2016-ųjų sporto pasaulio frazės: šmaikšti kritika, naudingi patarimai ir kiti perliukai

2016 m. Lietuvos sporto pasaulyje
2016 m. Lietuvos sporto pasaulyje
© Alfa.lt fotomontažas

2016-ieji skaičiuoja paskutines savo dienas. Sporto pasaulyje jie ir vėl buvo pažymėti įvairiais ir netikėtais įvykiais.

Tęsiame šventinę tradiciją ir metų pabaigoje savo skaitytojams dovanojame ryškiausias metų pašnekovų frazes, pasakytas naujienų portalo Alfa.lt sporto skilčiai.

Šiemet metų pašnekovo laurus nuskynė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas. Sporto vadybininkas ne tik visuomet noriai bendraudavo su žiniasklaidos atstovais, rasdavo laiko ilgiems ir ne visada „patogiems“ pokalbiams, bet ir nebūdavo nuobodus pašnekovas – iš P. Motiejūno lūpų visuomet galima išgirsti įdomių minčių, idėjų ar faktų.

Rinkinyje rasite ir daug susidomėjimo krepšinio visuomenėje susilaukusių Vilniaus dailės akademijos (VDA) meno licenciatas doc. Roberto Jucaičio ir komunikacijos agentūros „New!“ partneris Tomo Ramanausko komentarus apie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubų logotipus ir jų tobulėjimo galimybes.

Alytaus septyniolikmečius iki pat Moksleivių krepšinio lygos (MKL) aukso atvedęs Sigitas Krukis į metų perlų rinkinį pateko dėl itin taiklių pastabų apie jaunimo krepšinį ir abejotinus Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) veiksmus skatinant trenerių motyvaciją.

reklama

Metus įprasminančiame rinkinyje rasite žymių sportininkų ir visuomenėje puikiai žinomų asmenybių komentarus, prisiminimus, įvairių procesų ar įvykių žurnalistų vertinimus ir dar daug kitos įdomios informacijos.

Tariame nuoširdų AČIŪ visiems pašnekovams ir skaitytojams, kad šiuos metus praleidote kartu su naujienų portalu Alfa.lt ir sportu. Susitiksime jau naujausiais, 2017-aisiais!

2015 M. FRAZĖS

2013–2014 M. FRAZĖS

Skambiausios 2016 m. sporto pasaulio frazės

Jonas Vainauskas

„Visų pirma, žaidėjai, treneriai ir visas personalas į komandą turi būti atrenkami pagal labai aiškius kriterijus. Komandoje turi būti fizinis, taktinis ir emocinis pasirengimas. Tai reiškia, kad sporto psichologija taip pat atlieka ne paskutinį vaidmenį. Su žaidėjais ties tuo turi būti dirbama, o „Lietuvos ryte“ pastaruoju metu padėtis tokia, kad psichologo pagalbos reikia pačiam klubo vadovui.“

Ilgametis „Lietuvos ryto“ vadybininkas Jonas Vainauskas pasidalijo pergalingo vadovavimo klubui paslaptimi.

2016-01-18

***

reklama

Kazys Maksvytis

„Džiugina vadovybės požiūris, kuri žaidėjams ir treneriams išmokėjo premijas ne tik už pergalę prieš vilniečius, bet ir klaipėdiečius. Piniginis atlygis yra vienas iš papildomos motyvacijos šaltinių. Gerai, kad vadovai turėjo tokią galimybę. Aišku, administracijos pajėgumais ir žmogiškaisiais ištekliais negalime prilygti Vilniui, Kaunui ar Klaipėdai, bet pastaruoju metu klubas pasipildė naujais specialistais. Vadinasi, „Lietkabelis“ po truputį stiprėja, plečiasi. Jo dar negalima pavadinti idealiu, bet tikrai bandoma savo veiklą vykdyti taip, kaip ją atlieka geriausi klubai.“

Panevėžio „Lietkabelio“ treneris Kazys Maksvytis jau sausį itin šiltai atsiliepė apie tobulėjantį klubą. Tuomet dar niekas negalėjo nė pasvajoti, jog jau ateinantį rudenį „Lietkabelis“ debiutuos Europos taurėje.

2016-01-21

***

Tautvydas Vencevičius

„Atvykti ir debiutuoti „Santiago Bernabeu“ stadione reiškia daug. Vadinsi, treneris Gedriumi Arlauskiu pasitiki. Nemanau, kad tie 6 įvarčiai į G. Arlauskio vartus kažkaip paveiks jo pačio psichologiją ar jo komandos draugų bei trenerio požiūrį į jį. Viskas tik į naudą. Jeigu demonstruos gerą žaidimą ir gerą sportinę formą – jis tikrai žais. Anglijoje jis žaidybinės praktikos beveik neturėjo, o vartininkui tai daug svarbiau negu treniruotės. Visi profesionalūs vartininkai gerai šoka ir gaudo kamuolį, bet psichologiškai pasiruošti rungtynėms jiems yra sunkiau. Tikėkimės, kad į komandą jis įsilies sėkmingai ir taps pagrindiniu bei tvirtu klubo vartininku. Juolab, kad Giedriaus konkurentas dar jaunas, o patirtis vartininkams yra vienas iš pagrindinių veiksnių. Jeigu G. Arlauskis pats nepadarys klaidų ir nenuvils trenerio, jis žais startinėje sudėtyje.

Sveikintinas dalykas, kad A lygoje liko 8 komandos. Tenka pripažinti, kad 10 profesionalių klubų Lietuvai yra per daug. Rinka yra per maža, žaidėjų yra per mažai, galiausiai ir pinigų nėra tiek, kad 10 komandų galėtų surinkti bent jau apylygius biudžetus. Patirtis rodo, kad sezono viduryje prasideda atlyginimų nemokėjimai, vėlavimai ir kitos bėdos. Kai kurie klubai žaidėjams algas su 2-3 mėnesių vėlavimu mokėdavo jau daugelį metų. Ką daryti žaidėjui? Jam reikia išlaikyti šeimą, sumokėti mokesčius. Tai paskatina lažybas. Tai labai blogas dalykas. Galbūt vertėtų kalbėti apie tai, kad Lietuvos aukščiausioje lygoje ne visi klubai gali būti profesionalūs.

