Socialdemokratą stebina tyla tyrime dėl Bradausko: tai pasakykite, ką padarė

Info TV
2017-01-06 10:54

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų įpliekstas skandalas dėl Mokesčių inspekcijos vadovo Dainoro Bradausko galimai korupcinės veiklos sukėlė nemažai diskusijų. Teisininkai sako, kad tokia STT praktika, kai laišku pranešama apie turimus įtarimus, kurių nepakanka ikiteisminiam tyrimui pradėti, tačiau tarnybiniam patikrinimui tinka, įprasta.

INFO TV laidoje viešėjęs socialdemokratas Algirdas Sysas sako, kad D. Bradauską galima susieti su nemažai žmonių – Lietuva nedidelė, todėl nenuostabu, kad su vienais asmenimis buvo studijuota, su kitais dirbta ir panašiai.

„Man labai keistai atrodo šitas visas renginys ir reiškinys“, – apie STT ir Finansų ministerijos tyrimą kalbėjo A. Sysas.

Parlamentaras taip pat priminė ir D. Bradausko paskyrimo istoriją – VMI vadovas buvo patikrintas specialiųjų tarnybų, pažymas taip pat gavo ir šalies vadovė.


reklama

„Visos pažymos buvo paskelbtos ir prezidentei, aš manau, kad prezidentė tikrai nebūtų tylėjusi, jei ant D. Bradausko būtų kokia nors pažyma“, – svarstė A. Sysas.

Liberalas Vitalijus Gailius sako, kad D. Bradausko tapimas VMI vadovu taip pat įdomus. Anot jo, formaliai konkursas vyko, o skaidrumą turėtų vertinti STT. VMI vadovu D. Bradauską skyrė tuometis finansų ministras, socialdemokratas R. Šadžius.

„Aš manau, kad reikia intensyviai, skaidriai, o svarbiausia viešai atlikti tarnybinį patikrinimą ir paskelbti išvadas. Įstatymas STT suteikia teisę apie padarytus nusižengimus perduoti informaciją į pareigas skiriančiam asmeniui. Mano, kaip teisininko nuomone, toks sprendimas priimtas todėl, kad dabartinių teismų praktika piktnaudžiavimo tarnyba bylose reikalaujama įrodinėti žalą“, – sakė V. Gailius.

A. Sysas laidoje sakė, kad jam atrodo, jog šiame skandale atliekami žingsniai nėra visai teisiški.

„Jei tikrai ponas Bradauskas yra padaręs, tai reikia tą paviešinti, tada visiems bus aišku. Dabar man kyla sąmokslo teorijos, kad ponas Bradauskas įdiegė sistemą, kuri leido už PVM surinkti žymiai didesnius mokesčius, ir kažkas prarado didelius pinigus. Ir kas gali paneigti, kad tai nėra keršto akcijos arba specialiai (norima – red.) apjuodinti žmogų“, – tyrimu abejojo A.Sysas.

Visą pokalbį su politikais žiūrėkite INFO TV reportaže