Teismui vėl nagrinėsiant lyties keitimo klausimus, naujoji valdžia jokių pokyčių nežada

LNK
2017-01-08 20:58

Vilniaus teismas vėl turės nagrinėti Lietuvoje iki šiol neįteisintus lyties keitimo klausimus. Teismui pasiskundė du asmenys, negalintys gauti kitos lyties dokumentų, nors savo išvaizdą jau pakeitė, pradėjo gydymą hormonais, atliko dalį plastinių operacijų. Nauja valdžia apie tokius dalykus net nenori girdėti ir lyties keitimo operacijas sieks apskritai uždrausti. Lyties keitimo Lietuvoje šiuo metu laukia apie 40 žmonių.

Lietuvos Civilinis kodeksas skelbia, kad nesusituokęs pilnametis žmogus turi teisę operuodamasis pasikeisti lytį, o visas sąlygas ir tvarką turi numatyti įstatymas. Tačiau tokio įstatymo iki šiol nėra, todėl lietuviai operuojasi užsienyje ir po to per teismus keičia dokumentus bei prisiteisia piniginę žalą.

Nepanašu, kad situacija keisis, nes vertybiškai konservatyvi naujoji valdžia sako, jog tai toli gražu ne prioritetinė sritis. „Tai yra brangios procedūros, mes tikrai stingam pinigų visom sritim, kur ypatingai reikia gelbėti gyvybes. Čia toks labiau žmogaus apsisprendimo klausimas, ką jis nori padaryti su savim, ką nori pakeist. Bet tai nėra pirmo būtinumo, tai nėra gyvybės gelbėjimo klausimai, tai aš tikrai nemanau, kad jie taps prioritetiniais“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

O kai kurie senieji Seimo nariai siūlo žengti dar toliau ir lyties keitimo operacijas apskritai įstatymu uždrausti.

Plačiau – reportaže.