Į Lietuvą lengva patekti užsieniečiams: leidimus gauti padeda ir patys lietuviai

Turistai
Turistai
  © Audrius Bagdonas
Infodiena
2016-12-26 08:43

„Info dienos“ atliktas eksperimentas parodė, kad užsieniečiams leidimą gyventi Lietuvoje gauti lengviau nei gali atrodyti. Tai kainuoja nuo 300 iki 5000 eurų. Leidimus trečiųjų šalių piliečiams padeda gauti lietuviai, pardavinėjantys vadinamuose „verslo daigynuose“ registruotas įmones. Nors įmonių steigimas užsieniečiams pastaraisiais metais buvo apsunkintas, legaliai veikiančios lietuvių įmonės už pinigus padeda apeiti įstatymus.

Jei tikėti statistika, investuotojai iš trečiųjų šalių – Indijos, Pakistano, Afrikos ir kitų – tiesiog plūsta. Ir jų ieškoti reikia visai ne verslo centruose.

Registrų centro duomenimis, daugiausiai įmonių vienu adresu registruota štai šiame, sostinės Lazdynų rajone esančiame daugiabutyje. O tiksliau – viename iš jo būtų, į kurį ir bandome belstis.

Kaimynai paaiškina, kad jokių užsieniečių verslininkų akyse čia nėra regėję, o bute esą gyvena eilinė vilniečių šeima.

„Egzistuoja toks sklandus žodis „verslo daigynai“, kuriuose ta veikla labiausiai išvystyta. Šiuo metu lyderiaujantį adresą užpildo net 1256 įmonės, įregistruotos bute”, – teigia Saulius Žilinskas, „Creditreform Lietuva“ direktorius.

Kiek vėliau pavyksta susisiekti ir su buto savininke. Sutapimas ar ne, ji – bankroto administratorė, vyras vadovauja jau kitai įmonei – „Juriscon“, kuri už pinigus padeda įregistruoti įmones.

Teikti teisines paslaugas užsieniečiams ir padėti jiems steigti įmones – ne nusikaltimas. Tačiau migracijos specialistams augantis įmonių skaičius asocijuojasi toli gražu ne su investicijomis. Įmonės steigimas yra vienas iš būdų gauti leidimą gyventi Lietuvoje, o tada ir galimybę nevaržomai keliauti po Šengeno šalis.

Migracijos specialistai tikina, kad įvesti reikalavimai pakankamai griežti, kad į verslą Lietuvoje būtų investuojama tik dėl leidimo čia gyventi. Tačiau „Info dienos“ tyrimas rodo, kad minėtus reikalavimus nesunku apeiti. Internete savo paslaugas siūlo ne viena įmonė – padeda gauti leidimą gyventi Lietuvoje, įregistruoti įmones, apeinant visus reikalavimus. Tuo pavyko įsitikinti paskambinus į vieną iš įmonių apsimetus klientu. Leidimo esą reikia bičiuliui iš Afganistano.

Plačiau – reportaže.