Dar ne taip seniai Skandinavijoje buvo klubų, kurie žaidėjams suteikdavo galimybę pusė darbo dienos dirbti kažkokį kitą darbą, o vėliau ateiti į vakarinę treniruotę. 2007 m. Vilniaus „Vėtra“ žaidė su Velso klubu „Llanelli“, kuriame buvo 7-8 profesionalai. Visi kiti turėdavo kitus darbus. Lietuviai prie to niekaip nenori prieiti ir galvoja, kad pas mus visi profesionalai.“

Ilgametis sporto žurnalistas, o dabar su Lietuvos futbolo rinktinės komunikacija dirbantis Tautvydas Vencevičius metų pradžioje piešė šviesią ateitį Giedriui Arlauskiui, kuris debiutiniame Ispanijos lygoje prieš Madrido „Real“ į savo vartus praleido 6 įvarčius. Deja, tačiau lietuvis „Espanyol“ klube neįsitvirtino. T. Vencevičius taip pat ragino darkart permąstyti profesionalių Lietuvos futbolininkų sąvoką.

reklama

2016-02-06

***

K. Pilipauskas/A. Pliadžio, fotodiena.lt nuotr.

„Jūs absoliučiai teisus ir su tuo sutinku, yra ir taip. Kaltės suvertimas teisėjams – senas metodas ir turbūt išrastas ne Lietuvoje. Tai pasaulinė praktika. Treneriams, kurie puola kritikuoti, linkėčiau visų pirma atidžiai ir kiek įmanoma objektyviai įvertinti savo žaidimo kokybę. Jeigu jie mano, kad savo darbą padarė puikiai ir galutinį rezultatą iškreipė teisėjai, tai tegu būna jų sąžinės reikalas. Teisėjų asociacija nereiškia pretenzijų klubams ar treneriams, kurie kartais sau leidžia gana laisvai pasisakyti apie teisėjavimo lygį. Du mūsų teisėjai yra Eurolygos sąrašuose, tai Marius Laurinavičius ir Tomas Jasevičius. Buvo kalbama, kad jie ten teisėjauja mažą skaičių rungtynių, bet galiu pasakyti, kad „Top 16“ etape jie abu jau yra gavę po kelerias rungtynes. Tai rodo, kad Eurolygos vadovų požiūris į juos yra teigiamas.“

Teisėjų asociacijos vadovas Kęstutis Pilipauskas ragino arbitrus keiksnojantiems treneriams pažiūrėti į veidrodį.

2016-03-09

***

Dainius Adomaitis

„Reiktų atsakingiau žiūrėti į savo darbą ir jį vertinti. Norėtųsi, kad pagrindinės profesijos – švietimas ir medicina – būtų atitinkamai apmokamos ir jose dirbtų aukštos kvalifikacijos specialistai. Manyčiau, išsilavinimas ir sveikata žmogui yra svarbiausia. Valdžia turi būti pavyzdys, kaip reikia garbingai gyventi, atlikti savo darbą. Žmonės tai tikrai suprastų ir įvertintų. Jiems mažiausiai reikia skandalų, korupcijos ir t. t. Visi norime gyventi geriau ir niekas nebijome netgi dirbti daugiau ar sunkiau, bet turėti garantijas. Jokiu būdu nekalbu apie visus politikus, nes yra labai daug šviesių žmonių, kurie pasišventę dirba Lietuvos labui, tačiau gaila, kad yra ir tokių, kurie šį įvaizdį gadina.“

Klaipėdos „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis įvardijo Lietuvos valstybės prioritetus.

reklama

2016-03-10

***

A. Butkevičius

„Aišku, norėtųsi, kad Lietuvos ribos vėl siektų Juodosios jūros krantus, bet pagrindinis valstybės turtas yra ne didžiuliai plotai, o patys žmonės. Manau, kad istorija yra vienas svarbiausių dalykų. Reikia žinoti, kaip gyveno tavo tėvai, seneliai, proseneliai, kaip viskas klostėsi. Tik tada galėsime deramai džiaugtis esame laisve, puoselėti šalies istoriją ir kalbą, kad ir kokie sunkūs laikai bebūtų.“

„Neptūno“ puolėjas Arnas Butkevičius taip pat turi ateities valstybės viziją.

2016-03-10

***

Andrius Šležas

„Triumfuoti turbūt yra smagiausia pirmą kartą. Kai 2000 m. laimėjome LKL finalo seriją prieš Kauno „Žalgirį“, visi sukritome į veną krūvą ant parketo, bendravome su gerbėjais, nuėjome į rūbinę, net nepastebėjome garbingiausio svečio – Virgis Stakėnas su gitara mums grojo pergalės dainas, o mes vėl grįžome į aikštę. Viskas kaip sapne (šypsosi). Labai smagu buvo triumfuoti ir Europos taurėje Belgijoje. Kažkaip tas pergales vis tiek paminėdavome. Pasėdėdavome, pajuokaudavome ir tikrai ilgiau negu iki vidurnakčio. O tai darydami kažko užkąsdavome ar atsigerdavome (juokiasi). Kai 2005 m. laimėjome Europos taurę, Šarlerua mieste jau nebedirbo restoranai ar klubai, todėl pergalę paminėjome viešbutyje.

Eurolygoje debiutavome kiek prisibijodami, bet vėliau pamatėme, kad su tomis komandomis galima žaisti ir jas įveikti. Buvo metas, kai su mumis baiminosi žaisti Tel Avivo „Maccabi“, nes beveik visada prieš šį klubą laimėdavome. Labai malonu, jeigu kažkas gatvėje ir dabar mane užkalbina. Man patinka bendrauti ir žmonėms niekada neatsuku nugaros.

reklama

Trenerio darbas reikalauja vienareikšmiškai daugiau laiko nei iš žaidėjo. Visada po ranka turiu užrašus, netgi lovoje kilus minčiai atsikeliu ir ją užsirašau. Šiam darbui reikia skirti daug laiko, bet jis man patinka. Jeigu jau pradėjau jį dirbti, tikrai labai norėčiau po kelerių metų ar daugiau tapti pagrindinės „Lietuvos ryto“ komandos treneriu.“

Daugiausiai rungtynių „Lietuvos ryte“ sužaidęs ir daugiausiai taškų klubo istorijoje pelnęs Andrius Šležas pasidalino ryškiausių pergalių prisiminimais ir užsibrėžė tikslą – ateityje treniruoti sostinės klubą.

2016-03-20

***

Martynas Purlys

„Su savo fanais mes kalbamės, diskutuojame ir sakome, kad visi esame toje pačioje barikadų pusėje, tokie konfliktai klubui prestižo neprideda. Kita vertus, sakyti, kad Kėdainiuose dėl visko kalti buvo tik mūsų aistruoliai, irgi nėra teisinga. Nuostatuose yra aiškiai parašyta, kad apsaugos darbuotojų skaičius turi būti toks, kad būtų užtikrintas žiūrovų saugumas. Anot Kėdainių arenos direktoriaus, apsaugos darbuotojai savo darbą atlieka labai gerai. Kaip jie gali dirbti gerai, jeigu sirgaliai į areną įsineša fakelų? Tai yra bendra problema.

