Komikas pašiepė tikinčius propaganda: 1 kg bananų – 0,29 Eur Vokietijoje, 149 Eur Lietuvoje?

Grupės „Šventinis bankuchenas“ daino „Lietuvos istorijos repas“ epizodas
Grupės „Šventinis bankuchenas“ daino „Lietuvos istorijos repas“ epizodas
© Youtube.com
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-01-03 15:59

Projekto „Šventinis bankuchenas“ autorius, komikas Lukas Šidlauskas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotrauka, kurioje pabrėžiamas tariamas kai kurių maisto produktų ar daiktų kainų skirtumas Lietuvoje ir Vokietijoje.

Propagandomis lengvai patikintys žmonės iš karto ėmė purkštauti dėl akivaizdžiai išpūstų maisto produktų kainų, kurios buvo pateiktos kaip masalas patikliems kainų lygintojams.

Tačiau ne visi suprato, kad L. Šidlausko sudarytoje lentelėje pateikti duomenys yra klaidingi: pvz., kilogramo bananų kaina Vokietijoje – 0,29 Eur, o Lietuvoje – 149,39 Eur.

Šia nuotrauka socialiniame tinkle per parą pasidalijo beveik 700 žmonių.


reklama

L. Šidlausko pasidalintas tariamas kainų palyginimas – reakcija į socialiniame tinkle „Facebook“ plintantį kitą įrašą, kuriuo gausiai, daugiau kaip 24 000 kartų, dalijosi nepatiklūs lietuviai.

Klaidingas įrašas

Nieko bendro su realybe neturinčiais skaičiais palyginamojoje kainų lentelėje gausiai besidalijusiems internautams situaciją, kaip veikia propagandiniai įrankiai socialiniuose tinkluose, paaiškino „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalyse Andrius Baranauskas: