„KK2“ vedėja J. Žičkutė apie dėmesį: nekvieskite manęs tos kavos – tiek būtų nesveika gerti

Spalvoto meduolio diena
Spalvoto meduolio diena
© Edvard Blaževič

Justė Žičkutė – viena jauniausių televizijos laidų vedėjų, šiuo metu dirbanti infošou „KK2“. Merginos kelias į televiziją prasidėjo netikėtai, tačiau dabar ji – vienas žinomiausių veidų.

Vis dėlto J. Žičkutė prisipažįsta, kad ir toliau išliko paprasta mergina, o namie ne tik plauna indus, bet ir pjauna žolę.

Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas, tapus laidos vedėja?

Į šį klausimą visada atsakydavau, kad, ko gero, tas gyvenimas nepasikeitė. Bet iš tikrųjų, laiką atsukus porą mėnesių atgal, suprantu, kad tikriausiai nepasikeičiau tik aš pati. Kaip asmenybė, kaip žmogus, manau, jog išlikau tokia pati – paprasta ir nuoširdi.

Tačiau, kita vertus, iš darbo pusės, iš žmonių, kurie mane supa, vienareikšmiškai gyvenimas pasikeitė. Pavyzdžiui, niekada negalvojau, kad vesiu laidą ar kad turėsiu galimybę įrašyti kalėdinę dainą su Žygiu Stakėnu.

reklama

Mano gyvenimas, palyginus su pastaraisiais 2016 metais, iš tikrųjų pasikeitė į gerąją pusę. 2016 metai man buvo ganėtinai sunkūs. Iš esmės taip buvo dėl darbo – jis reikalavo labai daug atsakomybės.

Iš pradžių aš labai dėl to jaudinausi, bet po to supratau, kad jei ne tas sunkumas, ko gero, aš nė nebūčiau išėjusi iš to darbo, nebūčiau užpildžiusi anketos į televizijos laidos vedėjos poziciją ir, ko gero, dabar nebūčiau čia.

Justė Žičkutė

Kokios tamsiosios darbo televizijoje pusės?

Daugelis kritikuoja tuos, kuriuos mato televizijoje, tačiau tai natūralu – mes esame dėmesio centre. Bet vis dėlto manau, kad daugelis žmonių norėtų atsidurti mūsų vietoje – bent pabandyti, pažiūrėti, kaip čia kas vyksta.

Tačiau tai yra darbas, kuriame būna visko: liūdnų ir blogų akimirkų – taip pat. Bet ir šypsenos čia labai daug.

Negalėčiau atsakyti į šį klausimą plačiai, nes esu dar naujokė. Bet manau, kad reikia susitaikyti, jog gausi daug kritikos. Nesakau, kad pati šiuo metu jos gaunu daug – iš tiesų net stebiuosi.

Bet iš esmės manau, kad visą kritiką reikia mokėti priimti švelniai ir gražiai, nes prisiminkime tai, kad televizija yra tas dalykas, kuriame žmones galima lengvai pakeisti.

Reikia mokėti būti lanksčiam, mokėti daryti ne vieną darbą. Aš nemanau, kad vesdama tik vieną laidą čia irgi ilgai išsilaikyčiau. Ateityje norėčiau daryti kažkiek daugiau – gal net kurti reportažus. Manau, kad reikia nuolatos galvoti į priekį. Nes ir reitingai yra svarbūs ir kiekvieną dieną reikia dėl jų dirbti.

Justė Žičkutė

reklama

Ar skaitote komentarus apie save?

Kai tik buvau išrinkta vesti šią laidą, komentarus visada skaitydavau. Labai nustebau, kad į neigiamus komentarus nesureaguodavau jautriai. Dar pamenu, kaip sakiau mamai, kad tai taip keista – galvojau, kad įsižeisiu.

Tačiau kas liečia išvaizdą, tai tie komentarai manęs visiškai nežeidžia. Aš suprantu, kad kiekvienas skirtingai matome grožį. O kas susiję su laidos vedimu, tai iš pradžių, kai kažkas parašydavo neigiamą žodį, visada į tai sureaguodavau. Bet iš kitos pusės, aš suprantu, kad mane geriausiai gali kritikuoti tik mano darbo komanda.

