„Eurovizijos“ karštinė prasideda: pirmojoje atrankoje į dainų konkursą varžėsi net 12 atlikėjų

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)
Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)
© Fotodiena.lt
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-01-04 19:52

Kaip ir kiekvienais metais, 2017-ųjų „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje dalyvauja tiek dainų autoriai, tiek atlikėjai. Šiemet dėl galimybės atstovauti Lietuvai Ukrainoje vyksiančiame „Eurovizijos“ konkurse susikaus daugiau nei 50 atlikėjų, ir tai – neabejotinas nacionalinių atrankų rekordas.

Pirmoje nacionalinės atrankos laidoje, kurią muzikos mylėtojai galės stebėti sausio 7 d., varžysis dvylika atlikėjų. Tarp jų bus galima pamatyti daug naujų muzikos padangės žvaigždžių. Neabejotinai daugiausiai dėmesio sulauks visiems gerai žinomi atlikėjai.

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

Šiemet nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“ dalyvaus ir buvęs grupės „Amberlife“ vokalistas Edgaras Lubys, praėjusių metų viduryje sulaukęs antrosios atžalos. Atlikėjas šių metų atrankoje dalyvaus su savo kūrybos daina „Could it be?“. Taip pat išgirsite ir uteniškės Augustės Vedrickaitės dainą „It‘s not over (not to me)“, kurią parašė ji pati kartu su Edgaro Žaltkausko ir Kasparo Meginio pagalba. Kompozitoriai prisidėjo ir prie nemenko skaičiaus kitų atlikėjų kūrinių, kuriuos išgirsite per šių metų atranką.

reklama

Žinoma, visų dėmesį patrauks 2009-aisiais „Eurovizijos“ finale Lietuvai atstovavęs Sasha Song. Sukurti šių metų konkursui skirtą dainą „Never felt like this before“ jam padėjo prodiuseriai bei dainų kūrėjai Justinas Marcellina bei Calebas Suttonas.

Sausio 7 dieną dėl vietos finale taip pat varžysis Vilius Krivickas ir Edvinas Gurevičius (grupė „Golden monkeys“) su daina „Septyni Dievai“, Ugnė Kudlaitė su daina „Last two weeks“, Tadas Rimgaila ir Samanta Tina su daina „Tavo oda“, Rūta Andruškevičiūtė su daina „The way to your heaven“, Benas Malakauskas su daina „Rolling“, Audrius Petrauskas su daina „Shine like a gold“, grupė „Justin 3“ su kūriniu „Street of Vilnius“, Dagna Kondratavičiūtė su daina „Feel it“, o vakaras baigsis su Paulos Valentaitės daina „Never let you go“.

Šiais metais vyks dar trys atrankos turai: sausio 14, sausio 21, sausio 28 dienomis. Finalas – kovo 11 dieną.

Pirmasis 2017 metų nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ vakaras prasidėjo vedėjų pasisveikinimu su gausiai LRT didžiojoje studijoje susirinkusia muzikos bei „Eurovizijos“ išsiilgusia publika. Renginio vedėjos Gabrielė Martirosianaitė ir Ieva Stasiulevičiūtė pristatė kompetentingą vertinimo komisiją, kurią sudaro muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, lietuviškos „Eurovizijos“ veidas Darius Užkuraitis, džiazo vokalistė Neda Malūnavičiūtė bei operos solistė Sigutė Stonytė. Laidos vedėjos prižadėjo publikai, jog į Ukrainą atstovauti Lietuvai išvyks tik geriausias atrankos dalyvis.

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

Pirmasis scenoje pasirodė Justinas Stanislovaitis su grupe „Justin 3“ ir atliko meilę sostinei spinduliuojančią dainą „Streets of Vilnius“. Publika dainą pasitiko labai šiltai, nes ji pasirodė tiesiog pritaikyta „Eurovizijos“ formatui. Visgi komisijos narių ši daina nesužavėjo. R. Zilnys pasijuokė, jog Justinas išgyvena tipišką lietuviško roko ligą, kai išyra grupė, nes vienas iš narių pasiima paskolą, kitas sukuria šeimą, ir lieka vienas atlikėjas. Panašiai nutiko ir J. Stanislovaičiui, kai iširo jo pirmoji grupė „LB#3“.

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

Antroji savo dainą „The way to your heaven“ atliko Rūta Andruškevičiūtė. Renginio vedėjos, pristatydamos Rūtą, paminėjo, jog atlikėja ne tik turi gražų balsą, bet ir yra išsilavinusi mergina, savo gyvenimą paskyrusi muzikai ir kriminologijai.

