Po nuotekų avarijos Neryje pastebėtos pirmosios gaištančios lašišos

Po avarijos Neryje rasta kritusių žuvų
Po avarijos Neryje rasta kritusių žuvų
© Socialiniai tinklai
Alfa.lt
2017-01-02 13:27

Nuotekų avarija Vilniuje, dėl kurios sostinėje buvo paskelbta ekstremalioji padėtis, įvyko gruodžio 23 dieną Upės gatvėje.

Žemių nuošliauža pažeidė du magistralinius nuotekų vamzdžius, todėl tvarkant avarijos padarinius į Neries upę teko išleisti apie 20 tūkst. kubinių metrų teršalų.

Apie tai, kad avarija gali sukelti rimtų pasekmių upei ir joje gyvenančioms žuvims, iš karto perspėjo ne vienas aplinkosaugininkas.

Pirmadienį socialinėje erdvėje buvęs aplinkos apsaugos viceministras Linas Jonauskas pasidalijo Neries upėje kritusios lašišos nuotraukomis, kurių jam atsiuntė žvejai, ir teigė, kad tai greičiausiai įvykusios avarijos pasekmė.

reklama

„Net neabejoju, jog žvejų žemiau Vilniaus Neryje rastos nugaišusios lašišos – fekalinės Vilniaus avarijos pasekmė. Sunku pastebėti kritusias žuvis sėdint kabinetuose, todėl manau, jog, siekiant įvertinti tikrąją nelaimės žalą, aplinkosauga turėtų nedelsiant, kol stipriai neatšalo, detaliai išžvalgyti upę“, – savo nuogąstavimais pasidalijo buvęs viceministras.

Ekspertai, kurie avarijos žalą upei įvertino 300 tūkst. eurų, taip pat suteikė abejonių L. Jonauskui. Buvusio viceministro manymu, tikroji žala yra gerokai didesnė, nei viešai įvardyta suma.

„Nesinori būti blogu pranašu, bet manau, jog reali žala Neries ekosistemai – keletą kartų didesnė nei 300 tūkstančių“, – socialinėje erdvėje teigė L.Jonauskas.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas praėjusią savaitę žurnalistams teigė, kad avarijos priežastys turėtų paaiškėti per dvi savaites.

Po nuotekų avarijos Neryje pastebėtos pirmosios gaištančios lašišos

Po avarijos Neryje rasta kritusių žuvų