Justė Žičkutė ir Tomas Ališauskas

Esate paskutinio kurso studentė, vedate laidą. Kaip sugebate viską spėti?

Prisipažinsiu – man yra kiek kitaip negu kitiems televizijos veidams. Kai pradėjau dirbti „KK2“, mano gyvenime kaip tik atsirado daugiau disciplinos. Aš žinau, kad man reikia įgyti ir bakalauro laipsnį, todėl turiu viską sukontroliuoti.

Anksčiau turėdavau kur kas daugiau laiko, o dabar įsivedžiau discipliną. Ryte dažniausiai vyksta filmavimai, po to aš netgi spėju pasigaminti savo naminius, sveikus pietus ir po viso to važiuoju į universitetą.

Neseniai išlaikiau paskutinįjį egzaminą, o dabar beliko parašyti tik bakalauro darbą. Dabar net pradėjau sportuoti, todėl manau, kad sugebėjau „susistumdyti“ tą laiką.

Justė Žičkutė

O ar randate laiko draugams, artimiesiems?

reklama

Kažkada mano draugai man pasakė: „Juste, mes taip norėtumėme tave kažkur pakviesti, bet bijojome, kad nebeturėsi laiko.“ Aš juos iškart nuraminau, pasakiau, kad laiko tikrai turiu. Nenoriu aukoti artimų draugų, su kuriais ryšiai mane sieja jau ne vienerius metus.

Nemanau, kad visa tai galėtų pakeisti ir darbas televizijoje. Suprantu, kad esu jauna, galbūt tuo darbu turėčiau didžiuotis, džiaugtis, bet tiek draugų rate, tiek ir šeimoje kaip buvau ta paprasta Justė, taip ir likau. Namuose plaunu indus, o vasarą dar ir žolę pjoviau. Namuose lengvatų tikrai neturiu.

Spalvoto meduolio diena

Gal gatvėje žmonės Jus atpažįsta, atkreipia dėmesį?

Pirmąkart mane sumaišė su mano geriausia drauge. Mes buvome Birštone, pietavome, ir barmenas staiga mano draugei sako: „Klausykite, ar jūs televizijoje dirbate?“ Tai va tokių būna juokų (juokiasi). O šiaip aš pati tokių dalykų nesu pastebėjusi.

Galbūt sulaukiate dėmesio iš socialinių tinklų vartotojų?

Taip, sulaukiu ir, aišku, pagrindą sudaro vaikinų žinutės. Bet aš jau juokiuosi ir sakau, kad nekvieskite manęs tiek tos kavos – tiek būtų nesveika gerti (juokiasi).

Justė Žičkutė

Ar apskritai palaikote pažintis, kurios užsimezga per socialinius tinkus?

Socialiniams tinklams kaip santykių užmezgimo priemonei tikrai nesakau „ne“. Tačiau kol kas į tai žiūriu skeptiškai ir su nė vienu vaikinu kavos dar nebuvau nuėjusi.

reklama

Nesakau, kad ir neičiau. Tiesiog galbūt dar neatsirado toks žmogus, kuris mane sudomintų. Jei toks atsirastų, prašau, kodėl gi ne. Nesu linkusi tokių dalykų smerkti.

Galbūt išgarsėjus aplink Jus atsirado netikrų žmonių, norinčių tapti draugais?

Džiaugiuosi, kad tokių dalykų man nepasitaikė. Tie žmonės, su kuriais nebendravau, ir po mano tapimo laidos vedėja man neapsiskelbė. O draugai, su kuriais bendravau anksčiau, yra ir iki šiol. Manau, kad ne tiek aš dėl draugų baiminausi, kiek jie dėl manęs bijojo, kad nepasikeisčiau.

Vaikystėje trejus metus esu grojusi smuiku, todėl draugas per naujametinį vakarėlį man pasakė: „Tu man visada išliksi Juste, kuri groja smuiku, o viskas toliau – tik tavo darbas.“

Justė Žičkutė

Ar užpildyti laidos vedėjos anketai prireikė daug drąsos? Galbūt Jus kažkas tam paskatino?

Mane paskatino sesė ir mama. Tačiau tam drąsos daug nereikėjo, nes vien jau nuspręsdama, kad pildysiu anketą, aš žinojau, kad į šį dalyką žiūriu rimtai.