Pagaliau palietėme temą, kuri aktuali ir kituose miestuose. Eilinį kartą susiduriame su labai neprofesionaliu apsaugos darbuotojų elgesiu. Vertėtų atkreipti dėmesį, kaip Vilniuje ir Kaune dirba policija, viešosios tvarkos prižiūrėtojai, kurie tikrai išmano savo darbą. Atvykus fanams, su jais kalbamasi ir užsiimama prevencine veikla – jeigu padarysite kažką neleidžiamo, jūsų lauks labai aiškios pasekmės. Viskas daroma dialogu būdu, bet ne pagal modelį „kas yra viršesnis“. Mačiau, kaip dirba apsaugos tarnybų bendrovės užsienyje. Situacija mažesniuose Lietuvos miesteliuose skiriasi kaip diena ir naktis. Nėra jokių prevencinių priemonių. Pas mus komandų gerbėjai neatskiriami ir t. t. Labai aiškiai ir gražiai galima susitarti su bet kurio klubo sirgaliais, bet tam reikia atlikti tam tikrus profesionalius žingsnius.“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ direktorius Martynas Purlys atskleidė, kad daugumoje LKL arenų tinkama apsauga nėra užtikrinama.

2016-03-24

***

Juozas Liesis

„Pažiūrėkit į mūsų vyrus. Mes esam fiziškai tvirti, mes jau mokame ugdyti greitį, mes važinėjame per Europos ir pasaulio futbolo mokyklas, o jos atvažiuoja pas mus – gauname geriausiųjų žinias. Turime tūkstančius apie futbolo kamuolį nuo kojų net namie nepaleidžiančių vaikų.

Tad jei didelius pinigus išleisime ne vienam nacionaliniam stadionui, o kokioms 30–40 normalių dirbtinės dangos aikštelių, tai nepraeis nė 20 metų, kai mes kelsime trispalvę ir giedosim tautinę giesmę palaikydami mūsų geriausiųjų rinktinę Europos čempionate. 100 proc.“

Muzikos grupės „Bavarija“ narys, laidų vedėjas Juozas Liesis taip pat tiki Lietuvos futbolo perspektyva.

2016-06-01

***

Paulius Ambrazevičius

„Daug kas sako, kad kroatai gali tapti tuo netikėtumu. Iš dalies pritariu, bet manau, kad labiausiai nustebins Islandijos rinktinė. Dar kažkaip tikiu, kad šiemet Anglijos rinktinė gali pasirodyti geriau, nei tikėtasi, ir geriau, nei rodo istorija. Taip ir renkuosi – tiek juodasis arkliukas, tiek potencialūs didžiausio fiasko autoriai yra anglai, nors ir žaidžia gana nestiprioje grupėje.“

Humoristas Paulius Ambrazevičius prieš Europos futbolo čempionatą išreiškė mintį, kuri vėliau išsipildė realybėj – Islandija tikrai nustebino pasaulį... Laimėdama prieš Anglijos rinktinę.

2016-06-05

***

Linas Zareckas

„Leicester City“ laimėjus Anglijos „Premier“ lygą, per televiziją rodė ištikimą komandos sirgalių. Jam 62 metai ir jis teigė, kad jis visą gyvenimą kažko laukė, bet negalėjo patikėti, kad tai nutiks. Ir nutiko. Man dabar 42-eji. Pagal to sirgaliaus skaičiavimus, turiu dar bent 20 metų. Gal sulauksim. Viskas atrodo miglotai, bet kodėl ne? Jeigu netikėtum, nebūtų įdomu gyventi.“

Muzikos grupės ŽAS narys, „Fanų zonos“ prie Baltojo tilto vadovo Linas Zareckas-Choras neprarado vilties, jog Lietuva per artimiausius 20 metų pateks į Europos ar pasaulio futbolo čempionatą.

2016-06-07

***

Martynas Starkus

„Yra daug versijų, kodėl rusų sirgaliai elgėsi taip agresyviai ir chuliganiškai. Natūralu, kad, gyvenant tokioje aplinkoje ir mintant ta informacija, kuri yra pateikta viešojoje erdvėje Rusijoje, visur matai tik priešus. Jie turi „zonos“ mentalitetą – kuo daugiau „davei į snukį“, tuo esi kietesnis. Toks elgesys yra pasekmė situacijos, kurioje dabar yra visa šalis. Gaila, kad taip yra, gaila, kad geografine prasme esame šalia. Jau dabar aišku, kad 2018 m. pasaulio čempionatas Rusijoje nebus pats svetingiausias istorijoje. Matome dėl ko.“

Palaikau Angliją, turbūt savo įtaką padarė Gary Linekeris, Stevenas Gerrardas ir kitos anglų legendos. Tačiau čempionatų metu tenka nusivilti, nes net Anglijoje vyrauja toks juokelis – sergi už anglus, o už ką po to?

Keliauti toliau turėtų Anglija, bet matėme, kaip jai sekasi sunkiai žaisti su gynybinį futbolą propaguojančiomis komandomis – kiek bandymų, kiek atakų, kiek smūgių. Kol kas fatališkai nesiseka ir nesėkmė būtų menkas pasiteisinimas. Gera komanda privalo mušti įvarčius. Islandija pralaimės anglams? Nieko tokio, juos namuose vis tiek sutiks kaip nugalėtojus. Pralaimės Anglija Islandijai? Geriau anglams namo negrįžti. Norėčiau, kad čempionais taptų anglai, bet įtariu, kad taip nebus.“

Keliautojas, žurnalistas ir daugelio sėkmingų projektų autorius Martynas Starkus įdėmiai sekė „Euro 2016“ batalijas

2016-06-23

***

LKLklubų logotipai profesionalų akimis

„Alytaus „Dzūkija“. Sunkus provincialumo atvejis. Pavadinimas netikęs. Ženklo idėja gera, bet nepasisekė su dizaineriu, kuris kūrė štai taip – nukopijavo iš rusiškos lipdukų automobiliams svetainės (pasisavino? Svetainėje paveikslėliai neparduodami, tik lipdukai) lūšies galvą ir jai prisegė ten pat rastą lokio leteną. Šriftas iš tarpukario ir jo stilius kaip „Dvaro pieno".

Panevėžio „Lietkabelis“. Keistas pavadinimas, nepatraukli ruda spalva neturi jokios energijos, o juk tai juk sporto klubas, ne šokolado fabrikas, nėra įsimintino simbolio, persistengta su šriftų dydžių kaitaliojimu ir jų kontūravimu.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Ženklas atitinka daug gero logo kriterijų, bet strateginė kryptis ne ta – šis logo tinka pieno produktams ženklinti, bet ne krepšinio klubui. Neturi aktyvaus, dinamiško ir patrauklaus simbolio. Tamsios, iš lietuviškų verpsčių ornamentikos atkeliavusios segmentinės žvaigždės (vyrų klubo simbolis?) tamsiame fone beveik nesimato.

Ar yra gebančių sukurti gerą ženklodarą sportui Lietuvoje? Taip, yra. Tačiau klubai nemano, kad į tai verta investuoti.

Geriausi NBA logotipų pavyzdžiai – Memfio „Grizzlies“, Čikagos „Bulls“ ir atnaujinti Sakramento „Kings“, Atlantos „Hawks“, Šarlotės „Hornets“ bei Naujojo Orleano „Pelicans“ logotipai. Prasti – Naujojo Džersio „Nets“, Jutos „Jazz“ (naujasis), Portlando „Trail Blazers“, Oklando „Warriors“ logotipai.“

Vilniaus dailės akademijos (VDA) meno licenciatas, grafinio dizaino katedros doc. Robertas Jucaitis turėjo ką patarti LKL klubų logotipų kūrėjams. Sutapimas ar ne, tačiau netrukus „Lietkabelis“ pristatė naująjį savo logotipą, kuris sulaukė daug teigiamų atsiliepimų.

