Viltys sumažinti spūstis: Vakarinis aplinkkelis atveriamas eismui

Alfa.lt
2016-12-20 11:00

Antradienį vairuotojams pagaliau atidaromas paskutinis Vilniaus vakarinio aplinkkelio ruožas nuo Šešuolių gatvės iki Ukmergės plento. Oficialiai ruožo atidarymo ceremonija numatyta 11 valandą, o joje dalyvauja Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Maždaug 5 km ruožą „Kauno tiltų“ ir partnerių konsorciumas tiesė nuo praėjusių metų liepos mėnesio, čia pastatyti 7 tiltai ir viadukai, įrengta beveik 600 kelio ženklų. Atidarius paskutinį ruožą, visame Vakariniame aplinkkelyje greitis bus padidintas nuo 80 iki 90 km/val., išskyrus kelias išimtis, kur greitis bus apribotas iki 70 km/val.

Savivaldybės skaičiavimu, užbaigta aplinkkelio trasa per parą pravažiuos iki 45 tūkst. automobilių, o vairuotojai sutaupys beveik milijoną valandų per metus. Per tokį laiką Vilniaus regione yra sukuriama 8,7 mln. eurų BVP.

„Vilniečiai šios dienos laukė beveik du dešimtmečius, todėl norėčiau pirmiausia padėkoti visiems už kantrybę, rangovams – už sklandų ir operatyvų darbą. Vilniaus vakarinis aplinkkelis bus ne tik pagrindinė miesto transporto arterija, jis sujungs tarptautinį transporto koridorių – Vilnių su Kijevu, Minsku ir Klaipėda, iš kitos pusės – Vilnių su Panevėžiu“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras R. Šimašius.

Aplinkkelio trečio etapo statybai ES skyrė 84 mln. eurų, dar 21 mln. eurų prie projekto prisidėjo Vilniaus savivaldybė. Patys savivaldybės atstovai džiaugiasi, kad darbai Vakariniame aplinkkelyje jau į pabaigą, nors dėl nepalankių oro sąlygų kai kuriuos „kosmetinius“ ūkio darbus greičiausiai teks nukelti į pavasarį.

Kaip naujienų portalui Alfa.lt kalbėjo Virginijus Pauža, Vilniaus Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius, čia pastarosiomis savaitėmis buvo atliekami „kosmetiniai“ darbai.

Anot V. Paužos, kai leido oro sąlygos, kai kur buvo piešiamos eismo juostos, daromi atitvarai, atliekami kiti smulkūs ūkiniai darbai. Vis dėlto pašnekovas sutinka, kad oro sąlygos trukdo atlikti darbus, todėl dalis jų veikiausiai persikels į pavasarį.

Visgi darbai su Vakarinio aplinkkelio atidarymu dar tikrai nebus baigti. Pasak pašnekovo, yra numatyta ir daugiau tęstinių projektų, skirtų eismui gerinti.

„Eismo ribojimų daugiau tikrai nebus. Vakarinis aplinkkelis būtent tam ir yra, kad tie ribojimai mažėtų, būtų kuo geresnis susisiekimas mieste ir aplenkiant miestą tiek Panevėžio, tiek Kauno ir Klaipėdos kryptimi. O tolimesni darbai tai tęsis, nes planuojama kaip tęstiniai tie projektai, tai yra Šiaurinė gatvė, Mykolo lietuvio gatvė, įvairios nuovažos toliau prasidės vėlgi, ten susiję su sklypų poėmiu, kadangi jie yra privatūs“, – sakė V. Pauža.

Viltys sumažinti spūstis: Vakarinis aplinkkelis atveriamas eismui

Vakarinio aplinkelio atidarymas
+34