Anketų pildyti nekenčiu – man tai atrodo laiko gaišimas. Bet jau kai atsisėdu pildyti, nuo pat pirmo klausimo susikaupiu. Niekada nežiūrėjau į tai kaip į kokią avantiūrą, nes jei jau pasirengiau pildyti, tai turiu savimi tikėti.

Ir iš tiesų, aš savimi tikėjau nuo pat pradžių. Nebuvo taip, kad einu į vieną etapą, antrą ir mintyse galvoju: „Ne, Juste, baik tu, pažiūrėk į kitas merginas.“ Taip, atrankoje dalyvavo ir žymios merginos. Bet aš žinomumo ir populiarumo niekada nelaikiau pagrindiniu privalumu.

Dalyvavo viena aktorė – į ją kaip į konkurentę žiūrėjau rimtai, nes aktorystė ir televizija vis dėlto siejasi. Tačiau šiaip populiarumas man nieko nereiškia. Aš pasitikėjau savimi, kas nebūdinga lietuviams. Nors šiaip žmonės turėtų labai savimi pasitikėti, labai gaila, kad taip nėra.

reklama

Atrodote labai drąsi. Bet galbūt vis dėlto yra kažkas, ko bijote?

Įdomus dalykas – man dainavimas yra vienas baisesnių dalykų, nors tai yra ta pati scena. Nuo pat mažų dienų aš vis padainuodavau – tiek mokykloje chore, tiek ir kokiame renginyje. Bet kiekvienąkart atsistojus dainuoti mane apima jaudulys. O kai kalbu, aš nė nežinau, ką tas jaudulys reiškia.

Ar negalvojate dainavimu užsiimti rimčiau?

Vidutinioke būti nenoriu. Žinau, kad turiu klausą, kad dainuodama nenugrybausiu, bet tiesiog nebūsiu ir geriausia. Esu perfekcionistė, todėl būti vidutinioke man būtų labai sunku.

„KK2“: kaip pensininkai išleis padidintas pensijas?

Kokie tolimesni Jūsų planai?

Iš tiesų, kol kas nesu nusprendusi. Širdis man sako, kad turėčiau atsidėti darbui. Per mokslo metus įdėjau daug savęs, o dabar norėčiau tai atiduoti televizijai.

Toliau mokytis mane spaudžia visuomenė ir aplinkiniai. Tačiau aš sakau: „Atsipeikėkite, aš dar nė bakalauro neparašiau.“ Visų pirma aš turiu žinoti, ko aš noriu, – šiai dienai aš nė nežinočiau programos, kurią norėčiau mokytis magistrui. Ant durniaus stoti nenoriu. Tai turi būti protingas sprendimas – „popierių“ į stalčių visada galima spėti įsidėti.

Gal ateityje norėtumėte vesti ir kiek kitokio pobūdžio laidą?

Šitos galimybės neatsisakau. Norėčiau išbandyti save daug kur, todėl jei tik būtų galimybė, tikrai sutikčiau. Man labai patinka vesti ir „KK2“ – tikriausiai todėl, kad mes čia kalbame kiek ironiškai. Man ironija nėra svetima ir paprastame gyvenime, tai man tas artistiškumas – tikrai visai nieko.

Nors aš ypatingai žaviuosi visais žinių laidų vedėjais – nesvarbu, kokiai žinių tarnybai jie priklauso. Tai žmonės, kurių žinių kartais nustoju klausytis vien dėl jų balso, dikcijos ir kalbėjimo manieros. Aš ir pati labai norėčiau palankyti kokius kursus, pasimokyti taisyklingos kalbos. Iš tikrųjų, kažkada naktį sapnavau, kad dirbu radijuje, o čia aš beprotiškai norėčiau save išbandyti. Norėčiau prikelti Lietuvą rytais.

Galbūt darbas radijuje – viena iš Jūsų svajonių?

Galbūt ir taip. Radijas mane labai žavi, norėčiau jame padirbėti.

„KK2“ vedėja J. Žičkutė apie dėmesį: nekvieskite manęs tos kavos – tiek būtų nesveika gerti

Spalvoto meduolio diena
+4