15 namų ruošos triukų, kurie sutaupys daug brangaus laiko

Namų ruoša
Namų ruoša
© Pixabay.com
Alfa.lt
2017-01-06 06:16

Tvarkantis namus visai nebūtina sugaišti tam daug laiko. Heathypanda.net patarimai padės atlikti namų ruošos darbus greitai ir efektyviai. Išbandykite ir jūs šiuos triukus:

Guminės pirštinės gyvūnų plaukams surinkti

Guminės pirštinės

Rankioti gyvūnų plaukus nuo grindų ar minkštų baldų nėra pats maloniausias užsiėmimas. Taupykite savo laiką, plaukus rinkdami su guminėmis pirštinėmis, prie kurių jie gerai limpa.

Pemza klozeto valymui

reklama

Pemza padės pašalinti įsisenėjusias klozeto dėmes – išbandykite ir patys tuo įsitikinkite.

Actas dušo galvutei nušveisti

Į plastikinį maišelį įpilkite vandens ir acto, uždėkite ant dušo galvutės, apriškite ir palikite taip per naktį. Ryte ji spindės, net jums nešveitus.

Puodelių palikti ratilai

Jei ant medinių paviršių nuo puodelių lieka vandens ratilų, į pagalbą pasitelkite plaukų džiovintuvą. Džiovinkite apie 15 min. ir jie pranyks. Po to paviršių galite patepti šlakeliu alyvuogių aliejaus, kad mediena neišsausėtų.

Acto ir valgomosios sodos derinys

Čiaupas

Lygiomis dalimis sumaišykite actą ir sodą – šiuo mišiniu galite valyti orkaitės vidų, atkimšti užsikišusią kriauklę. Tiesiog supilkite paruoštą mišinį į kriauklę, palikite penkioms minutėms ir užpilkite verdančiu vandeniu.

Nerūdijančio plieno valymas vyno akmens milteliais (angl. cream of tartar)

Į vyno akmens miltelius įlašinkite kelis lašelius vandens ir šiuo mišiniu valykite nerūdijančio plieno įrankius. Šiam deriniui puikiai tinka ir citrinos sultys, kurios tik padės lengviau nušveisti įsisenėjusias dėmes.

reklama

Citrina mikrobangų krosnelės valymui

Mikrobangų krosnelė

Į dubenį įpilkite 500 ml vandens ir įdėkite vieną ar dvi citrinas. Kaitinkite apie 5–10 min. – per tą laiką susikaupę nešvarumai atšoks nuo paviršių ir išvalyti mikrobangų krosnelę bus kur kas paprasčiau.

Actas virtuvėje

Viryklę galite valyti actu – lygiomis dalimis sumaišykite jį su vandeniu ir be vargo nuvalykite viryklės paviršių. Vėliau viską kruopščiai nuvalykite švaria šluoste.

Pūkų rinkiklio privalumai

Juo galite valyti ne tik drabužius, bet ir lempų gaubtus, pagalves ir visus kitus daiktus, kurių negalite valyti šlapia šluoste.

Spiritas dėmių šalinimui

Juo galite valyti dėmes nuo minkštų baldų, naudodami standesnį šepetėlį. Spiritas padeda pašalinti net pačias bjauriausias dėmes.

Klozeto valymas kokakola

reklama

Dėl šio gėrimo rūgštingumo jis puikiai pašalina kalkes ir veikia kur kas geriau nei dauguma tualeto valiklių. Kokakola puikiai šalina purvą ir nuo monetų, medalionų bei senų indų.

Lipni juostelė trupiniams ir dulkėms šalinti

Siaurą lipnią juostelę naudokite sunkiai pasiekiamiems paviršiams, o plačią – dideliems paviršiams. Prie lipnios juostos prilips net menkiausios dulkelės, trupiniai ar kiti nešvarumai.

Veržlė jūsų purškiamoms valymo priemonėmsKai norite išvalyti sunkiai pasiekiamus kampelius, palenkus purškiamą valymo priemonę dažniausiai iš jos nepavyksta išpurkšti nė lašo. Taigi, prie lanksčios tūbelės pritvirtinkite veržlę, ir purkšti jums pavyks buteliuką laikant bet kaip.

Indaplovė – žaislų plovimui

Joje galite skalbti didesnius plastikinius žaislus – tiesiog dėkite juos į viršutinę indaplovės lentyną ir skalbkite įprastu ciklu.

Aliuminio folija sausesniems skalbiniams

Susukite apie 60 cm ilgio folijos gabaliuką į rutuliuką ir įdėkite į džiovyklę – skalbiniai nebus įsielektrinę ir taps sausesni. Be to, gera žinia ta, kad rutuliuką galite naudoti daug kartų.

reklama

Lygintuvas dėmių šalinimui

Pirmiausia, sumaišykite 2 dalis vandens su 1 dalimi acto ir supilkite tai į purškiamą buteliuką. Papurkškite įsisenėjusią dėmę, ant jos padėkite drėgną skudurėlį ir naudodami garų funkciją lyginkite tą vietą apie 30 sekundžių.