Pasijustumėte it filme: 40-ies laipsnių šaltyje per užšalusius laukus ir upes roges tempia būrys šunų

Ištrauka iš filmo „Palikti sniegynuose“
Ištrauka iš filmo „Palikti sniegynuose“
© Vidapress.ee
Info TV
2017-01-03 08:00

Trokštate tikro žiemiško adrenalino? Išbandykite pasivažinėjimą rogėmis Mongolijoje. Jas tempia būrys žvitrių šunų, o kai šaltukas spaudžia – vienas malonumas patogiai išsitiesti rogėse ir mėgautis šalčio sukaustytais peizažais.

Mongolijoje spaudžia milžiniški šalčiai, o termometrų stulpeliai atrodo jau nebeturi kur nukristi. Temperatūra – minus 40 laipsnių. Tačiau šiems šunims vienas malonumas lakstyti po užšalusius laukus ir upes. Išskirtinių įspūdžių pasisemia ir turistai.

Prieš septynerius metus štai tokį verslą sugalvoję mongolai Tuvshinjargalas ir Enkhmaa pasakoja, kad iš pradžių pasidžiaugti žiemiškomis pramogomis atvykdavo tik jų draugai, tačiau netrukus pagyros ir įspūdžiai ėmė keliauti iš lupų į lupas. Šiandien tai viena populiariausių pramogų Mongolijoje.

„Yra toks filmas „Palikti sniegynuose“. Būtent jis mane įkvėpė dresuoti šunis. Dabar turime 80 keturkojų, įvairių veislių, kaip Sibiro haskiai, įvairūs mišrūnai, netgi vilkai. Stengiamės turėti kuo daugiau skirtingų šunų“, – pasakojo Tuvshinjargalas.

Tačiau linksmybės bet kurią akimirką gali tapti nemaloniu prisiminimu. Visų pirma, reikia ypatingų įgūdžių kontroliuoti šunis ir stengtis, kad jie nesusipainiotų. Didelė grėsmė kyla, jeigu šalia važiuoja kitos rogės, mat pavadžiai gali susipainioti, o ir šuniukai gali susipykti.

reklama

Šeimininkai po dar vienos sunkios dienos nevengia palepinti šių nepaprastų šunų aukščiausios rūšies mėsa, o šie atsidėkoja garsiais amsėjimais ir nuostabiomis akimirkomis rogėse.