Naujametinė dovana: vilniečiai neteks dalies kompensacijų už darželius

Vilniaus savivaldybė slapta pakeitė kompensavimo tvarką privačius darželius lankantiems vaikams
Vilniaus savivaldybė slapta pakeitė kompensavimo tvarką privačius darželius lankantiems vaikams
© Organizatoriai
Alfa.lt
2016-12-31 11:57

Vilniaus miesto savivaldybėje – netikėtai priimtas sprendimas. Paaiškėjo, kad žadėta 100 eurų kompensacija nevalstybines švietimo įstaigas lankantiems vaikams turi tam tikrų išlygų, apie kurias nežino net patys privatūs darželiai.

Gruodžio 7 d. savivaldybės tarybos posėdžio metu priimtas spendimas pakeisti kompensaciją privačius darželius lankantiems vaikams, ją skaičiuojant pagal lankytų dienų skaičių, o ne nepriklausomai nuo lankytų dienų skaičiaus, kaip buvo anksčiau. Šis sprendimas nebuvo plačiai paviešintas, posėdyje taip pat buvo priimtos kompensacijos už aukles vaikams, kurie ilgiau nei metus negauna vietų darželyje.

„Savivaldybė kompensuoja 100 (vieną šimtą) eurų tėvų (globėjų) mokamo mėnesio mokesčio kiekvienam vaikui, kurio vienas iš tėvų (globėjų) sudarė mokymo sutartį su nevalstybine švietimo įstaiga“, – nurodoma senojoje tarybos sprendimo redakcijoje.

Po gruodžio 7 d. tarybos posėdžio atsiradusi naujoji redakcija, teigianti, kad„savivaldybė kompensuoja iki 100 (vieno šimto) eurų (sumą, proporcingą faktiškai lankytų dienų skaičiui) tėvų (globėjų) mokamo mėnesinio mokesčio kiekvienam vaikui, kurio vienas iš tėvų (globėjų) sudarė mokymo sutartį su nevalstybine švietimo įstaiga“ įsigalios nuo sausio 1 d., o apie šiuos pokyčius žino tik retas privatus darželis.

„Savivaldybės laišką gavome tik vakar, kai kurie privatūs darželiai dar net nėra gavę informacijos, o tvarka įsigalioja jau nuo sausio pradžios. Tik vakar vakare informavome tėvus”, – šeštadienį Alfa.lt sakė vieno privataus darželio Vilniuje direktorė.

reklama

Anot jos, jei vaikas darželį lankys ne visas dienas, jis gaus ne visą kompensaciją. Pavyzdžiui, jei per mėnesį yra 20 darbo dienų, o vaikas ateis tik 10, jam priklausys pusė kompensacijos, tai yra – 50 eurų, o skirtumą teks kompensuoti tėvams.

Kreipėsi į savivaldybę

VšĮ „Sarmatika“ ir UAB mokyklos „Užupynė“ direktorė Alina Sinicė Vilniaus miesto privačių darželių vardu kreipėsi į sostinės savivaldybę prašydama peržiūrėti savąjį sprendimą keisti kompensacijos tvarką, kuris, kaip rašte savivaldybei teigė moteris, pažeidžia ir konstitucinius ir civilinius principus.

„Jei mes imtumėme mokesčius tik už vaiko lankomumą, darželis finansiškai neišsilaikytų. Todėl ir yra stabilus, nekintantis kiekvieno mėnesio mokestis ir 100 eurų kompensacija buvo nekintanti. Dabar, kai kompensacija priklausys proporcingai nuo lankytų dienų, tėvai jaus labai didelį skirtumą", – aiškino A. Sinicė.

Su Vilniaus miesto savivaldybe Alfa.lt nesusisiekė, nes nebuvo tokios galimybės, tačiau savivaldybės pozicija bus papildyta prie šio straipsnio ją gavus.