Žvilgtelėkite į dangų: išvysite vaizdą, kokio niekas nematė ir galbūt nematys

Kometa
Kometa
© Pixabay.com
Alfa.lt
2017-01-02 11:12

Naujieji metai kosmoso stebėtojams pateikė išties malonią staigmeną. Kaip skelbia Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūra NASA, jau dabar naktiniame danguje galima išvysti neeilinį reginį.

„Independent“ rašo, kad ypač reta kometa yra matoma iš Žemės planetos ir tai vyksta bene pirmą kartą, kadangi minėto kosminio kūno skriejimo orbita trunka kelis milijonus metų.

Kometa, pavadinta keistu kodiniu vardu C/2016 U1 NEOWISE, yra pakankamai arti Žemės nuo dabar iki maždaug sausio 14 dienos, todėl ją bus galima matyti naktį pro žiūronus ar netgi plika akimi.

Ši kometa pirmą kartą buvo aptikta NASA mokslininkų dar spalio mėnesį. Ji skrieja pro Žemę Saulės link, turėtų praskrieti pro Merkurijaus orbitą ir toliau sugrįžti į Saulės sistemos pakraštį.

Paulas Chodas, vienas NASA ekspertų, tvirtina, kad kometa iš tiesų bus matoma iš Žemės, tačiau tam gali prireikti žiūronų. Pasak jo, sunku prognozuoti kometos ryškumą, todėl nėra aišku, ar ją plika akimi galės išvysti ir eiliniai entuziastai.

Geriausia galimybė pamatyti kometą yra pažvelgus pietryčių kryptimi prieš pat aušrą. Kometa toliau bus matoma artėjant pietų kryptimi, kol ji galiausiai išnyks iš akiračio sausio viduryje.

Kadangi jos orbita trunka milijonus metų, tikėtina, kad tai bus vienintelis kartas, kada ją galima pamatyti iš Žemės planetos.