Švenčių finansai: ką dovanos ir ką norėtų gauti Lietuvos gyventojai

Greitieji kreditai
Greitieji kreditai
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2016-12-22 05:33

Iki didžiausių metų švenčių likus mažiau nei savaitei, kalėdinių dovanų paieškos pasiekė piką. Gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ penktus metus iš eilės atliekamas šventinių finansų planavimo tyrimas atskleidė, kad šiemet geidžiamiausių dovanų sąrašo viršuje – bilietai ir dovanų kuponai. Juos po eglute norėtų rasti daugiau nei trečdalis (33 proc.) apklaustųjų.

Šios dovanos jau ketvirtus metus iš eilės yra ir dažniausiai dovanojamos, jas renkasi kas penktas šalies gyventojas (21 proc.). Toliau rikiuojasi kosmetika ir parfumerija (18 proc.) bei žaislai ir knygos (18 proc.).

Kaip ir praėjusiais metais, tvirtų pozicijų neapleidžia ir grynieji pinigai – po eglute jų norėtų rasti 16 proc. lietuvių, tačiau grynuosius dovanoti renkasi tris kartus mažiau apklaustųjų – tik 5 proc. Šiemet dvigubai daugiau norinčiųjų šventinį rytą po eglute rasti drabužių, avalynės ir papuošalų (12 proc.) bei kosmetikos ir parfumerijos (10 proc.).

Švenčių finansai: ką dovanos ir ką norėtų gauti Lietuvos gyventojai

6 iš 10 šventėms ruošiasi iš anksto

reklama

Kalėdinėmis dovanomis artimiesiems iš anksto pasirūpino tik trečdalis gyventojų. Kaip ir kasmet, daugelis apklaustųjų sako savo finansus planuojantys atsakingai ir įtemptam švenčių laikotarpiui besiruošiantys iš anksto. Taupyti iš anksto stengiasi net 66 proc. apklaustųjų.

„Pastebime, kad kasmet savo išlaidas šventiniu laikotarpiu planuoja apie du trečdaliai apklaustųjų. Gyventojai žino, kad metų pabaigoje turės daugiau išlaidų nei įprastai, tad stengiasi planuoti dovanų pirkimą, artimųjų ir dovanų sąrašus pasirengia iš anksto, ir vos dešimtadalis sako savo išlaidų visai neplanuojantys“, – tyrimo rezultatus komentuoja įmonės generalinė direktorė Asta Grabinskė.

Daugiau nei pusė apklaustųjų kalėdinėmis dovanomis pamalonina ne tik savo šeimos narius, bet ir artimiausius draugus.

Dovanos – svarbiau už šventines vaišes

Jau trečius metus iš eilės didžiausią kalėdinių išlaidų krepšelio dalį sudaro dovanos – daugiau nei pusė gyventojų (57 proc.) dovanoms planuoja išleisti daugiausia šventėms skirtų finansų. 38 proc. apklaustųjų dovanoms ketina skirti daugiau nei 100 eurų, trečdalis rinksis kuklesnes dovanas ir joms skirs iki 100 eurų.

„Gyventojai šiemet, skirtingai nei pernai, daugiau planuoja išleisti šventiniams renginiams ir lankymuisi pas artimuosius, o štai vaišės nusirito į trečiąją vietą pagal svarbą ir tik 19 proc. apklaustųjų joms skirs prioritetą“, – sako A. Grabinskė.

Dešimtadalis gyventojų kalėdinių išlaidų nei dovanoms (10 proc.), nei šventiniam stalui (12 proc.) apskritai neplanuoja – kiek išleis, tiek.

Reikia dovanos? Greitas finansavimas gali praversti. Skolinkitės atsakingai!