Vytaras Radzevičius papasakojo apie savo pirmąją meilę

Vytaras Radzevičius
Vytaras Radzevičius
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2017-01-07 10:21

Sporto ir pramogų pasaulyje gerai žinomas žurnalistas bei keliautojas, vienas iš futbolo klubo „Prelegentai” įkūrėjų Vytaras Radzevičius prisipažįsta, jog jo pirmoji meilė – rankinis. O jis pats – buvęs profesionalus rankininkas, ne kartą su savo komanda lipęs ant nugalėtojų pakylos kaip Lietuvos čempionas. Ir nors dabar V. Radzevičius nebegali sportuoti tiek daug, kiek norėtų, tačiau sportas jo gyvenime paliko ryškų pėdsaką.

Rankiniu susidomėjo pradinėje mokykloje

V. Radzevičius pasakoja, jog rankiniu jis susižavėjo ir pirmą kartą sužaidė būdamas ketvirtoje klasėje, kuomet kūno kultūros mokytoja jį atsirinko ir pasiūlė ateiti į treniruotę išbandyti savo jėgas. Nors pirma treniruotė V. Radzevičiui pasirodė neįdomi, tai jo neatbaidė nuo šios sporto šakos, kuri vėliau prigijo visam gyvenimui.

„Pamenu buvau dviem savaitėms pabėgęs į futbolo, po to į lengvosios atletikos treniruotes, tačiau galiausiai vis tiek sugrįždavau į rankinio aikštelę. Treniruotės vykdavo gana intensyviai – penkis arba šešis kartus per savaitę ir užimdavo didžiąją mano dalį laiko“, – mokyklos laikus prisiminė V. Radzevičius.

Jo teigimu, neturintiems patirties ir supratimo apie rankinį, iš pirmo žvilgsnio ši sporto šaka gali atrodyti kaip šiurkštus, netgi aršus žaidimas. Visgi kaip ir kiekviename sporte, taip ir čia galioja aiškiai apibrėžtos taisyklės, todėl pirmiausia reikėtų šį žaidimą pamatyti gyvai.

„Tai staigus, dinamiškas ir azartiškas žaidimas. Kartu tai yra labai didelė fizinė ir taktinė kova, kurioje egzistuoja gynybos sistemos, puolimo deriniai. Greitis ir ištvermė yra nepamainomos rankininko savybės, todėl šis žaidimas man sukelia begalę emocijų ir adrenalino“, – „Lietuvos mokyklų žaidynių“ žiūrovams pasakojo V. Radzevičius.

Sportas lydėjo visą gyvenimą

V. Radzevičius užsimena apie dar vieną didelę savo aistrą – futbolą, kurį mėgėjiškai žaidė daug metų ir su bendraminčiais netgi subūrė futbolo komandą.

„Mano kartoje buvo įprasta domėtis visomis sporto šakomis ir jas išbandyti. Sportas buvo tiesiog įaugęs į kraują. Be abejo, futbolas visą laiką buvo pirmoje vietoje, nes augome kartu su Vilniaus „Žalgiriu“ ir buvome visų jų didžiųjų pergalių liudininkai. Tai buvo visos Lietuvos komanda ir daugelis svajojo joje žaisti, sirgo už ją“, – apie susidomėjimą futbolu ankstyvoje jaunystėje pasakojo V. Radzevičius. Interviu su juo galite pamatyti jau šį šeštadienį „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. TV6 eteryje.

Taip pat keliautojas ir žurnalistas užsimena, jog jo mokykloje buvo labai daug sportininkų, kurie pagal savo amžių išsiskyrė dideliu sportiniu meistriškumu, todėl netgi tarpklasinės mokyklos varžybos būdavo labai atkaklios, jose netrūko azarto.

„Moksleiviams norėčiau palinkėti žinių ir sveikatos, kuri yra neatsiejama nuo fizinio aktyvumo, judrumo, o visa kita gyvenime ateina savaime“, – šypsojosi V. Radzevičius.

Daugiau apie rankininko karjerą jis papasakos jau šį šeštadienį 9.30 val. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6 kanalą.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.

Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).