2016-06-14

***

Tomas Ramanauskas

„Mane stebina, kaip lėtai ir nenoriai krepšinio šalies klubai suvokia, kad ženklas, išvaizda, dizainas yra integralios žaidimo dalys. Klubo palaikytojus kur kas lengviau įtikinti mokėti savus eurus už atributiką, kai ji yra estetiška, gerai sudizaininta ir ją užsivilkęs neatrodai kaip draugams lažybas pralaimėjęs nelaimėlis, už bausmę turintis nešioti marškinėlius su užrašu „Achema".

Mes dažnai sukiojamės į NBA, norėdami nusirašyti, kaip veikia tobula krepšinio sistema, kodėl tuomet nežiūrime, kiek daug dėmesio ten yra skiriama komandų įženklinimui. Koks didelis įvykis yra naujų logotipų pristatymas, kiek diskusijų apie tai, kiek įvairių iteracijų atliekama – nuo marškinėlių iki kepurių, rankšluosčių, šalikų, gertuvių ir t. t. Abejoju, ar tikrai lygiai tiek pat marškinėlių su Stepheno Curry pavarde būtų parduota, jei jie būtų identiški „Dzūkijai“. Ir taip pat tikiu, kad daug daugiau Šiaulių fanų užsivilktų Roko Giedraičio pavardę, jei ji šviestų ant „Golden State Warriors" lygio marškinėlių.

Kalbant apie konkrečius dizainus, yra keli krepšeliai. Gausiausia – „kaip gavosi" arba „ir aš pažįstu dizainerį“ tipo popamokinė veikla: „Dzūkija“, „Lietkabelis“, „Juventus“, „Nevėžis“. Negrabūs, kliši, atmestiniai. Tada yra „kūrėme seniai arba bent jau atrodo, kad kūrėme seniai“, grupė: „Šiaulių", „Neptūno" ir „Žalgirio" ženklai, kurie yra žymūs dėl klubų pasiekimų, o ne dėl savo grafinio adekvatumo. Gali pasirodyti, kad todėl jie yra automatiškai geri. Nėra. Nors „Žalgirį" tikrai reikia pagirti – savo komunikacijoje jie pamažu įsileidžia šviežesnių tendencijų tiek tipografijoje, tiek vizualinėje kalboje, be to, turi legendinę spalvinę kombinaciją. Beliko tik emblemą susitvarkyti. Iš grandų – „Lietuvos ryto" emblema bene tvarkingiausia, tačiau to nepasakysi apie aprangas – yra ką gerinti, tvarkyti. Vilnius tikrai galėtų rodyti klubų ženklinimo madas.

Galiausiai yra „Pieno žvaigždžių" noras paversti žaidėjus pieno pakuotėmis ir sukuriantis absoliučiai netinkamą įvaizdį – kokia energinga sporto komanda, jei galėtų rinktis ženklą, sutiktų, kad jame būti rami naktis, o ne perkūnai, buliai ar net pagaliau vapsvos. Naktis, paimta iš „Pieno žvaigždžių“ logotipo, yra nesusipratimas sporto kovose. Pabaigti norėčiau „Vytautu", pirma komanda įsiklausiusia į pasaulines komandų dizaino tendencijas. Taip gražbyliauju, nes mano agentūros dizaineriai ir kūrė šį ženklą. Bet girčiau jį ir niekaip neprisidėjęs. Vien jau už komandos drąsą ir norą šiuolaikiškėti, o ne lengvabūdišką numojimą ranka ir apsimetimą, kad viskas puiku.“

Komunikacijos agentūros „New!“ partneris Tomas Ramanauskas taip pat nešykštėjo patarimų LKL klubams.

2016-06-14

***

S. Krukis/L. Baranausko nuotr.

„Girdėjau vieno ispanų trenerio pamąstymą apie tai, link kur eina šios šalies krepšinis – pusė „Barcelona“ ir Madrido „Real“ jaunimo komandos narių yra užsieniečiai. Jie vaikosi vienadienės sėkmės - „Barcelona“ atitinkamame jaunimo amžiuje nori įveikti „Real“ ir atvirkščiai. Gal dėl to kai kurie mūsų žaidėjai atsiduria Ispanijoje? Nežinau, su kokia potekste ten žaidžia Tomas Balčiūnas, kodėl į ten iš Klaipėdos išvažiavo Modestas Marščionka. Dabar jis net nepatenka į išplėstinį rinktinės kandidatų sąrašą. Išvykusius į užsienį rungtyniauti žaidėjus stebiu per padidinamąjį stiklą. Tikrai nepasakyčiau, kad kažkuris Europoje ar JAV per sezoną atliko milžinišką progresą. Mes per daug nuvertiname savo lietuvišką krepšinio mokyklą. O ji tikrai gera.

Kitas klausimas, kiek tu ten žaidi ir prieš ką tu žaidi. Pavyzdžiui, anonsinis straipsnis skelbia, kad T. Balčiūnas rungtyniavo monstriškai. Paskaičius tekstą sužinai, kad jo komanda laimėjo rungtynes 90:30. Tada man kyla retorinis klausimas – prieš ką jis ten žaidė? Pas mus MKL pirmajame divizione tokių skirtumų nebūna. Rodiklių yra daug, bet kažkodėl visi sureikšmina taškus įmetė tiek ir tiek. Kelčiau klausimą – o kiek tau įmetė tavo oponentas? Kiek tau įmetė? Tada matysi, kas tu toks ir ką veiki šiame sporte. Darbo procese Grantu Vasiliausku būdavo momentų, kad kokias dvi minutes vienas kito nekęsdavome, bet iš esmės mūsų tarpusavio santykiai visada klostėsi ir klostosi labai gražiai.

Kas yra LKL? Ypač tose vidutinėse komandose? Susirenki komandą konkrečiam sezonui iš to, kas liko arba panašiai, padirbi, pasiruoši, žaidi ir laimi arba ne. MKL yra 8-9 metų darbas. Tie patys žmonės 9 metus ėjo link šio titulo ir tai yra daugiametis darbas. Todėl tai vertinu žymiai labiau.“

MKL čempionų treneris Sigitas Krukis turėjo šmaikščių ir tikslių pastebėjimų apie jaunimo krepšinį.

