„Titaniko“ istorijoje aiškėja naujų detalių: gali būti, kad laivą nuskandino visai ne ledkalnis

Titanikas
Titanikas
© Vidapress.ee
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-01-02 14:54

Daugiau kaip 100 metų aptarinėjama 1912 metų balandį įvykusi „Titaniko“ nelaimė įgavo naujų spalvų, kai neseniai buvo pateikta nauja teorija apie šį Atlanto vandenyne nuskendusį laivą.

„Titaniko“ istoriją žino beveik visi: neskęstančiu kadaise vadintas laivas atsitrenkė į ledkalnį ir lediniame vandenyje žuvo daugiau nei 1 500 keleivių.

Naujausios teorijos autorius mini milžinišką gaisrą vienoje laivo katilinių, kuris nepastebimai ir iš lėto naikino laivą beveik tris savaites iki lemtingos nakties, kai šis susidūrė su ledkalniu – pranešė Dailymail.co.uk.

"Titanic" išplaukia

Žurnalistas Senanas Molony tyrė laivo nelaimę apie 30 metų ir tik neseniai pastebėjo beveik 9 metrų ilgio juodas žymes prie pat tos vietos, į kurią smogė ledkalnis.

„Žiūrime tiksliai į vietą, kurią pažeidė ledkalnis, tačiau matome žalą, kuris atsirado dar prieš tai, kai laivas išvyko iš Belfasto“, – vienam naujienų portalui pasakojo žurnalistas.

Jis taip pat teigė, kad gaisras buvo laikomas paslaptyje, kad nesukeltų panikos keleiviams ir neskatintų nesaugumo jausmo.

„Niekas niekada netyrė šių juodų žymių, kurios yra matomos kai kuriose nuotraukose, tačiau tai visiškai pakeičia istoriją. Metalurgijos ekspertai sako, kad kai metalas yra kaitinamas iki tam tikros temperatūros, jo stiprumas sumažėja 75 procentais“, – aiškino A. Molony.

Tikima, kad ledkalnis pataikė būtent į tą vietą, kurioje vyko gaisras, todėl tai sukėlė daug didesnių keblumų ir laivas skendo daug greičiau. Jeigu taip nebūtų nutikę, galbūt viskas būtų susiklostę kitaip.

„Titaniko“ istorijoje aiškėja naujų detalių: gali būti, kad laivą nuskandino visai ne ledkalnis

Titanikas
+5