Astos Baukutės skandalas stipraus atgarsio sulaukė ir Rusijoje

Baukutės skandalas stipraus atgarsio sulaukė ir Rusijoje (Soc. tinklų ir Pixabay.com nuotr.)
Baukutės skandalas stipraus atgarsio sulaukė ir Rusijoje (Soc. tinklų ir Pixabay.com nuotr.)
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-01-08 12:49

Skandalas, į kurį aktorė Asta Baukutė įsipainiojo, kai laidos „Atspėk dainą“ metu demonstravo Hitlerį vaizduojančius gestus, supurtė ne tik Lietuvą.

Antraštėmis apie šį incidentą ėmė mirgėti ir Rusijos žiniasklaida. Štai Telegraf.by rašo, kad Lietuvoje buvo nutraukta nacionalinio televizijos kanalo laida, nes jos metu buvo pademonstruotas nacių pasisveikinimo gestas, kuris simbolizuoja ir patį jų režimą.

Apie šį skandalą rašė ir portalas News.ru.com, pabrėžęs, kad ne taip seniai Lietuva dėl neapykantos kurstymo ir propagandinio karo sustabdė kai kurių rusiškų kanalų transliavimą savo šalyje.

Portalas taip pat pridūrė, kad rusų ekspertai tokioje situacijoje pačią Lietuvą ragina taikyti panašias sankcijas.

Portale užsimenama ir apie laidos vedėjų Beatos Tiškevič bei Arūno Valinsko reakciją po tokį akibrokštą sukėlusio aktorės A. Baukutės elgesio – jiedu buvo tikri, kad šis momentas iš laidos bus iškirptas, todėl rimtai į jį nesureagavo ir nesiėmė rimtų veiksmų.

reklama

Primename, kad netrukus po šio nesusipratimo LRT vadovybė pranešė nutraukianti laidos „Atspėk dainą“ filmavimą, teigdama, kad pasipiktinimų audrą sukėlęs A. Baukutės elgesys yra tiesiog netoleruotinas.

Laidos „Atspėk dainą“ metu dvi priešininkų komandos mėgina įspėti dainas-mįsles. Atspėjusi vieną iš Simono Donskovo dainų, kurios autorius yra žydų kilmės, A. Baukutė kelioms sekundėms šoko iš savo vietos, viena ranka atliko į nacistinį saliutą panašų veiksmą, o kita, pridėjusi du pirštus virš lūpų, pavaizdavo Adolfą Hitlerį.

Vėl atsisėdusi, aktorė kelis sykius garsiai sušuko į priešininkų komandos pusę „žydas“. Toks akibrokštas nejaukiai privertė jaustis ir kai kuriuos aktorės kolegas, buvusius greta.