Ką daryti, kad automobilių aikštelės netaptų spąstais?

Maxima
Maxima
© Etaplius
Etaplius.lt
2017-01-10 08:59

Siauliuose taksi vairuotoju dirbantis Saulius net negalėjo pagalvoti, kiek jam nervų ir pinigų kainuos pasišnekučiavimas su kolega. Rūdės g. esančio prekybos centro „Maxima“ aikštelėje taksi automobilyje keleivių laukęs šiaulietis nepastebėjo, kaip 22 val. buvo nuleistos užkardos, ir jis su dar vienu vairuotoju ilgam įstrigo.

Patys kalti?

Vairuotojai, po kurio laiko pastebėję, kad įstrigo automobilių stovėjimo aikštelėje, bandė ieškoti pagalbos prekybos centre – galbūt atitvarą pakelti galėtų apsaugos darbuotojas. Tačiau jų pastangos buvo bevaisės – nieko prisišaukti nepavyko. Vairuotojai sėdo į automobilius, pabandė važiuoti per šaligatvio bortelius ir taip prisidarė dar daugiau bėdos – prieš pat savaitgalį apgadino automobilius.

Automobilių stovėjimo aikštelė priklauso „Maximos“ parduotuvei, tad ir policija niekuo padėti negali. Pasak Gailutės Smagriūnienės, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresniosios specialistės, vairuotojas važiuodamas turi sekti kelio ženklus, kurie įspėja, iki kada aikštelė dirba.

Informuoja kelio ženklai

reklama

„Maxima LT“ Komunikacijos skyriaus vadovė Renata Dantė teigė, kad atitvarai įrengti tikslingai, o vairuotojai apie aikštelės uždarymą yra informuojami kelio ženklais, kuriais ir turi vadovautis, kad tokių atsitikimų neįvyktų.

„Automobilių stovėjimo aikštelės atitvarai prie šios parduotuvės įrengti siekiant užtikrinti, kad prie jos mūsų klientai visuomet rastų vietos savo automobiliams. Jie automatiškai nuleidžiami, kai parduotuvė uždaroma – 22 val. kasdien. Apie šią tvarką mūsų klientai yra informuojami kelio ženklais, kaip numato Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos“, – teigė parduotuvės atstovė.

Pasak R. Dantės, parduotuvėje užtrukusius pirkėjus apsaugos darbuotojai visada išleidžia, bet aikštelėje užsibuvus kur kas ilgiau, tikėtina, kad nebebus žmonių, galinčių išleisti užstrigusius vairuotojus.

„Žinoma, jeigu paskutiniai mūsų pirkėjai iš parduotuvės išeina, o atitvarai jau būna nuleisti, mūsų apsaugos darbuotojai juos išleidžia. Tačiau visi darbuotojai darbus baigia 22.30 val., tad jeigu automobiliai lieka ilgiau nei nurodyta, gali būti, kad nebėra kam juos išleisti. Labai kviesčiau lankytojus atkreipti dėmesį į aikštelės darbo laiką“, – patarė R. Dantė.