Visgi atlikėjos atliktas kūrinys nesužavėjo publikos, taip pat ir komisijos narių: „Ši daina yra tipinė „Eurovizijos“ daina. Mūsų bėda „Eurovizijos“ konkursų istorijoje yra ta, jog mes niekaip nesugebame išsiskirti. Žinoma, atlikimas ir vokalas yra tikrai aukšto lygio, bet tik tiek.“ S. Stonytė pagyrė Rūtą dėl jos ryžto, kadangi ji atliko tikrai balsą varginančią dainą, nors neseniai susilaukė atžalos.

Po Rūtos ant scenos užlipo šešiolikmetė Paula Valentaitė. LRT didžiojoje studijoje susirinkę muzikos gerbėjai buvo maloniai nustebinti naujosios kartos energijos pripildyto kūrinio. Vertinimo komisija kūrinį taip pat įvertino teigiamai. Tik N. Malūnavičiūtę nuvylė dainos priedainis: „Suprantate, ši daina prasidėjo labai optimistiškai, bet kažko trūko priedainiui. Trūko kažkokios razinkos.“ Tuo tarpu R. Zilnys negailėjo kritikos prieš tai nuskambėjusios dainos atlikėjai R. Andruškevičiūtei: „Prieš tai buvusi daina tai visiškas šablonas buvo, net baisu. Tačiau ši daina yra tikrai kokybiškesnė, gera aranžuotė, ir čia jau komplimentai kompozitoriui. Ir noriu pasakyti, jog Paula nusipelno pagarbos, nes jai tik šešiolika.“

reklama

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

Vilius Krivickas ir Edvinas Gurevičius komisiją ir žiūrovus nusprendė sužavėti lietuviška daina „Septyni Dievai“. Daug etnografinių motyvų turintis kūrinys susilaukė tiek žiūrovų, tiek komisijos palaikymo. D. Užkuraitis prisipažino, jog ši Viliaus daina įstrigo jo galvoje: „Labai geras ir aiškus priedainis. Aš išgirdau pirmą kartą šią dainą šiandien, kai repetavai, po to dar girdėjau, kai mane grimavo, ir jau aš dainavau šios dainos priedainį, o po to ji dar valandą sukosi mano galvoje. Daina šiek tiek per daug monotoniška, kažko trūko, bet daina tikrai verta dėmesio ir linkiu jai patekti į kitą etapą.“

„Labai gerai, jog Vilius dainavo lietuviškai, juk nėra privalu dainuoti vien tik angliškai, galim ir savo kalba. Šiaip trūko kažkiek energetikos, bet daina – super!“ – susižavėjimo neslėpė N. Malūnavičiūtė.

Prieš sceną užleidžiant kitam atlikėjui, renginio vedėja G. Martirosianaitė užkulisiuose pakalbino 2009 m. „Eurovizijoje“ dalyvavusį Sashą Song. Paklaustas, ar didelė garbė buvo atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“, dainininkas kukliai atsakė, jog svarbiausia – ne patekti, bet gerai pasirodyti pristatant Lietuvą. Iš karto po šio trumpo interviu savo kūrinį „It‘s not over, not for me“ atliko visiems gerai žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė, kuri savo muzikinę karjerą pradėjo realybės šou „Dangus“.

Paklaustas, ar norėtų Augustę matyti finale, R. Zilnys nedaugžodžiavo: „Čia labai anksti kalbėti. Augustė yra viena iš tų atlikėjų, kurias aš noriu visuose finaluose matyti, bet kažkas buvo negerai su balsu.“ Pati atlikėja skundėsi garso kokybe: „Visos dainos metu aš save labai garsiai girdėjau, ir tai išmušė iš vėžių.“

Visgi transliacijos režisierius pertraukė Augustę ir pranešė, jog dainos metu neveikė garso monitoriai, tad, pagal nacionalinės atrankos taisykles, dalyvis turi teisę pakartoti savo dainą, mat tai buvo techninė transliacijos garso režisieriaus klaida.

Antrojo šanso dainininkė nepraleido ir dainą atliko taip, kaip norėjo. Šį kartą jos balsas skambėjo tikrai gerai. Komisija įvertino kūrinį be stipresnių emocijų.

„Jei ši daina bus atrankos finale, tai reikėtų su ja padirbėti studijoje ir parepetuoti. Šiaip daina yra tipinė „Eurovizijos“ daina, bet norėčiau dar pasakyti, jog man gaila, kad Augustė tai atsiranda, tai vėl dingsta iš muzikos pasaulio“, – dainos sėkme abejojo R. Zilnys.

