STT pranešė apie galimai korupcinio pobūdžio VMI vadovo veiklą

ELTA, LNK | Alfa.lt
2017-01-04 16:58

Finansų ministerija gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) raštą dėl galimai korupcinės Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovo Dainoro Bradausko veiklos ir pradėjo tarnybinio nusižengimo tyrimą.

VMI vadovas D. Bradauskas nuo pareigų laikinai nušalintas dėl tarnybinio nusižengimo, kuris gali būti korupcinio pobūdžio. STT D. Bradausko atžvilgiu nėra pradėjusi ikiteisminio tyrimo.

STT atstovė spaudai Renata Saulytė Eltai teigė, kad tarnyba Finansų ministerijai perdavė surinktus duomenis apie drausminį D. Bradausko nusižengimą – kol kas VMI vadovas nėra niekuo įtariamas.

„Apie nustatytus galimai korupcinio pobūdžio drausminius nusižengimus paprastai informuojamas tiesioginis vadovas, kuris, savo ruožtu, atlieka tarnybinį patikrinimą“, – Eltai telefonu teigė STT atstovė R. Saulytė. Koks konkretus nusižengimas galėjo būti padarytas STT nedetalizuoja. Pasak R. Saulytės, tarnyba kol kas neturi pagrindo pradėti ikiteisminio tyrimo, bet neatmetama galimybė, kad surinkus papildomų duomenų jis bus pradėtas.


reklama

Finansų ministerija trečiadienio popietę pranešė, kad VMI vadovas laikinai nušalinamas nuo pareigų kol bus baigtas tarnybinis patikrinimas dėl jo veiklos ir galimo tarnybinio nusižengimo. Anot ministerijos, tyrimas pradėtas gavus STT pažymą. „D. Bradauskas bus nušalintas nuo einamų pareigų, kai tik pasibaigs jo laikino nedarbingumo laikotarpis“, – rašoma ministerijos pranešime.

„Valstybinė mokesčių inspekcija yra viena svarbiausių šalies institucijų, todėl jos vadovo veikla neturi kelti jokių abejonių“, – Finansų ministerijos išplatintame pranešime cituojamas ministras Vilius Šapoka. Vėliau Eltai jis teigė, kad įtariamo nusižengimo pobūdis neatskleidžiamas, nes tokios informacijos viešinimas galėtų pakenkti tarnybinio patikrinimo eigai. „VMI negali gyventi šešėlyje, tyrimas tikrai bus atliktas operatyviai ir visuomenė bus supažindinta nedelsiant su tyrimo išvadomis“, – V. Šapoka.

VMI išplatintame institucijos pranešime teigia, jog šiuo metu dar neturi jokios papildomos informacijos apie institucijos vadovo atžvilgiu pradėtą Finansų ministerijos tyrimą, todėl komentaro kol kas pateikti negali.

Įtarimai dėl viešųjų pirkimų?

Ant D. Bradausko kritęs šešėlis, tikėtina, yra susijęs su viešaisiais pirkimais, dėl kurių skaidrumo šią savaitę suabejojo Viešųjų pirkimų tarnyba.

VPT vertins, kaip vykdoma 3,4 mln. eurų vertės viešojo pirkimo sutartis tarp VMI ir UAB „Atea“ dėl išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) elektroninių sąskaitų faktūrų (i SAF) ir važtaraščių (i.VAZ) posistemių sukūrimo ir įdiegimo paslaugų.

Sutartis tarp VMI ir ir UAB „Atea“ pasirašyta praėjusiais metais po antrą kartą skelbto viešojo pirkimo – pirmasis VMI bandymas nusipirkti iMAS sąskaitų faktūrų ir važtaraščių deklaravimo posistemes turėjo būti nutrauktas dėl rastų pažeidimų. VPT tuomet nustatė, jog skelbiant pirkimą buvo pažeisti sąžiningos konkurencijos, tiekėjų lygiateisiškumo ir skaidrumo principai. Antrą kartą skelbiant pirkimą VPT vertino pirkimo procedūrą ir leido jį tęsti bei pasirašyti sutartį su tiekėju.