Prezidentė patvirtins Akcizų įstatymo pataisas

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
© Edvard Blaževič
ELTA
2016-12-27 16:44

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad patvirtins praėjusią savaitę Seimo priimtas Akcizų įstatymo pataisas, skelbia portalas „tv3.lt". Joms įsigaliojus nuo 2017 metų kovo stipraus alkoholio akcizas augs 23 proc., vyno ir alaus - iki 112 proc., todėl kai kurių gėrimų butelis pabrangs apie eurą.

Prezidentė teigia, kad šioms įstatymo pataisoms pritars, nes pritaria alkoholio prieinamumo mažinimui.

„Be jokios abejonės, aš jį pasirašysiu. O dėl kitų žingsnių aš pritariu, kad būtų ribojama ir reklama ir kad būtų mažinamas alkoholio prieinamumas. Tai yra sistema, kuri turi suveikti kartu", - interviu televizijai TV3 sakė valstybės vadovė.

Prezidentė sako, kad kol kas valdančioji dauguma dėmesį koncentruoja į greitai įvykdomų ir rinkimų kampanijos metu žadėtų pokyčių išpildymą.

„Valdančioji dauguma, be abejo, mėgina vykdyti savo rinkiminius pažadus, ypač alkoholio ribojimo ar prieinamumo srityje. Ir tie dalykai gali būti padaromi greitai. Tuo tarpu emigracijos ribojimas, arba investicijų pritraukimas, tai yra ilgalaikis procesas. Ir ketverių metų neužteks, pavyzdžiui, emigracijos ribojimui. Ir tai turi daryti visa visuomenė, ne tik Vyriausybė, ne tik dauguma. Tai mūsų visų, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, valstybės pareiga. Ir tai tikrai priklausys ir nuo objektyvių priežasčių išorėje, geopolitinių poslinkių, nuo terorizmo, nuo pragyvenimo lygio ir taip toliau. Čia sudėtingi klausimai, jų neišspręsi nei ryt, nei poryt. O dalykus, kuriuos galima išspręsti greitai, jie yra mėginami daryti" , - tvirtina D. Grybauskaitė.

reklama