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

Po Augustės savo pozityvumo kupiną kūrinį „Nefer felt like this before“ atliko 2009 metais Lietuvai Maskvoje vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovavęs atlikėjas Sasha song.

reklama

Nenuostabu, jog tokio aukšto lygio atlikėjas, kaip Dmitrijus Šavrovas, tiesiog pakerėjo publiką ir komisijos narius: „Čia yra du skirtingi pasirodymai. Šiuo metu, kai gyvename melagingos informacijos amžiuje, kuomet tiek daug visokių blogybių, mums kaip niekada reikia pozityvių dalykų, tokių kaip kad ši daina. Ta pozityvi energija yra labai geras dalykas, ir aš labai norėčiau, jog ji patektų į finalą. Visgi pritariančiųjų vokalistų choreografija atrodė labai juokingai. Jums reikėtų padirbėti su choreografu, nes trūksta.“

„Man ši daina patiko ir čia tokios naujos bangos kūrinys, kuomet nėra labai ryškaus priedainio. Ši daina vienareikšmiškai turi būti finale, bet pritariu Dariui, jog choreografija buvo silpna, bet tavo starto pozicija yra stipri.“

„Mes, kai kūrėme tą dainą, tai mes su Calebu norėjome padaryti „Eurovizijos“ tipo dainą, nors gale pridėjau savo elementų, kad būtų šiek tiek Sasha Song skonio“, – kūrinio technines paslaptis atskleidė atlikėjas.

Sasha Song paprašė laiko, kad konkurso vedėjos leistų jam pranešti svarbų pranešimą: „Ji skatina vaikus siekti kažko, ir nesvarbu, kokios jis tautybės, rasės ar gal suvaržytas sveikatos problemų, tai mes norime pasakyti, kad viskas įmanoma, ir skatiname to siekti.“

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

Su daugeliu garsiausių Lietuvos prodiuserių dirbusi Dagna Kondratavičiūtė atliko savo dainą „Feel it“. Komisija kūrinį įvertino labiau teigiamai nei neigiamai.

„Aš tiesiog galvoju, ką čia protingo suformuluot. Labai sunku vertinti, kai daina nėra iš tavo pasaulio, negaliu vertinti dainos iš kitos sferos. Mano nuomonė tiesiog dabar būtų niekinė, šiaip atlikimas buvo geras, bet dėl kitko, tai tiesiog patylėsiu“, – pripažino N. Malūnavičiūtė.

O štai muzikos apžvalgininkas R. Zilnys negailėjo gerų žodžių atlikėjai ir netgi palygino ją su viena žinomiausių dainininkių Lietuvoje: „Aš manau, kad Leonas Somovas ir Jazzu dabar muistosi prie televizoriaus, nes atsirado konkurentė. Tik bėda, kad lietuviškoje muzikoje yra blogas dalykas, jog niekas po to tų dainų neatsimena. Mano akimis čia nėra „Eurovizija“.“

Audrius Petrauskas atliko kūrinį „Shine like a gold“. Šią dainą parašė kompozitoriai Davidas Sneddonasas, Simonas Gitselsas, Richardas Ashley Hicklinas, kurie dirbo su tokia megažvaigžde, kaip Lana Del Rey.

Visgi komisija kritikos negailėjo ir šiam atlikėjui: „Nežinau, man visiškai neįdomi daina, aš atsiprašau, bet taip yra. Kūrinys turi turėti kažkokią emociją, o šis kūrinys, tai ką aš žinau... Aš dainos metu buvau „išėjus“, man visiškai neįdomu buvo – tiesiog nieko, jokių emocijų“, – kritikavo atlikėją N. Malūnavičiūtė.

reklama

S. Stonytė antrino kolegei: „Jūsų atlikimas ir balsas yra geras, ir tiek. Šiaip tai įvaizdis šimtą kartų matytas, dirbkit su vokalu, nes viskas nepadaryta iki galo ir tiesiog nieko gero nebuvo. Padirbėkite.“

„Neatrodai stiprus atlikėjas šiandien. Vienas dalykas, kuris mane intriguoja, tai čia yra pophitas – tiesiog ne tau. Aš nežinau, kaip ši daina čia atsirado, nes prie jos dirbo garsiausias Didžiosios Britanijos prodiuseris. Buvo man akimirkų, kai buvo gaila, jog jūs jį atliekate, nes kūrinys tikrai gerai padarytas“, – savo nusivylimą išreiškė R. Zilnys.

Po šio kūrinio I. Stasiulevičiūtė kalbino Tadą Rimgailą ir jo partnerę iš Latvijos Samantą Tiną. „Šiaip visi mano, jog aš šokėjas, bet paskutinį kartą mane šokantį matė prieš penkis metus. Tiesiog ta karjera nuėjo šuniui ant uodegos ir beliko dainuot“, – savo kaip šokėjo karjeros pabaigą pripažino T. Rimgaila.

Tai, jog lietuviai dainuoja angliškai, – jokia staigmena, tačiau visuomet netikėta, kai užsieniečiai dainuoja lietuviškai. Taip žiūrovus nustebino T. Rimgaila kartu su savo kolege latve Samanta Tina. Dainuodami jie spinduliavo meile ir aistra. Pasirodymo kulminacija tapo momentas, kai Samanta Tina aistringai perbraukė lūpdažiu Tadui per veidą.


Darius Užkuraitis ne iš karto suprato, kad tai buvo tyčinis veiksmas: „Specialieji efektai – tai atrodo, jog netyčia ten tuo lūpdažiu perbraukei. Man patiko ir reikia pagirti atlikėjus ir Stano, kuris sukūrė šią dainą. Duetas tikrai geras ir aš jais patikėjau.“

„Dėl ateities tai neprognozuosiu, o balsai tai visiškai nedera, nėra jokio tembrinio „sukibimo“. Duetasnepavyko, nors ir stengiesi jie labai“, – kritikos nepagailėjo S. Stonytė.

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

Ugnė Kudlaitė su grupe „Otreya“ žiūrovus trumpam grąžino į 2006 metus, kai paaugliško roko dievaitė Avril Lavigne karaliavo MTV eteryje. Ugnė pati yra tos kartos vaikas ir turbūt puikiai tai prisimena. Merginos įvaizdis papirko komisiją: „Ugnė man patinka atrankose tuo, jog ji yra išskirtinė su tokiu stiliumi. Šį kartą bėda yra ta, jog jaučiasi, kad ši daina yra parašyta devintoje klasėje. Tokiam kūriniui yra būtinas priedainis, kuris būtų įsimenamas, ir pavadinimas labai sunkus“, – teigė R. Zilnys.

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

reklama

O N. Malūnavičiūtė pirmą kartą šį vakarą tikrai gerai leido laiką: „Ko gero, vienintelis kūrinys, kuris mane užvežė, tik sunku, jog vyrukai vaidina grojantys ir šiek tiek nelabai gaunasi jiems. Aš daugiau šėliočiau ir būčiau chuliganė.“

Vakarą užbaigė buvęs „Amberlife“ vokalistas Edgaras Lubys. Jo daina „Could it be?“ buvo viena iš įdomesnių šį vakarą, ir tai patvirtino komisijos nariai.

„Iš tikrųjų, man buvo įdomu klausyti, ir XXI amžiuje, kai bėgame nuo natūralumo, ir nors balsas skambėjo kažkiek dirbtinai, bet man labai patinka“, – pirmą kartą šį vakarą kritikos nepažėrė S. Stonytė.

D. Užkuraitis abejojo atlikėjo sėkme: „Šiaip daina įdomi, bet nežinau, ar už ją kas nors nubalsuos, bet sėkmės.“

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)

„Pagal sistemą, 10 dainų gauna balus, tad paskutiniai du atlikėjai lieka su 0 taškų“, – balsavimo taisykles pakartojo R. Zilnys. Suskaičiavus komisijos balsus, paaiškėjo, kad prasčiausiai iš šio nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių pogrupio sekėsi R. Andruškevičiūtei – ji liko paskutinė. Vieną tašką gavo „Justin 3“, du daškus – T. Rimgaila ir Samanta Tina, tris taškus gavo A. Vedrickaitė, D. Kondratavičiūtė pelnė keturis taškus.

Į atrankos finalą pateko P. Valentaitė, kuri surinko 5 taškus, taip pat A. Petrauskas su 5 taškais, U. Kudlotaitė su grupe „Otreya“, pelnę 6 balsus, V. Krivickas ir E. Gurevičius su 7 taškais, publikos numylėtinis B. Malakauskas liko trečias su 8 taškais, antrąją vietą užėmė Sasha Song su 10 taškų. Na, o, komisijos narių nuomone, geriausias buvo E. Lubys, kuris susižėrė visus komplimentus su daina „Could it be?“.

Bet tai visgi yra tik komisijos balsai – viską sausio 7 dieną galėsite pakeisti jūs. Jeigu nesutinkate su komisijos nuomone, balsuokite už savo mėgstamą atlikėją ar grupę laidos metu ir taip padėkite jam / jiems patekti į nacionalinės atrankos finalą.

Taškai:

Tadas Rimgaila ir Samanta Tina – 2

Rūta Andruškevičiūtė – 0

„Justin 3“ – 1

Augustė Verdickaitė – 3

Dagna Kondratavičiūtė – 4

Paula Valentaitė – 5

Andrius Petrauskas – 5

Ugnė ir „Otrėja“ – 6

Vilius Krivickas ir Edvinas Gurevičius – 7

Benas Malakauskas – 8

Sasha Song – 10

Edgaras Lubys – 12


„Eurovizijos“ karštinė prasideda: pirmojoje atrankoje į dainų konkursą varžėsi net 12 atlikėjų

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka (Eglės Mačiulskytės nuotr.)
+91