Karbauskio idėjos liejasi laisvai: nuo nemokamų teatrų vaikams iki privalomo karinio rengimo

LNK | ELTA
2016-12-21 14:10

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis turi naujų idėjų vaikams – nemokami valstybiniai teatrai ir muziejai.

„Turime idėją, kad mūsų senjorams ir vaikams visi valstybiniai muziejai Lietuvoje būtų visą laiką nemokami. Turime sutvarkyti bendradarbiavimą su Švietimo ir mokslo ministerija taip, kad vaikai į tuos muziejus būtų vežami, kad tai būtų įtraukta į jų lavinimosi programas. Kalbant apie teatrą, vieną dieną Lietuvos valstybiniai teatrai vaidintų vaikams nemokamai, tai būtų įtraukiama į mokymosi programą“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Šios iniciatyvos įgyvendinimą komentavęs politikas sako, kad būtų pasirinkta diena, pvz., trečiadienis, kai visi valstybiniai teatrai vaikams nemokami.

„Bendradarbiaujant su teatrais, mokyklos parinktų spektaklius pagal vaikų amžiaus grupę, užsisakytų kvietimus. Papildomi kaštai būtų vaikų vežimas į tam tikrą miestą, bet mes šiandien turime daug faktų, kai vaikai vežami, pvz., į „Akropolį“, – galimą scenarijų dėstė R. Karbauskis.

Jo nuomone, komerciniai teatrai gali prisijungti laisva valia.

reklama

„Privatūs teatrai turi savo planus, savo biudžetus, bet, manau, kad prisijungtų savo pačių iniciatyva ir noru“, – sakė R. Karbauskis.

Nemokami valstybinių teatrų spektakliai vaikams, politiko nuomone, būtų finansuojami iš biudžeto. „Jeigu kalbėti apie kaštus, tai tikrai daug nekainuotų“, – sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, aktoriams būtų džiugi žinia, kad jie turės pilną žiūrovų salę.

Karbauskis siūlo įvesti karinį rengimą ir patriotinį ugdymą

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas siūlo aukštųjų mokyklų programas papildyti kariniu mokymu, o į vidurines mokyklas įvesti patriotinį ugdymą.

„Tie, kurie studijuoja universitetuose ir kolegijose – vaikinai ir merginos, – būtų parengiami kaip rezervas, o tie, kurie nestudijuoja, būtų šaukiami atlikti privalomosios karinės tarnybos“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, šią iniciatyvą dar reikėtų išsamiai išanalizuoti. „Niekas nieko nepadarys šiandien, mes turime diskutuoti komitetuose, ministerijose. Mano siūlymas buvo, kad paimti vieną savivaldybę ir įgyvendinti bandomąjį projektą, pasižiūrėti, kokį tai duos efektą“, – svarstė „valstiečių“ lyderis.

Taip pat, anot jo, bandymui būtų galima pasirinkti Edukologijos universitetą, nes ten ruošiami mokytojai ir tai turėtų didžiausią naudą.

R. Karbauskis mano, kad atsargos karininkai galėtų ruošti rezervą, tai pat būti patriotinio ugdymo mokytojais.