra labai geras.

„Kitos partijos turi lyderystės problemų. Konservatoriai turi apsispręsti pavasarį, socialdemokratams dar svarbesnis šis dalykas, liberalai paskendę korupcijos tyrimuose. Šiuo atveju tai yra dar viena svarbi detalė, kaip yra sakoma, žaidi taip, kaip tau leidžia priešininkai. Nei koalicijos partneriai, nei opozicija nerodo raumenų“, – apie „valstiečių“ populiarumą kalbėjo L. Gudžinskas.

Visą pokalbį su politologu žiūrėkite INFO TV reportaže.

„Valstiečių“ populiarumo pikas: kas lemia sėkmę ir kada reitingai pradės ristis žemyn?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimas