Ar visi be išimties, „įpūtę“ daugiau nei 1,5 prom., sės į belangę?

Info TV
2017-01-04 20:41

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), kuriame itin daug dėmesio skiriama neblaiviems vairuotojams. Nuo Naujųjų metų neblaivūs vairuotojai bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn, o jų pažeidimai bus kvalifikuojami kaip nusikaltimai.

Tas, kas vairuos transporto priemonę, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje bus daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Naujasis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas yra įsitikinęs, kad tai bus veiksmingą priemonė kovoti su nepavyzdingais taurelės mėgėjais, sėdančiais prie automobilio vairo.

„Teoriškai taip, bet, matote, (girti – red. past.) vairuotojai dažnai vairuoja dėl to, kad piniginės baudos jų neveikia, t. y. baudos nepasiekia tikslų. O dabar Baudžiamajame kodekse nustatytos trys alternatyvios bausmės: t. y. bauda, areštas arba realus laisvės atėmimas. Tai vis dėlto kiekvienas asmuo brangina savo laisvę. Jeigu už vairavimą gali prarasti iki vienerių metų laisvę, aš įsivaizduoju, kad padarys išvadas tinkamas“, – kalbėjo jis.

Visgi kol kas naujame ANK palikta ir spragų, kurias, pasak E. Misiūno, ketinama artimiausiu metu užlopyti. Seimo Antikorupcijos komisija jau užregistravo Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio pataisą, kuria siūloma numatyti baudžiamąją atsakomybę vairuotojams už neblaivumo patikrinimo vengimą arba alkoholio vartojimą iki neblaivumo patikrinimo. Toks asmuo taip pat bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Kyla klausimas, ar visi vairuotojai, „pripūtę“ daugiau nei 1,5 promilės, nuo šiol be išimties bus tupdomi už grotų. E. Misiūnas ramina, kad taip tikrai nebus, o griežčiausia bausmė bus taikoma tiems, kurie nesusimokės baudų ar piktybiškai pažeis taisykles.

„Jeigu vairuotojas pirmą kartą įklius neturėjęs pažeidimų, „pripūtė“ daugiau nei 1,5 promilės, tikrai jam nebus nei skiriamas areštas, nei atimama laisvė. Bus tiktai skirta bauda“, – kalbėjo ministras ir akcentavo, kad pokyčiai nukreipti į tuos, kurie nuolat pažeidžia taisykles, nemoka baudų, įkliūna girti prie vairo kelis kartus per metus.

Plačiau apie tai – vaizdo reportaže.