2016-07-09

***

Konferencija: Gerūta Griniūtė

„Gerai nepamenu, ar stebėjau visą 2004 m. finalą, bet Cristiano Ronaldo ašaras tikrai prisimenu (turbūt jas prisimena kiekvienas futbolo gerbėjas). Ką gi – prireikė dvylikos metų, kad čempionato finalo veja būtų ne tik palaistyta C. Ronaldo ašaromis, bet ir pergalingai nutrypta Portugalijos rinktinės žaidėjų batų. O jei C. Ronaldo jautri asmenybė – ok! Juk futbole karaliauja įvairios emocijos. Turiu prisipažinti, kad kiekvienų rungtynių akylai nestebėjau. Kaip sako Mikė Pūkuotukas – kažkaip juk vis tiek bus, dar nebuvo taip, kad kaip nors nebūtų (šypsosi). Regis, šiemet viskas buvo daug geriau, nei maniau.

Portugalija kupina istorijos – tai žavi. Gausybė autentiškų, originalių architektūros kūrinių, ilga vandenyno pakrantė, be galo draugiški mažesnių miestelių gyventojai – daug santūresni, nei kitų pietinių šalių gyventojai. Sesė sako, kad kartais jie net melancholiški, tuo gal kiek panašūs į mus, lietuvius. Beje, ten labai skaniai kvepia vandenynu ir kava. Portugalai labai myli vaikus, dėl kurių galėtų, regis, viską, ir, žinoma, futbolą. Jie net turi posakį: „Jei nesidomi futbolu, tai koks tu portugalas?“

Pirmiausia, žinoma, visiems privalu nors kartą gyvenime išgirsti tikrą portugališkąjį Fado. Tai jausmingas, melancholijos ir ilgesio kupinas dainuojamasis žanras, kuris tikrai unikalus. Amalia Rodrigues ir Joana Amendoeira – skirtingų kartų atlikėjos, kurias abi drąsiai rekomenduoju. Skaniai džiazuoja legendinė Maria Joao. Įdomu klausytis portugališkų gitarų skambesio – čia sunku pamiršti Carlos Paredes pavardę.“

Laidų vedėja Gerūta Griniūtė buvo vienintelė, kuri dar prieš Europos futbolo čempionatą surengtame savotiškame Alfa.lt Orakulo konkurse išpranašavo Portugalijos rinktinės triumfą. Vėliau muzikės išsilavinimą turinti mergina su skaitytojais pasidalijo įspūdžiais apie ne kartą aplankytą Portugaliją ir rekomendavo susipažinti su šios šalies muzika.

2016-07-16

***

J. Andersonas ir P. Motiejūnas

„Tai būtų papildomai 2-3 geresni žaidėjai. Nesiskundžiame tuo, ką turime dabar. Niekada nebūsime komanda, kuri konkuruos su Madrido „Real“, Barselonos „Barcelona“, Maskvos CSKA ar turkais. Mūsų strategija net ir be skolų nelabai keistųsi. Tikrai nebūtų taip, kad prisipirktume žvaigždžių ir galvotume, kad visus užmėtysime kepurėmis vien dėl to, kad turime aukščiausio lygio patyrusius žaidėjus. Turime auginti lietuvius – mes tokie esam. Turi būti daug lietuvių ir stipriausi lietuviai. Tai sakau vienareikšmiškai. Tai nepasikeis net tada, kai jau neturėsime skolų. Norime, kad tie atvykę legionieriai patys trokštų žaisti geriausią savo krepšinį, taip užsikabintų ir ateityje gautų žymiai pelningesnį kontraktą.

Lietuviai komandoje turi būti, bet reikia ir tų, kurie būtų, sakykime, komandos flagmanai. Vitorijos „Baskonia“ biudžetas didesnis negu „Žalgirio“, tačiau neženkliai. Jie mus šiuo atžvilgiu lenkia gal pusantro karto. Tikrai ne finansai lemia. Tą ir noriu pabrėžti – niekada nebus taip, kad surinksime 15-20 milijonų eurų biudžetą. Pagal savo biudžetėlį tarp dabartinių 16 Eurolygos komandų esame treti, antri ar net pirmi nuo galo, bet tame tikrai nematome problemos siekti sportinio rezultato.“

Taip, žaidėjų kontraktai kaip ir viskas Lietuvoje pabrango. Jeigu anksčiau 10 tūkstančių litų būdavo labai normali mėnesinė alga, tai dabar tai lygu kokiems 6–7 tūkst. eurų. Sunku prie to prisitaikyti, bet tokia rinkos kaina. Anksčiau prikalbindavai žaisti už 10 tūkstančių litų, dabar turi duoti 6–7 tūkst. eurų. Aišku, pagrindinis dalykas tas, kad jų karjera labai trumpa. Realiai, ta karjera gali trukti tik 10 metų, o kitus darbus galima dirbti 40 metų. Kai padalini, gal ir panašios sumos gaunasi. Reikia nepamiršti, kad dauguma krepšininkų yra talentai ir ne kiekvienas žmogus tuo gali užsiimti. Pasauliniame kontekste muzikantai ir aktoriai taip pat gauna daug daugiau negu kitos srities itin geri specialistai. Jie tiek gauna todėl, nes yra išskirtinai geri ir pritraukia daug žmonių, sukuria emocijų. Todėl ta algų skalė yra kitokia.“

„Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas neslėpė, kad euro įvedimas Lietuvoje krepšininkų kontraktų kainas išpūtė kone dvigubai, o neturėdamas skolų Kauno klubas galėtų įsigyti papildomus 2-3 aukšto lygio žaidėjus.

2016-07-27

***

M. Žukauskas

„Turėjau didžiulį trenerio pasitikėjimą ir tą dieną labai sekėsi. Ką mesdavau, beveik viskas sukrisdavo. Jeigu dar būčiau pataikęs visus baudos metimus, būčiau ir 50 taškų pelnęs (juokiasi). Rungtynių emocinis lygis buvo aukštas. Tai apskritai buvo gera atkarpa, nes maždaug tuo periodu ir į Alytaus „Alitos“ krepšį įmečiau gal 40 taškų. Prieš pora metų kaip dovaną gavau įrėmintą mačo protokolą. Reiks jį vėl pasižiūrėti ir paanalizuoti. Buvo pasiektas aukščiausias sportinės formos pikas, buvau trenerio skatinamas mesti daug. Kai meti daug, tai ir pataikyti lengviau, kaip Kobe Bryantui (šypsosi).

Tuo metu rinktinės treneris Vladas Garastas dirbo ir su „Atletu“, todėl po tų rezultatyvių rungtynių gal mane ir sumanė pakviesti (juokiasi). Buvau jaunas, buvo smagu sportuoti su Arvydu Saboniu, Šarūnu Marčiulioniu ir kitais. Laimėti olimpinį medalį lemta ne kiekvienam ir man, jaunam vaikinui, tai buvo begalinis džiaugsmas.“

Dabartinis Šiaulių „Šiaulių“ vadovas Mindaugas Žukauskas prisiminė rezultatyviausias karjeros rungtynes, kai 1995-1996 m. LKL mače į „Atleto“ krepšį įmetėte net 45 taškus.

