Asta Baukutė šokiravo žiūrovus: eteryje švaistėsi antisemitiškais gestais ir vaizdavo Hitlerį

Asta Baukutė laidoje „Atspėk dainą“
Asta Baukutė laidoje „Atspėk dainą“
© Socialiniai tinklai
Alfa.lt
2017-01-07 09:15

Penktadienio vakarais LRT transliuojamos laidos „Atspėk dainą“ bent jau kurį laiką žiūrovai tikriausiai nepamatys – artimiausias numatytas filmavimas stabdomas. Toks sprendimas priimtas po to, kai pastarojoje laidoje aktorė Asta Baukutė pasižymėjo dažną šokiravusiais gestais – vaizdavo Hitlerį ir garsiai šūkavo „žydas!“

Šiame TV laidos formate dvi priešininkų komandos mėgina įspėti dainas-mįsles. Atspėjusi vieną iš Simono Donskovo dainų A. Baukutė kelioms sekundėms šoko iš savo vietos, viena ranka atliko nacistinį saliutą, o kita, pridėjusi du pirštus virš lūpų, pavaizdavo Adolfą Hitlerį.

Vėl atsisėdusi, aktorė kelis sykius garsiai sušuko į priešininkų komandos pusę „žydas“. Tokie akibrokštai regimai nejaukiai privertė jaustis ir kai kuriuos A. Baukutės kolegas, buvusius greta.


Vėlyvą vakarą pranešimą išplatino ir LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis: „Tik sužinojęs apie komentuojamą šio penktadienio vakaro laidos „Atspėk dainą“ epizodą, peržiūrėjau. Esu šokiruotas. Tai niekaip nesiderina su LRT propaguojamomis vertybėmis. Kaip atsakingas už LRT programą ir laikinai einantis LRT generalinio direktoriaus pareigas nuoširdžiai atsiprašau mūsų žiūrovų. Apie incidentą informuotas LRT generalinis direktorius priėmė sprendimą laidą nedelsiant stabdyti. Šeštadienį numatyti projekto filmavimai neįvyks. Laida jau išimta iš LRT Mediatekos, nuimti savaitgalį suplanuoti kartojimai.“

reklama

Atsiprašinėti socialiniame tinkle teko ir laidą kartu su Arūnu Valinsku vedančiai Beatai Tiškevič. Ji pabrėžė tikėjusis, kad šie A. Baukutės gestai bus iš laidos pašalinti ir besigailinti nesureagavusi.

„Labai atsiprašau už šį vaizdą. Tai visiškai prieštarauja mano ir kolegos vertybėms. Kai įvyko šis incidentas studijoje, su Arūnu pasijutome labai nepatogiai, tačiau, tvirtai žinodami, kad toks dalykas į eterį tikrai nepaklius, tęsėme laidą. Dabar man gaila, kad nesureagavome garsiai, neatkreipėme į tai dėmesio, tai rodo, kad mes esame abejingi. Ne, mes nesame abejingi. Man labai gėda dėl to, kad šįvakar jums teko matyti tokį dalyką. Nuoširdžiai visų atsiprašau ir tikiuosi, kad už tai atsakomybę prisiims atsakingi asmenys, nes tokių dalykų eteryje būti negali.“ – „Facebook“ rašė B. Tiškevič.

Beata Tiškevič