Pranckietis: žvyrkelių programa nenukentės

Žvyrkelis
Žvyrkelis
© Organizatoriai
ELTA
2017-01-04 10:54

Valstybės biudžete sumažinus finansavimą keliams, žvyrkelių programa visiškai nenukentės. Tuo įsitikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, trečiadienį susitikęs su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Egidijumi Skrodeniu.

„Žvyrkelių programa visiškai niekur nenukenčia, tai yra labai gera žinia visiems regionams. (....) Labai aštrus klausimas priimant 2017 metų biudžetą buvo žvyrkelių programa, kai kurie Seimo nariai labai tai užaštrino. Pasikvietėme direkcijos vadovą tam, kad išsiaiškintume mūsų galimybes, kaip gali nukentėti ar negali nukentėti žvyrkelių programa“, – trečiadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Pasak E. Skrodenio, per 2016 metus direkcijai pavyko sutaupyti 83 milijonus eurų. „Tie svarbiausi projektai, kurie turi padėti visuomenei saugiai ir patogiai važinėti, tikrai bus vykdomi“, – užtikrino E. Skrodenis.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo teigimu, numatoma asfaltuoti žvyrkelius, bus įgyvendinta vadinamoji „zebrų“ programa ir kiti svarbūs projektai bus tęsiami.

Pasak jo, susitikime buvo aptarta ir saugumo keliuose problema.

reklama

„Dėl eismo saugumo tikrai turime didelių ir ambicingų planų. 2016 metais esame pasiekę turbūt pačią geriausią per visą Lietuvos istoriją eismo saugumo rodiklį – žuvusiųjų skaičiaus mažinimą, tai yra mažiau negu 200 žuvusiųjų per metus. (...) Turime užsibrėžti 2017 metams dar ambicingesnius planus ir sumažinti kiek įmanoma žuvusiųjų skaičių keliuose. Tai reiškia, kad turime vykdyti dar aktyvesnę socialinę kampaniją, turime bendradarbiauti su visais partneriais – vyskupijomis, bendruomenėmis, jaunimu, mokyklomis, taip su valdžios institucijomis“, – sakė E. Skrodenis.

Jo teigimu, svarbūs ir investiciniai projektai - tai pėsčiųjų ir dviračių takų tiesimas, saugaus eismo salelių, apšvietimo, pėsčiųjų perėjimų tvarkymas, greičio matuoklių plėtra ir daugybė priemonių, kurios leis išgelbėti ne vieną dešimtį gyvybių.

„Labai norėčiau, kad 2018 metais matytume nulį žuvusiųjų keliuose per 2017 metus. Toks yra mūsų siekis“, – sakė E. Skrodenis.