2016-08-04

***

Dainius Adomaitis

„Gal kai kam kartais atrodo, kad Jono Kazlausko sprendimai nelogiški, bet jis mato kelis ėjimus į priekį. Visiems kritikams reikėtų liežuvius laikyti šiek tiek prikąstus. Treneris po pastarųjų trijų čempionatų galėtų pasidalyti savo garsiais pareiškimais, bet jis to nedaro ir ramiai sau išvyksta atostogauti. J. Kazlauskas nuo 2013 m. pasiekė įspūdingus rezultatus, tik čempionatus pabaigti pralaimėjimu kiek nemalonu, kurį laiką lieka tos nuosėdos.“

Dainius Adomaitis, būsimasis J. Kazlausko įpėdinis rinktinėje, negailėjo komplimentų savo mokytojui.

2016-08-05

***

Virginijus Praškevičius

„Trys pergalės iš eilės nuteikė labai optimistiškai, bet pralaimėjimas ispanams buvo labai skaudus. Į aikštę vyrai išėjo taip, lyg vos ne čempionais būtų tapę. 2004 m. olimpinių žaidynių Atėnuose pusfinalyje gavome Italiją. Visi labai džiaugėsi, kad lengvai laimėsime ir žengsime į finalą. Bet viskas baigėsi ašaromis. Mums reikia žaisti prieš kuo pajėgesnį varžovą, tada mūsų motyvacija didžiausia. Normalu, kad iš Jono Valančiūno norima daugiau. Praėjusių metų Europos čempionate jis įrodė, kad moka ir gali būti pagrindiniu komandos ramsčiu. Juolab kad turėjo tikrai sėkmingą sezoną NBA lygoje. Skaudu, kad jis savęs neatranda. Tikrai skaudu žiūrėti į jį. Jis labai stengiasi, išgyvena, Jonui nesiseka. Kartais jis bando per daug viską pralaužti brutalia jėga, pasipila bet kokių netikslių perdavimų. Reikia išlaukti. Dabar Jonas aikštėje kankinasi. Mums visiems tai stebėti taip pat yra kankynė.“

Europos čempionas Virginijus Praškevičius ieškojo nesėkmingo Jono Valančiūno žaidimo priežasčių Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

2016-08-17

***

R. Giedraitis

„Atmosfera toje salėje visuomet būdavo ypatinga. Salė nuo žiūrovų lūždavo, žmonės į ją ateidavo dvi valandas prieš rungtynes, kad galėtų užsiimti vietas ir geriau matyti aikštelę. Tai tikrai būdavo šeštasis komandos žaidėjas. Kažkaip visuomet susilipdydavo labai geras kolektyvas. Prieš rungtynes galvodavome, kaip nenuvilti susirinkusių žiūrovų.“

Lietuviškuoju Johnu Stocktonu vadinamas Robertas Giedraitis prisiminė atmosferą, kuri tvyrojo Šiaulių „Šiaulių“ rungtynių metu mažytėje mokyklinio tipo sporto salėje.

2016-08-25

***

Mantas Šernius

„Esu prieš, kad 12–13 metų vaikai iš savo mokyklų išvažiuoja į Šarūno Marčiulionio akademiją, galbūt kartais kitur. Neįmanoma nuspėti, ar tokio amžiaus žaidėjas bus žvaigždė, ar ne. Neverta jų išvežti, jie dar nepatyrė mamos meilės, nemoka savarankiškai gyventi. Išvažiavę jie daug gyvenime praranda, o ar patobulėja? Turime daug pavyzdžių, kai perspektyviais vadinti krepšininkai būdami 15–16 amžiaus jau baigia karjeras. Labai svarbu, kur krepšininkas važiuoja, pas kokį trenerį pateks, koks jo vaidmuo bus komandoje, kas jį prižiūrės, kas jį mokys gyventi? Būna, kad jaučiasi, jog tam tikras gyvenimo tarpsnis praleistas. Iš pedagoginės pusės tai labai skaudžiai atsiliepia. Kai 15–16 metų vaikinai pasirašinėja sutartis su agentais – tai dar blogesnis dalykas.

Agentai visada žiūrės tik savo interesų, niekada nežiūrės, kaip išlaikyti tavo brangų žmogų šalia, o kažkoks sprendimas išvažiuoti gyvenime tikrai nepadės. Mano manymu, agentai nuo krepšininkų turėtų būti atriboti, kol žaidėjams sukaks 20 metų. Kai agentas nuo kontrakto sumos su dideliu klubu gauna, sakykime, 10 proc. atlyginimo sumos, o tas treneris, kuris nuo 6 metų žaidėją mokė, kaip mesti į krepšį, kaip atlikti pirmuosius judesius, negauna nieko... Atsiprašau. Šitoje vietoje taip pat yra didelė neteisybė.“

Su šešiolikmečių rinktine Europos sidabrą iškovojęs treneris Mantas Šernius išsakė savo požiūrį apie jaunimo krepšinį.

2016-08-28

***

A. Klimavičius

„Tai yra antras kartas. Pirmasis buvo 2009 m. Tuomet paėmėme kreditą, kuris „kabo“ iki šiol. Manau, kažkaip išsirutuliosime ir šįkart. Savivaldybę jau anksčiau buvome informavę, kad padėtis yra labai sunki. Viskam yra pradžia, viskam ateina ir pabaiga. Nesureikšminu savo vadovavimo. Įvedus eurą algos išaugo du kartus, o jie tapo dvejais metais senesni. Nemanau, kad jų meistriškumas nuėjo aukštyn. Viskas greitai neateina, reikia patyrimo, psichologinio ramumo. Sako, žmogus nemoka atiduoti kamuolio. Kaip jis jį atiduos, jeigu nemoka jo pagauti. Pirma, kamuolį reikia išmokti sugauti. Filosofiniai juokai (šypsosi).“

„Šiauliams“ Adomas Klimavičius vadovavo nuo pat klubo įkūrimo 1993 m., tačiau užklupus sunkmečiui, nutarė klubo vairą perleisti Mindaugui Žukauskui.

2016-09-26

***

P. Motiejūnas

„Mūsų visa administracija puikiai supranta, kad mes parduodame ne prekę, o emociją. Ir mes kuriame emociją. Kai patys tuo mėgaujamės, tai ir to ryžto atsiranda. Visoje Europoje krepšinis yra „minusinis“. Tai nėra futbolas, bet kiekvienam savo. Bandome žmonėms įrodyti, kad prisidėti prie tos emocijos kūrimo yra labai smagu ir yra garbės reikalas. Kai emocija yra gera – puiku, bet kai emocija bloga, ji vis tiek išlieka emocija. Ir tu ja gyveni. Mums apskritai trūksta marketingo specialistų, kurie suprastų sporto reikšmę ir jo naudą. Daugiau viskas matuojama pagal skaičius ir nekreipiant per daug dėmesio į emocinį užtaisą, kurį duoda komandos palaikymas ir rėmimas.

