Kambariniai augalai, valantys orą

Chrizantema
Chrizantema
© Pexels
Alfa.lt
2017-01-04 05:46

NASA atliko tyrimą, kurio metu atrinko efektyviausiai orą gryninančius augalus. Visus juos galite auginti namuose, taip ne tik suteikdami jiems jaukumo, bet ir užtikrindami grynesnį ir švaresnį orą, rašo Healthypanda.net.

Gebenė lipikė

Gebenė

Tai invazinis lauko augalas, kur kas labiau tinkamas auginti namuose. NASA teigimu, gebenė lipikė yra efektyviausiai orą valantis augalas, kuris pašalina daugybę toksinių medžiagų, be to, jį lengva auginti.

Vėzdūnė (Taikos lelija)

Vėzdūnė (taikos lelija)

Ši kriauklės formos žiedus leidžianti gėlė taip pat puikiai valo orą ir nereikalauja daug priežiūros. Ji iš oro pašalina formaldehidą ir dalį kitų teršalų, taip pat drėkina orą.

Dracena

Dracena

Dėl savo ilgo stiebo ir smailių lapelių šis augalas dar žinomas kaip drakono medis. Ši gėlė mėgsta sausą dirvožemį ir daug šviesos, tad geriausia ją laikyti kuo arčiau lango. Iš oro ji pašalina toksinus, randamus klijuose, dažuose bei plastike.

Sansevjera

Sansevjera

Ši gėlė puikiai toleruoja sausą dirvožemį, jai reikia itin mažai priežiūros ir laistymo. NASA šią gėlę taip pat priskiria prie efektyviausiai valančių aplinkos orą. Beje, kartais ši gėlė naudojama ir ruošiant aštrių prieskonių mišinius.

Alavijas

Aloe Vera

Šis augalas ne tik puikiai valo orą, yra lengvai prižiūrimas, bet ir padeda gydant žaizdas.

Gerbera

Gerbera

Šiam augalui reikia daug saulės, tad svarbu parinkti tinkamą vietą namuose. Iš oro gerbera pašalina trichloretileną ir benzolą. Pasirūpinkite, kad dirvožemis būtų gerai išsausintas, o kasdien gerbera gautų bent 6 valandas saulės šviesos.

Chrizantema

Chrizantema

Iš oro ji pašalina benzeną, o namus papuošia spalvomis. Chrizantemos mėgsta daug saulės šviesos, tad geriausia jas laikyti prie lango.

Azalija

Azalija

Šioms gėlėms nereikia daug saulės šviesos, tačiau priklausomai nuo patalpų drėgmės lygio, kartais gali reikėti jas apipurkšti vandeniu.

Bostono papartis

Bostono papartis

Iš oro šis augalas pašalina kur kas daugiau formaldehido nei kiti augalai. Jei gyvenate name, kuris sujungtas su garažu, šis augalas jums tikrai pravers, kadangi jis iš oro valo ir benzeną bei ksileną. Auginant jį namuose, būtina dažnai laistyti.

Stambialapis fikusas

Stambialapis fikas

Šis augalas auga lėtai, tačiau ir priežiūros reikalauja mažai. Iš oro pašalina formaldehidą, todėl puikiai tinka biurams, kuriuose daug perdirbtos medienos.