Vokietijos ekonomikos augimas gerokai spartesnis

Vokietijos vėliava
Vokietijos vėliava
© SCANPIX
Traders.lt
2016-12-19 19:00

Vokietijos Centrinio banko Bundesbank atstovai tikisi, kad per šį ketvirtąjį ketvirtį pastebimai paspartės šios šalies ekonomikos, kuri yra didžiausia tiek euro zonoje, tiek Europos sąjungoje, augimas.

Minimo banko specialistai taip pat prognozuoja, jog gruodį infliacija Vokietijoje sudarys daugiau nei vieną procentą, kai prieš tai keletą metų iš eilės ji buvo žemiau šio lygio.

Per antrą ir trečią šių metų ketvirčius didžiausios euro zonos ekonomikos augimas nebuvo didelis. Tačiau per šį ketvirtį jis turėtų paspartėti ir taip nutiks dėl didėjančios pramonės gamybos, ūgtelėjusio aktyvumo statybų sektoriuje bei dėl didėjančio privataus vartojimo, savo kas mėnesį pasirodančioje ataskaitoje nurodo Vokietijos Centrinis bankas.

Vokietijos bendrasis vidaus produktas, eliminavus sezono įtaką, per trečią ketvirtį paaugo tik 0,2 procento. Tuo tarpu metinis prieaugis sudarė 1,7 procento.

„Mes tikimės, kad neįprastai didelis naujų užsakymų augimas kartu su palankiomis nuotaikomis tarp įmonių atstovų, per visą ketvirtį skatins pramonės veiklą. Namų ūkių vartojimas - tai taip pat svarbi parama ekonomikai, kas atsispindėjo spalio mėnesio mažmeninėje prekyboje, kuri pastebimai ūgtelėjo” - rašoma Bundesbank ataskaitoje.

reklama

Anot šio Centrinio banko specialistų, labiausiai prie bendro kainų augimo prisideda brangstantys degalai, ir jei iš tiesų išsipildys prognozė bei gruodį metinė infliacija bus didesnė nei vienas procentas, tai būtų didžiausias kainų prieaugis nuo pat 2014 metų balandžio. Lapkritį Vokietijoje metinė infliacija siekė 0,7 procento.