Ne kartą tai bandėme keisti ir apie tai kalbėjau gal dar prieš septynerius metus. Buvome tam sudarę darbo grupę. Tiesiog toks požiūris, kad viskas yra aikštėje. O iš tikrųjų yra kitaip. Reikia investuoti į žmones. Reikia, kad kiekviena komanda turėtų bilietų pardavimo specialistų, spaudos atstovų. Aplink komandą reikia kurti didesnę vertę. Bet kol kas... Nenorėčiau sakyti, kad vyrauja senas požiūris, bet greičiau įsitikinimas, kad svarbiausia surinkti komandą, ir viskas. Labai paprasta prekiauti bilietais, kai klubas laimi. Kai viską laimi, nereikia nieko reklamuoti ar rašyti. Visi noriai eina į rungtynes, nes pas mus žiūrėti į laiminčius yra mados reikalas. Norėtųsi, kad požiūris keistųsi, nes viskas neturėtų būti priklausoma nuo rezultatų aikštėje. Turi mokėti kurti tą lojalumą komandai ir domėjimąsi krepšiniu. Tikiuosi, su laiku tas atsiras. LKL vykdė mokymus, davė klubams praktikantų, kad šitoje srityje atsirastų specialistų, kurie padėtų komandoms. Tikiuosi, klubuose atsiras daugiau žmonių negu 1–2, kaip yra dabar.“

„Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas pripažino, kad daugumos LKL klubų administracijos pajėgumai vis dar yra silpni.

2016-10-01

***

M. Ignatavičius

„Tikrai visko būna. Pradedi galvoti, ar man to labiausiai reikia. Bet nusiramini, pabūni, pamatai, kad yra ir kiti žmonės, kurie lygiai taip pat dirba. Mūsų rėmėjai užsivedę, investuoja savo laiką ir lėšas. Tai skatina įrodyti, kad net blogoje ekonominėje situacijoje galime išspausti maksimumą. Be entuziazmo ir tam tikrų idėjų Lietuvos sporte nieko nebūtų. Iš visų jėgų stengsimės tiek aikštėje, tiek už jos ribų.“

Panevėžio „Lietkabelio“ direktorius Mantas Ignatavičius įvardijo, kas jam suteikia motyvacijos sporto vadybininko darbe.

2016-10-01

***

Aurimas Budraitis

„Ankstesniame atrankos cikle į Europos čempionatą viešajame bendravime buvo padaryta be proto daug klaidų. Nesakau, kad ten kalčiausias buvo Igoris Pankratjevas ar dar kažkas. Ta sistema apskritai veikė ne taip, kaip turėtų. Manau, tokios stiprios komunikacijos rinktinė dar niekada neturėjo. Kažkas gerai, kažkas gal ne taip užtikrintai, bet tokios stiprios viešųjų ryšių akcijos Lietuvos futbole dar tikrai nebuvo. Paprastas pavyzdys apie dabartinį žaidėjų bendravimą su žiniasklaida – turėjau susitikti su Arvydu Novikovu. Viskas sudėliota minučių tikslumu. Jeigu futbolininkas negali vienu laiku, iškart ras kitą. Niekas jau nesako „negaliu“, „nenoriu“, „neturiu laiko“ ir pan. Viskas padaryta taip, kaip ir turi būti. Šitoje vietoje tikrai padarytas žingsnis į priekį.

Komanda atrodo užsivedusi. Jeigu yra žemesnis lygis, nieko tu nepadarysi. Jeigu Airinė Palšytė gali peršokti 198 cm, nerealu, kad ji peršoks 214 cm. Lygis yra toks, koks yra, ir turi su tuo susigyventi, nes kitaip nebus ir dar daug metų nebus. Lietuva yra viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kuri neturi nė vieno žaidėjo topinėse Europos lygose – Anglijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje. Kai pažiūri į Slovėnijos rinktinių atstovaujamus klubus, net nėra kalbų apie tai, kas turėtų laimėti. Bet viskas susiklostė kitaip.

Faktas, kad tu neturi bijoti varžovų. Tarkime, apie vasarą vykusias rungtynes su Lenkija, lietuviai turėjo daugiau progų pasižymėti. Ir Lenkija tikrai nebuvo atsipalaidavusi. Juk jie mums pasirinko kaip paskutinį varžovą prieš Europos čempionatą tam, kad mus sutaršytų ir sau pasikeltų nuotaiką. O viskas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.“

Ilgametis sporto žurnalistas Aurimas Budraitis apžvelgė Lietuvos futbolo rinktinės pokyčius.

2016-10-02

***

"Flamingo Volley-SM Tauro" turnyre Ventspilyje

„Jeigu tau Vilniuje neužtenka bėgioti, žaisti futbolo, krepšinio, važinėtis dviračiu, tai yra tavo, o ne savivaldybės ar valstybės problema. Deja, bet toks dabar vyrauja požiūris į mažiau populiarias sporto šakas.“

Tinklinio klubo Vilniaus „Flamingo Volley“ vadovas Vasilijus Burakinskis su liūdesiu konstatavo, kad netgi sostinėje norinčio mėgėjiškai sportuoti žmogaus galimybės yra smarkiai ribotos.

2016-10-15

***

Šemberas

„Norėtųsi, kad visos komandos taptų klubais, kurie turi pamatus. Deja, bet dabar didžioji dalis pas mus yra ne klubai, o komandos. Mūsų vizija tokia – palaipsniui kurti klubų struktūras, vaikų piramides ir neleisti, kad tie klubai galėtų taip lengvai sugriūti. Toks formatas yra numatytas trejų metų planui. Galbūt po 3–4 metų, kai komandos taps klubais, galėsime turėti 10 ar 12 dalyvių, bet kol kas tai palikime ateičiai.“

A lygos prezidentas Deividas Šemberas konstatavo, kad šiuo metu aukščiausioje šalies futbolo lygoje gali žaisti tik 8 klubai.

2016-10-20

***

Alytaus krepšininkai triumfavo MKL pirmenybėse/Lauro Baranausko nuotr.

„LKF turi skatinti su jaunimu dirbančius trenerius. Tai gali būti finansinė, moralinė ar dar kita paskata, bet ji turi būti. Grantas Vasiliauskas su Lietuvos septyniolikmečių rinktine praėjusią vasarą laimėjo trečiąją vietą pasaulio čempionate. Man net niekas „ačiū“ iš federacijos atstovų nepasakė. Neseniai buvo pagerbimas – pagerbė žaidėjus, rinktinės trenerių štabą, o tie treneriai, kurie su tais krepšininkais pradėjo dirbti nuo pirmųjų žingsnių, naktimis kėlėsi ir sportavo? „Ačiū“ per čempionato atidarymą pasakė Regionų lyga. Pagerbė, davė kažkokį krepšelį. Nesvarbu, kas jame buvo, bet esmė yra dėmesys. MKL ir LKF padėkoti pirmiesiems treneriams nereikia.

