VRK nutrauks Šakių rajono mero Bertašiaus įgaliojimus

Šakių miesto meras Juozas Bertašius
Šakių miesto meras Juozas Bertašius
© Robertas Riabovas
ELTA
2016-12-20 07:17

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) spręs, ar tenkinti Šakių rajono mero - tarybos nario Juozo Bertašiaus prašymą nutraukti jo įgaliojimus anksčiau laiko.

Atsistatydinimo pareiškimą J. Bertašius VRK įteikė praėjusį ketvirtadienį po to, kai Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad jis kaltas dėl prekybos poveikiu. Merui, kuris sustabdė narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, skirta apie 6 tūkst. eurų bauda.

Naujus tiesioginius mero rinkimus VRK turi surengti per pusę metų nuo momento, kai nutrunka senojo mero įgaliojimai.

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, mero ir tarybos nario įgaliojimai prieš laiką nutraukiami, kai įsiteisėja teismo apkaltinamasis nuosprendis. Net jeigu nebūtų mero atsistatydinimo pareiškimo, VRK panaikintų jo mandatą.

J. Bertašius Kauno apygardos teismo buvo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu - 2012 m. jam į sodybą kaip kyšis buvo atvežtos 245 tonos smėlio iš valstybinio karjero mainais į pagalbą sprendžiant vairuotojų mokymo aikštelės Kudirkos Naumiestyje įrengimo klausimą. Nuosprendį J. Bertašiaus advokatai skundė, tačiau ketvirtadienį apeliacinis teismas merą pripažino kaltu.

Šakių meras šiais metais buvo skundžiamas ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) už tai, kad galimai bandė paveikti sprendimą išduodant leidimą „Litagros prekybai“ statyti grūdų talpyklas Šakiuose. VTEK tuomet interesų konflikto nefiksavo.