Proveržis kovoje su Ebola: eksperimentinė vakcina pažabos mirtiną virusą?

Ebolos viruso plitimas
Ebolos viruso plitimas
© SCANPIX
Alfa.lt
2016-12-27 11:22

Pasaulį pastaraisiais metais šiurpinanti Ebolos virusinė infekcija artimiausiu metu gali būti pažabota – eksperimentinė vakcina parodė, kad realu sustabdyti šį pavojingą virusą.

Pirmieji bandymai Gvinėjoje parodė, kad vaistai sėkmingai kovoja su viruso sukėlėjais, o tai žada dar didesnę sėkmę ateityje.

„Jei Ebolos virusas smogs dar kartą, jau nebūsime visiškai bejėgiai stebėtojai“, – užsienio žiniasklaidai komentavo mokslininkas.

Nors eksperimentinė vakcina dar nebuvo patvirtinta oficialių pasaulinių institucijų, tačiau jau yra daugiau nei 300 tūkst. dozių, jei Ebola prasiveržtų dar kartą.

Ypač vakcina džiaugiasi Afrikos šalių, tokių kaip Gvinėja, medikai, kurių tvirtinimu, atsirado viltis pažaboti šiame regione ypač siautėjusį virusą.

Primename, kad didžiausias Ebolos protrūkis fiksuotas 2014-aisiais, kai Afrikoje nusinešė mažiausiai 11 tūkst. gyvybių, kurių didžioji dalis – Gvinėjos gyventojai.

Pirmiausia Ebolos virusu buvo užsikrėsta nuo gyvūnų, tokių kaip primatai ir šikšnosparniai. Virusas plinta per seiles ar kitus organizmo skysčius. Patekęs per nosį, burną ir kitus žmogaus kūno kanalus, jis pradeda savo negailestingą darbą.

Virusas gali ilgą laiką išgyventi ir mus supančioje aplinkoje, nebūtinai nešiotojo organizme. Kambario temperatūroje virusas lieka gyvybingas apie porą dienų. „Štai kodėl šios infekcijos kontrolei labai svarbi medicininių įrenginių bei įrankių sterilizacija, patalpų dezinfekavimas bei pacientų izoliacija. Visa tai padėtų užkirsti kelią virusui plisti“, – aiškino daktarė.