Skatinkite trenerius, tada nereikės slėptis už reitingų. G. Vasiliauskas yra Lietuvos jaunių rinktinės narys. Pagal įstatus, man priklauso didesnis algos koeficientas. Žinote, kiek daugiau aš gaunu? Devyniais eurais. Mano alga padidėjo lygiai devyniais eurais.“

Tvirtą jaunimo rinktinių narį Grantą Vasiliauską išugdęs treneris Sigitas Krukis liko nusivylęs LKF požiūriu.

2016-10-22

***

A. Brazys

„Dabar, sako, Dainius Adomaitis yra jaunas ir nepatyręs strategas. O kada jis bus patyręs? Kai sulauks 60-ies? D. Adomaičiui dabar kiek daugiau nei 40. Būdamas jo amžiaus trenerio darbą jau dirbau ilgą laiką ir jaučiausi užtikrintai. Neabejoju, kad Arvydas Sabonis ir Mindaugas Špokas pasikalbėjo su rinktinės senbuviais, tačiau nebuvo taip, kad žaidėjų nuomonė nebuvo pagrindinis faktorius. Jeigu visų pradėsi klausinėti, gausis tikras turgus. Didesnis, negu buvo padarytas prieš rinkimus. Nereikia bijoti atsakomybės statyti ant jaunų trenerių. Mes to truputį prisibijome ir vis galvojame, kaip čia viskas dabar bus. Nieko čia nebus, viskas bus gerai“

Ilgametis žalgirietis Algirdas Brazys krepšinio aistruolius ramino, jog prie rinktinės vairo stojus Dainiui Adomaičiui šalies krepšinis ir toliau išliks elite.

2016-10-26

***

R. Skaisgirys

„Aš matau tik juos žaidžiančius krepšinį, todėl negaliu pasakyti, ar žalgiriečiai turi „kiaušinius“, nes su jais nemiegu.“

Ilgametis Vilniaus „Sakalų“ įžaidėjas Rolandas Skaisgirys sau būdingu humoru apibūdino tuometinę kauniečių situaciją, kai po pralaimėtų Eurolygos rungtynių vyriausiasis ekipos treneris Šarūnas Jasikevičius teigė, kad jo auklėtiniams trūksta „kiaušinių.“

2016-11-09

***

Paulius Motiejūnas

„Darome tai ne iš emocijų, o dėl to, kad pagerintume situaciją. Manome, kad tų pačių teisėjų požiūris turi pasikeisti. Su nauja turnyro sistema ir rungtynių svarba turi keistis ir arbitrų supratimas. Kol kas tikrai nesame patenkinti ir tą aiškiai pasakėme. Ieškome būdų, kaip tą situaciją pagerinti. Ruošiame epizodus iš pastarųjų trejų rungtynių. Rengiame taisyklių traktacijos pavyzdžius, kaip toks pačios situacijos vieniems traktuojamos vienaip, o kitiems – kitaip. Mintis yra tokia, kad tie patys epizodai traktuojami skirtingai. Norime, kad teisėjavimas pagerėtų, pasikeistų. Nesinori kritikuoti ir per daug verkti, bet manome, kad šiuo metu teisėjavimas gali būti geresnis, todėl ir keliame bangas. Tą patį matome LKL rungtynėse. Atvažiuojame į vieną ar kitą miestą ir ore tvyro nuotaika, kad varžovai yra aiškūs autsaideriai. Todėl į kai kuriuos epizodus žiūrima atsainiau.“

„Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas atviravo, kad Eurolygos arbitrai Kauno klubą linkę skriausti tendencingais švilpukais ir žadėjo imtis veiksmų, kad ši situacija pasikeistų.

2016-11-14

***

Mindaugas Balčiūnas

„FIBA veiksmų sekoje logikos nėra. Jeigu kažko siekiama, viskas turi būti strategiškai sudėliota. Dabar tie absoliučiai desperatiški veiksmai viešumoje pasirodo ir vėl dingsta. Tie gąsdinimai, sankcijos, raštai paskelbiami, bet apčiuopiamų rezultatų nepasiekiama. Jeigu kokia Albanija ar silpnesnės krepšinio šalies federacija su viena kita išimtimi paveikiama, tai dar nieko nereiškia. Tarkime, Prancūziją paveikė buvęs FIBA prezidentas. Pagrindinės krepšinio šalys kaip buvo kartu, taip ir yra. Tas trimitavimas man nekelia nuostabos, nes žinau tuos FIBA žmones ir jų filosofiją.

Strategijos nėra. Tik periodiniai bandymai kurti vaizdą, kad kažkas vyksta. O vyksta kažkokia vaidyba, akių dūmimas. Iš esmės FIBA organizacijoje tai daugelį metų ir buvo – darbo imitacija. Dabar vyksta kovos imitacija. Visi žino, kad niekas nesikeis, o kariavimas raštais... Gaila žmonių, kurie gyvena krepšinyje, ypač tų, kurie investuoja. Labai gaila, kad pagrindinė krepšinio organizacija pati diskreditavo šią sporto šaką. Nacionalinių rinktinių išmetimas iš čempionato sugriaus paskutinį dar šiek tiek vertės turintį FIBA produktą – Europos ar pasaulio pirmenybes. Tai yra tas pats, kas automobiliui nuimti ratus.“

Lietuvos sporto universiteto (LSU) kancleris Mindaugas Balčiūnas turi tvirtą nuomonę apie Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) pradėtą karą su Eurolyga.

2016-11-16

***

A. Pogrebnojus ir jo sporto aprangų kolekcijos

„Tą pačią aprangą daryti jau nebeįdomu, nesakau, kad žiemos olimpinėms žaidynėms būtinai reikia raudonų aprangų, galima padaryti visai kitokią, naują. Pavyzdžiui, akmenslydžio rinktinės apranga bus žaliai balta. Visi federacijos vadovai ir sportininkai turi savo vizijų ir norų. Aklai juk nedarai visko pagal save, jiems neįkiši ir neliepi nešioti per prievartą. Tai yra bendradarbiavimas – kaip ir aktoriai bendradarbiauja su teatro režisieriumi. Nenoriu kritikuoti nei rinktinės trenerio, nei žaidėjų, jie nekalti dėl to. Gal ir federacija nekalta, nežinau. Tik noriu pasakyti, kad dabar futbolo rinktinė žaidžia su rankinio rinktinės aprangomis. Taip niekur nėra, niekas pasaulyje nežaidžia futbolo su rankinio aprangomis.

Laukiu, kol pradės žaisti L. Spalvis. Gaila, kad „Sporting“ iškrito iš Čempionų lygos, todėl jo žaidimo prestižiniame turnyre man dar teks palaukti (šiuo metu lietuvis gydosi traumą – aut. pastaba). Šiaip būtų tikrai smagu, kad patektume į pasaulio čempionatą. Tada netgi būtų galima iš Nidos važiuoti į Kaliningradą pasižiūrėti rungtynių, nes vienos grupės rungtynės vyktų būtent ten. Būtų labai patogu.“

Puikiai žinomas dizaineris Aleksandras Pogrebnojus kalbėjo apie sporto aprangų madas ir pasidalino ateities planais.

2016-12-17

***

2017