Seimo narių automobiliai: su kokiais važinėja ir kiek už juos į mėnesį moka?

LNK
2016-12-25 20:32

Seimo vidiniame kieme stovi ir prabangūs ir paprastesni tautos išrinktųjų automobiliai. Ne paslaptis, kad ankstesnių kadencijų Seimo nariai didžiąją dalį parlamentinių lėšų skirdavo būtent naujų ar apynaujų automobilių nuomai. Į Seimą atėję valstiečiai tai daryti uždraudė. Dėl to kai kuriems Seimo nariams teko net perrašinėti sutartis.

„Aš prieš ateinant į Seimą galvojau, kad bus galima nuomotis apmokant parlamentines lėšas, ir buvau užsisakęs nuomai automobilį jau 3 metų padėvėtą, bet po to reiškia buvo priimtas Seimo valdybos kitas sprendimas, tai bet jau kito pasirinkimo neturėjau, turėjau nuomos sutartį pasirašyti, ir dabar mokėsiu iš savo asmeninių lėšų, ir aišku sutartis buvo pakoreguota, kad pasibaigus jau nuomai, veiklos nuomai, privalau automobilį išsipirkti. Jei ne paslaptis koks automobilis? „Audi q7”, geras automobilis. Kokia įmoka jei ne paslaptis? Mėnesiui nuomos kaina yra 480 eurų su PVM, bet jis yra jau ketvirtų metų. Dyzelinis ar benzinas? Dyzelinas”, – pasakoja Seimo narys Algirdas Butkevčius.

Perrinktieji parlamentarai sako, kad per mėnesį automobilio nuomai skiria ne mažiau asmeninių pinigų, nei tada, kai už prabangias mašinas mokėdavo mokesčių mokėtojų pinigais. Tačiau kokį automobilį vairuoja Razma neatskleidžia.

„Ar senas automobilis? Ne, nebuvo senas, bet nebuvo prabangus, aš žiūrėjau, kad būtų nemažos kuro sąnaudos, nes atstumas iki apygardos Plungėje nemažas, 300 km, tai taip ir sprendžiau. Tai kokį vairuojat? Matot, negerai Seimo nariui sakyti automobilio markę, tai gali būti suprasta kaip tam tikra reklama”, – aiškina Seimo narys Jurgis Razma.

Dalis anksčiau automobilius iš parlamentinių lėšų nuomojusių seimūnų dabar važinėja jau su savo automobiliais.

reklama

Plačiau – reportaže.