Kodėl klysta tos, kurios ieško meilės ir pripažinimo?

Bėganti meilė
Bėganti meilė
© Organizatoriai
„Damų akademija“
2017-01-10 13:01

Ar esate pastebėję, kad kuo labiau ieškote meilės, tuo stipriau ji nuo jūsų bėga? O gal atkreipėte dėmesį, kad kuo labiau siekiate pripažinimo, tuo jūs vis labiau savimi abejojate ir nepasitikite savo gebėjimais bei jėgomis?

Visa tai vyksta ne be priežasties. Tiesa ta, kad meilės ir pripažinimo paieškos yra pats tiesiausias kelias tikėjimo meile ir savivertės praradimo link. Kodėl taip yra?

Ar kada susimąstėte, apie ką iš tikrųjų galvojate, kai ieškote meilės ir siekiate pripažinimo? Greičiausiai, kaip ir daugelis, manote, kad meilė ir pripažinimas, kurio sulaukiate iš aplinkinių, yra raktas į visų svajonių išsipildymą ir amžiną meilę.

Veikiausiai jūs širdyje tikite, kad romantiški santykiai suteiks jums meilę, aistringą partnerį, ilgalaikius santykius, tvirtą santuoką ir laimingą šeimą.

Ieškodama meilės ir pripažinimo, jūs turbūt neabejojate, kad sudariusios gerą įspūdį svarbiems ir reikalingiems žmonėms, lengvai sugebėsite pelnyti išsvajotą pripažinimą, turtus ir viskuo aprūpintą nerūpestingą gyvenimą.

reklama

Jūs turbūt šimtu procentų tikite, kad jei jūsų paieškos bus sėkmingos, galėsite jaustis saugi, rami, būsite mylima ir vertinama.

Tačiau kas nutiks, jei „susimausite“? Neslėpkite – apie tai jūs irgi pagalvojate. Jūs baiminatės, kad jei jums nepasiseks, jūs tapsite benamėmis, nerandančiomis vietos, minioje pasimetusiomis ir visų pamirštomis vienišėmis.

Kai ant kortos pastatyta tiek daug, nieko keisto, kad mūsų meilės ir pripažinimo paieškas lydi didžiulė baimė. Posakis, kad vienas išgirstas komplimentas gali išgelbėti dieną, o griežtesnis kritiškas žodis – ją sugadinti, – visiškai teisingas.

Mūsų viduje slypinčios baimės retai kada pastebimos iš pirmo žvilgsnio. Kad ir kokios didelės jos būtų, atpažinti jas būna be galo sunku.

Tačiau turbūt jus, kaip ir didžiąją moterų dalį, kasdien atakuoja visa galybė gąsdinančių minčių: „Ar mane pastebėjo?“, „Kodėl jis nenusišypsojo?“, „Ar padariau gerą įspūdį?“, „Kodėl jis man nepaskambino?“, „Ar aš gerai atrodau?“, „Gal aš neturėjau to pasakyti?“, „Ką jie apie mane pagalvos?“

Nuolat išlaikote budrumą, bandydamos stebėti ir analizuoti, ar didžiausioje pripažinimo loterijoje laimėsite aukso puodą, ar pralošite visą savo banką.

Jūs investuojate visą savo laiką ir energiją, kurdamos tūkstančius strategijų ir veiksmų, kurie, kaip viliatės, jums padės pasiekti taip trokštamą tikslą – pelnyti meilę ir kitų įvertinimą. Jūs žūtbūt norite kitiems patikti ir įtikti. Jūs visu šimtu procentu įsitikinusi, kad be kitų žmonių įvertinimo esate visiškas niekas.

Ar jau supratote, kur darote klaidą? Ironiška, bet nuolatinė kova už meilę ir pripažinimą iš tiesų tik apsunkina gebėjimą mylėti ir būti mylimai. Užkietėjusios pripažinimo ieškotojos nė nepastebi, kad yra mylimos, globojamos ir gerbiamos ne už savo pastangas, o tiesiog už tai, kad yra.

Verdiktas labai aiškus ir paprastas – kuo labiau įsijausite į alinančią kovą už meilę, tuo mažesnė tikimybė, kad sugebėsite ją pastebėti, kai ji jus aplankys.

Visos moterys, norinčios sužinoti daugiau apie meilės ir pripažinimo paieškas, atsakymus gali surasti įvairių praktikumų ir seminarų metu, kuriose patyrę lektoriai ir bendramintės dalijasi savo patirtimi ir įžvalgomis.

reklama